Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

+27
diman
Boone.
delCielo
Quietus
angelos318
Angel of Night
Dark Elenaki
Beast Of Prey
Pretender 666
QueenTarja
Boone
~Lilou~
StormyLullaby
*mary*
Moonlight
Madguy
Popocatepetl
evanescencespko
TarjaPhoennix
*Missing Angel*
Ktn
SafeInsideMyself
gothessa
*i love tarja*
afedikoxalarwse6178
Evrocks
Fallen angel
31 απαντήσεις

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Ktn Πεμ Μάης 05, 2011 12:21 am

    Eίδα τις προάλλες το Thor.. μπερδεμένη κατάσταση. Βλεπόταν ευχάριστα, δε μπορώ να πω, αν και πρακτικά θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερη.

    Σεναριακά τα πράγματα ήταν απλά και απολύτως προβλέψιμα, χωρίς αυτό να μας χαλάει. Στο ζήτημα της εικόνας ομολογουμένως είχε πέσει τρελή δουλειά, αλλά και πάλι το αποτέλεσμα κατα σημεία (βλ. Asgard) μου φαινόταν κάπως φορτωμένο-τραβηγμένο-υπερβολικό. Στα των ηθοποιών όλο το θέμα ήταν ο εξαιρετικός Hemsworth, ενώ Portman, Hopkins και λοιποί περνούσαν στα ψιλά, με τον Skarsgard να ξεχωρίζει ελαφρως περισσότερο.

    Τα "I need a horse" και "This drink.. I like it.. more!" υποψήφιες ατάκες της χρονιάς για πλάκα haha

    Επίσης είχα δει και το Even the Rain, όταν είχε πρωτοβγει.. απίστευτη, αν την πετύχετε και δεν έχετε πρόβλημα με τις "αργές" περιπέτειες, δωστε της μια ευκαιρία, την αξίζει με το παραπάνω.
    Pretender 666
    Pretender 666
    Tarja Platinum Member
    Tarja Platinum Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 2273
    Μέλος από : 18/03/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Pretender 666 Πεμ Μάης 05, 2011 5:29 am

    to thor ine palio h' kainurio? les na to vrw se kanena video club?
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Ktn Πεμ Μάης 05, 2011 5:34 am

    To Thor βγήκε την περασμένη βδομάδα στους κινηματογράφους, οπότε για δβδ έχει καιρό ακόμα...
    Pretender 666
    Pretender 666
    Tarja Platinum Member
    Tarja Platinum Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 2273
    Μέλος από : 18/03/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Pretender 666 Πεμ Μάης 05, 2011 5:37 am

    aaa se emas 8a er8i POLY meta Razz
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Fallen angel Πεμ Μάης 05, 2011 11:29 am

    Ktn έγραψε:Eίδα τις προάλλες το Thor.. μπερδεμένη κατάσταση. Βλεπόταν ευχάριστα, δε μπορώ να πω, αν και πρακτικά θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερη.

    Σεναριακά τα πράγματα ήταν απλά και απολύτως προβλέψιμα, χωρίς αυτό να μας χαλάει. Στο ζήτημα της εικόνας ομολογουμένως είχε πέσει τρελή δουλειά, αλλά και πάλι το αποτέλεσμα κατα σημεία (βλ. Asgard) μου φαινόταν κάπως φορτωμένο-τραβηγμένο-υπερβολικό. Στα των ηθοποιών όλο το θέμα ήταν ο εξαιρετικός Hemsworth, ενώ Portman, Hopkins και λοιποί περνούσαν στα ψιλά, με τον Skarsgard να ξεχωρίζει ελαφρως περισσότερο.

    Τα "I need a horse" και "This drink.. I like it.. more!" υποψήφιες ατάκες της χρονιάς για πλάκα haha


    Same here.. Συμφωνώ..

    Βασικά δεν είχα καθόλου σκοπό να το δω και μάλιστα στον κινηματογράφο (btw αρκετά με τα 3D..!), αλλά έκατσε έτσι με την παρέα και πήγαμε. Δεν ξέρω αν ήταν που είχα πολύ χαμηλές προσδοκίες και φοβόμουν μην κόψω καμιά φλέβα, αλλά τελικά μ' άρεσε, ήταν μια χαρά ταινία, πολύ ευχάριστα πέρασε. Είχε όντως τις υπερβολές του σε μερικά σημεία, αλλά για βασισμένη σε comic ταινία δεν νομίζω ότι μου φάνηκε και πολύ παράταιρο.. Οι ατάκες κορυφαίες. Razz

    Οι ταινίες που μου άρεσαν αρκετά:

    * Love and other drugs. Είχα την αίσθηση ότι είναι πιο ελαφριά ψιλο-χαζοταινία, αλλά τελικά ήταν πιο ψαγμένη απ'ό,τι νόμιζα.. Μπορεί να μην ήταν η ταινία του αιώνα, αλλά με κέρδισε πολύ. Και πολύ ωραίες ερμηνείες..

    * (500) Days of Summer. Ωραία ταινία, πρωτότυπη και χωρίς το τετριμμένο love story. Δεν έχω καταλήξει βέβαια αν τελικά η Summer μου την σπάει ή όχι. Razz Ωραία φωτογραφία επίσης. Μερικές φορές μου θύμισε ελαφρώς και κάτι από Amélie -δεν ξέρω πόσο άκυρος συνειρμός είναι- χωρίς βέβαια να αγγίζει ούτε κατά διάνοια για μένα την τελειότητα του Amélie.

    Είδα επίσης τα Cube 1 & 0. Αρχικά θα τα σχολίαζα περισσότερο, αλλά αφού είδα το Zero και μετά μάλλον καλύτερα προσπαθώ να τα ξεχάσω, μου άφησε τραύματα. Razz Τι διαστροφή και τι σαδισμός;;;

    Το Killers, με Aston Kutcher και την ξανθιά που παίζει και στο Grey's και βαριέμαι να ψάξω ποια είναι. Razz Είναι προφανές μάλλον ότι είναι βλακειούλα, εντάξει για μια χαλαρή βραδιά και να περάσει η ώρα..

    Και τέλος ...ναι, έκανα το σφάλμα. Είδα το "Είμαι το νούμερο 4". Jesus. Ενώ ώρες ώρες το πάλευε ως ταινία... ήταν κάτι σκηνές που σε αποτέλειωναν. Σαν twilight με alien, ίσως λίγο καλύτερο απ' ό,τι ακούγεται. Η Dianna Agron καλή στο ρόλο της, σίγουρα πολύ πιο συμπαθητική απ' ό,τι την έχουνε καταντήσει στο Glee.
    Evrocks
    Evrocks
    Tarja Maniac
    Tarja Maniac


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 218
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Islanded in a stream of stars
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Evrocks Παρ Μάης 06, 2011 1:00 am

    Fallen angel έγραψε:

    * Love and other drugs. Είχα την αίσθηση ότι είναι πιο ελαφριά ψιλο-χαζοταινία, αλλά τελικά ήταν πιο ψαγμένη απ'ό,τι νόμιζα.. Μπορεί να μην ήταν η ταινία του αιώνα, αλλά με κέρδισε πολύ. Και πολύ ωραίες ερμηνείες..

    my thoughts exactly.


    Fallen angel έγραψε:
    * (500) Days of Summer. Ωραία ταινία, πρωτότυπη και χωρίς το τετριμμένο love story. Δεν έχω καταλήξει βέβαια αν τελικά η Summer μου την σπάει ή όχι. Razz Ωραία φωτογραφία επίσης. Μερικές φορές μου θύμισε ελαφρώς και κάτι από Amélie -δεν ξέρω πόσο άκυρος συνειρμός είναι- χωρίς βέβαια να αγγίζει ούτε κατά διάνοια για μένα την τελειότητα του Amélie.

    Στο ειδος της ειναι απο τις ταινιες που με εντυπωσιασαν, πρωτοτυπη, χωρις να ειναι χαζοχαρουμενη, δεν ειχε μελια/κλαματα και ειχε Joy Division, Smiths κτλ.
    + Ο Joseph Gordon Levitt ειναι απο τους top ηθοποιούς της γενιας του


    Thor: Η Marvel ποτε δεν εβγαζε ταινιαρες [οταν βγει το Avengers του Whedon ισως αναθεωρησω] αλλα παντα ειναι οτι πρεπει για cinema. Ετσι και με το Thor. Thor και Heimdall απιστευτοι. Jane Foster.. Δεν με χαλασε η υποκριτικη της Portman αλλα η μεταφορα του χαρακτηρα στη μεγαλη οθονη.
    οσο για την... εντυπωσιακη Asgard μπορει να ειχε λιγο ( Razz ) παραπανω χρυσο αλλα με αυτο τον ουρανο δεν βλεπεις τιποτα αλλο.

    Twelve Monkeys: Αγαπημενος Terry Gilliam παιζει με το χρονο. Ταινιαρα με λιγα λογια.
    Pretender 666
    Pretender 666
    Tarja Platinum Member
    Tarja Platinum Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 2273
    Μέλος από : 18/03/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Pretender 666 Παρ Μάης 06, 2011 3:27 am

    borite n mu protinete mia kalh tainia?... 8elw na dw simera k ka8e fora pu paw sto video club tis kitazw k dn pernw tpt Razz
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Παρ Μάης 06, 2011 7:00 am

    The rite : Εντάξει, Anthony Hopkins, απλά. Κι αυτός όχι ο,τι καλύτερο έχει κάνει. Μού φάνηκε κάτω απ'το μέσο όρο του. Για το έργο...πολύ θρησκευτικό και έτσι...Μακριά απο'μας...

    Το περίφημο Attenberg . Βραβεία στα φεστιβαλ Βενετίας, Tορόντο, Σίδνεϊ, Νέας Υόρκης κτλ και από προχτές η ελληνική πρόταση για τα Oscars 2012. Εξαιρετικές κριτικές έξω, καλύτερες κι απ'τον Κυνόδοντα. Οπότε ετοιμάστηκα κι εγώ ψυχολογικά για νέο σοκ.
    Η ταινία είναι μεν της ίδια σχολής, πραγματεύεται σημαντικά θέματα με παρόμοιο τρόπο αλλά σαφέστατα ηπιότερο δε. Πολύ ηπιότερο απ'τον Κυνόδοντα. Τεσπα... Άλλος ένας ελληνικός αδάμαντας θα έλεγα. Πολύ καλές ερμηνείες, ειδικά απ'την πρωταγωνίστρια. (παίζει και ο Λάνθιμος)
    Εύχομαι να'χει ανάλογη τύχη. Και πάντα τέτοια απ'τους Έλληνες δημιουργούς!

    Angel of Night
    Angel of Night
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 939
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Beograd (Zemun)
    Μέλος από : 20/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Angel of Night Παρ Μάης 06, 2011 8:15 am

    ^ an moiazei me ton kynodonta estw kai se pio light ekdohi efxaristw den tha parw. oi 2 xeiroteres tainies pou exw dei einai o kynodontas kai to kourdisto portokali tou kioumprik. mpliax apla.
    Pretender 666
    Pretender 666
    Tarja Platinum Member
    Tarja Platinum Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 2273
    Μέλος από : 18/03/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Pretender 666 Παρ Μάης 06, 2011 7:40 pm

    naii... o kinododas itan megalh ******* Laughing
    Boone.
    Boone.
    Newbie
    Newbie


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 4
    Όνομα : Boone.
    Ηλικία : 43
    Τόπος : Αθήνα.
    Μέλος από : 12/05/2011

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Boone. Πεμ Μάης 12, 2011 12:27 pm

    Δείτε το '' Thor ''.
    Φοβερό !!
    Οπτικά είναι οτι θα περιμέναμε απο την ταινία του '' Thor ''.
    Σεναριακά μου άρεσε επειδή είναι το ιδιο σενάριο με το '' Siege : Thor ''.
    Οσοι διαβάζουν κομικς θα ξέρουν.
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Ktn Παρ Μάης 13, 2011 12:21 am

    Έχουμε και λέμε..

    Lovely Bones: δυνατή, σχετικά βαριά ταινία, που παραδόξως αν και αργή, δε με κούρασε σχεδόν καθόλου. Εξαιρετική εικόνα και τεχνικός τομέας γενικά, καλές (Wahlberg) ως άψογες (Ronan, Sarandon) ερμηνείες, καλοδουλεμένο σενάριο και τον Jackson να οργιάζει και να μας καίει τα εγκεφαλικά κύτταρα ως συνήθως.

    The Men Who Stare at Goats: τηλεπαθητικοί πράκτορες, χιππηδες, τζεντάι, Ιρακ, ελεςντι και κατσίκες. Ταινία για λιώσιμο, με χιουμορ απ' αλλού, που ή θα το λατρέψεις ή δε θα το πιάσεις καθόλου. Προσωπικά είμαι στην πρώτη κατηγορία.

    Red Riding Hood: "from the director of Twilight". Ακριβέστερη περιγραφή δε μπορώ να κάνω. :b Γελάσαμε με τη Lilly Kane να τρεχει γύρω γύρω με την κοκκινη καπαρντίνα, πεθάναμε με το ληντ αντρικό καστ (..τυρογαριδάκια?), λυπηθήκαμε τον Gary Oldman και ευχαριστήσαμε τους θεούς του Kobol όταν εμφανίστηκε ο Tigh. Κατα τα άλλα, 100 λεπτά και πολύ ήταν.
    Beast Of Prey
    Beast Of Prey
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1658
    Όνομα : Nikos
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Μέλος από : 07/01/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Beast Of Prey Παρ Μάης 13, 2011 12:33 am

    The Hangover: hmmm da3ei den itan kaki...fisika eho dei kai kaliteres!Auto pou mou arese itan oti i tainia itan genika oti na nai...
    Σπόιλερ:
    tis bazo ena 7 peripou!
    to akiro tis tainias itan o rolos komparsas tis Moutsatsou...
    Pretender 666
    Pretender 666
    Tarja Platinum Member
    Tarja Platinum Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 2273
    Μέλος από : 18/03/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Pretender 666 Παρ Μάης 13, 2011 12:39 am

    Mutsatsu? Laughing OTI NA NAI OMWS haha
    Beast Of Prey
    Beast Of Prey
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1658
    Όνομα : Nikos
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Μέλος από : 07/01/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Beast Of Prey Παρ Μάης 13, 2011 12:41 am

    nai ekane mia pou douleue se ena magazi...kai oute ahna den ebgale Razz
    diman
    diman
    Tarja Fan
    Tarja Fan


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 123
    Όνομα : dimitris
    Ηλικία : 49
    Τόπος : in strange and mysterious place called athens
    Μέλος από : 01/11/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από diman Παρ Μάης 13, 2011 12:58 am

    basika twra teleutaia exw kollisei me palies tainies...
    "The Magic Christian" me Ringo Star & Peter Sellers kai Monty Python "The Quest for the Holy Grail"... polla gelia
    Pretender 666
    Pretender 666
    Tarja Platinum Member
    Tarja Platinum Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 2273
    Μέλος από : 18/03/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Pretender 666 Παρ Μάης 13, 2011 1:03 am

    nai ekane mia pou douleue se ena magazi...kai oute ahna den ebgale
    xaxa Laughing the hangover ipes e?!! 8a tin dw! ixe plaka?
    Boone.
    Boone.
    Newbie
    Newbie


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 4
    Όνομα : Boone.
    Ηλικία : 43
    Τόπος : Αθήνα.
    Μέλος από : 12/05/2011

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Boone. Παρ Μάης 13, 2011 10:39 am

    '' Scream 4 ''.
    Μου θύμησε αρκετά το αρχικό.
    Δεν ενθουσιάστηκα , απλά μου άρεσε.
    Πρέπει ομως να πω οτι απο ολα τα '' Scream '' αυτό έχει την καλύτερη αρχή.
    Σφαγή !!
    Pretender 666
    Pretender 666
    Tarja Platinum Member
    Tarja Platinum Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 2273
    Μέλος από : 18/03/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Pretender 666 Σαβ Μάης 14, 2011 6:20 am

    nai!! telio to Scream 4! pe8ana sta gelia Laughing idika eki pu sikonete h astinomikos kai leei "kali voli!" kai meta "Foras gyleko, swzeis to sti8os" haha haha haha
    BloodAngel
    BloodAngel
    Newbie
    Newbie


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Όνομα : Xrysa
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Athens
    Μέλος από : 13/05/2011

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από BloodAngel Σαβ Μάης 14, 2011 6:57 am

    mia kalh tainia einai to SUCKER PUNCH, exei teleia soundracks kai h prwtagonistria einai foberh...
    thriller: ase ti kako na mpei , paranormal activity 2
    Pretender 666
    Pretender 666
    Tarja Platinum Member
    Tarja Platinum Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 2273
    Μέλος από : 18/03/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Pretender 666 Σαβ Μάης 14, 2011 6:58 am

    wreo to pa2!
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Σαβ Μάης 28, 2011 6:19 am

    Red Riding Hood : ο κακός ο λύκος κι η κοκκινοσκουφίτσα. Μου άρεσε! Καλή ροή, ανατρεπτικό τέλος. Σε κάποια σημεία πήγε να παλαντζάρει σε σάχλα με αυτά τα ερωτικο-αισθηματικά και 'θα θυσιαστώ εγώ - όχι εγώ' για την ωραία Amanda, αλλά το γλίτωνε.

    Hall Pass : τζάμπα καίει η λάμπα...

    Insidious : Καλό, καλό. Ειδικά άμα το δεις μαύρο βράδυ, σε κάποια σημεία σου έρχεται από 'κεί που δε το περιμένεις.
    Boone.
    Boone.
    Newbie
    Newbie


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 4
    Όνομα : Boone.
    Ηλικία : 43
    Τόπος : Αθήνα.
    Μέλος από : 12/05/2011

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Boone. Σαβ Μάης 28, 2011 7:41 am

    Την είδα την '' Κοκκινοσκουφίτσα ''.
    Πρέπει να πω οτι μου άρεσε οπτικά , είχε ωραία πλάνα και χρώματα.
    Σκηνοθετικά είναι οντως καλή ταινία.
    Το σενάριο ομως ήταν για ψιλοκλάμματα.
    Βαρέθηκα.
    Ενα ακόμη '' Twilight '' μόνο που αντί για βρυκόλακες είχε εμένα , ε συγνώμη , τον '' Κακό Λύκο ''.
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Ktn Παρ Ιουν 03, 2011 11:32 pm

    The Hangover part II.
    Σα σύνολο θα έλεγα απλά καλή. Προφανώς είχε γέλιο, προφανώς ήταν χοντροκομμένη αμερικανία και -εκ του αποτελέσματος- προφανώς δεν έπιανε το επίπεδο του πρώτου. Στιγμές υπήρχαν αρκετές, απλά ως σύνολο έχανε, γιατί απ' τη μια ήταν εντελώς ντεζα-βου με το πρώτο, κάτι όχι απαραίτητα κακό, αλλά απ' την άλλη φαινόταν σα να ήταν λιγότερο "άμεσο", όσο κι αν το πάλευαν οι τρεις της wolfpack.

    Εντελώς περιγραφικά, ενώ στην πρώτη ο Γαλυφιανάκης ήταν το κερασάκι στην τούρτα, εδώ υπήρχε το κερασάκι, αλλά η τούρτα ήταν μισοφαγωμένη. :b

    Σπόιλερ:
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 8 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Κυρ Ιουν 05, 2011 6:12 am

    Water for Elephants : Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven 1/2 στα 5.
    Επιεικώς και κυρίως για το story και την, προς μεγάλη έκπληξή μου, διαπίστωση οτι ο Pattinson έχει και αρκετά υψηλή υποκριτική δυναμική! Shocked
    Γενικότερα, η ταινία είναι μεν πολύ καλή από όλες τις απόψεις - σκηνοθεσία, ερμηνείες, παραγωγή - και βγάζει συναίσθημα, αλλά αν έλειπαν και καποιες αγαρμποάτσαλες σκηνές, ατάκτως ερριμένες, θα το είχαν απογειώσει.

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μάης 16, 2024 3:37 am