Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

+27
diman
Boone.
delCielo
Quietus
angelos318
Angel of Night
Dark Elenaki
Beast Of Prey
Pretender 666
QueenTarja
Boone
~Lilou~
StormyLullaby
*mary*
Moonlight
Madguy
Popocatepetl
evanescencespko
TarjaPhoennix
*Missing Angel*
Ktn
SafeInsideMyself
gothessa
*i love tarja*
afedikoxalarwse6178
Evrocks
Fallen angel
31 απαντήσεις

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    SafeInsideMyself
    SafeInsideMyself
    Tarja Maniac
    Tarja Maniac


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 444
    Όνομα : Dimitra
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Keratsini/Peiraias
    Μέλος από : 01/01/2009

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από SafeInsideMyself Κυρ Οκτ 31, 2010 12:22 am

    prosfata eida to dxear john Razz h8ela na klapsw opote to eida Razz
    enta3ei eklapsa Razz
    wraia tainioula...
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Fallen angel Τετ Ιαν 12, 2011 8:04 am

    Θα κάνω μια προσπάθεια να τις θυμηθώ.. Razz

    *Easy A. Το είδα 2 φορές και άνετα θα το ξανάβλεπα. Razz Ξεκαθαρίζοντας βέβαια ότι είναι μια νεανική ταινία, δεν είναι στην κατηγορία των ταινιών με τις οποίες θα πάθεις πλάκα, θα σου αλλάξουν την κοσμοθεωρία κτλ κτλ...ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ!! Πολύ ωραία, πολύ ευχάριστη.. και με μερικές θεϊκές ατάκες. (τεράστιο respect στους γονείς Razz)

    Trailer

    *Megamind. Επίσης το είδα 2 φορές.. Για όσους έχουν δει το "Τέρατα κι Εξωγήινοι" (όσοι δεν το έχουν δει..να το δουν. Για μένα είναι απ'τα καλύτερα κινούμενα σχέδια που βγήκαν τα τελευταία χρόνια) λέγαμε πως πρόκειται για τον ξάδερφο του Γκάλλαξαρ. Razz Μ' άρεσε πολύ και το Megamind, είχε τις στιγμές του.. Η προφορά, οι εφευρέσεις, η κρίση ταυτότητας... ο Μινιόν!!

    Ο πιο γλυκούλης badass ήρωας.

    *Tron Legacy . Χωρίς να θέλω να την αδικήσω την ταινία ήταν η πρώτη φορά που κυριολεκτικά κοιμήθηκα μέσα στον κινηματογράφο. Έφταιγε και η κούραση μου, αλλά και η ταινία πιστεύω το έβαλε το χεράκι της.. Μέχρι ένα σημείο την είχε την πρωτοτυπία της ως story και ωραία γραφικά κτλ, αλλά επί της ουσίας και από τις θολές και διάσπαρτες αναμνήσεις μου φάνηκε λίγο μπουρδίτσα..

    *Notting hill. Δεν είχε τύχει να το δω ποτέ μέχρι τώρα (να ναι καλά και τα κτελ που μας ψυχαγωγούν στα τόσα πήγαινε-έλα Razz).. Αν και όχι και τίποτα συγκλονιστικό ήταν γλυκούλα και είχε κάτι το κλασσικό ως ρομαντική ταινία..

    *Love Actually. Άλλη μία ψιλοκλασσική που δεν είχα δει μέχρι τώρα.. Τελικά μου άρεσε και άφηνε μια χαρούμενη αίσθηση (πέρα από το γέλιο μέχρι δακρύων στη σκηνή με τους πορτογάλους προς το τέλος) και ήταν και στο κλίμα των χριστουγέννων...αλλά ρε παιδιά.. πόσοι έπαιζαν σ'αυτή την ταινία;;;; Surprised Έδειχνε κι έδειχνε κι έδειχνε κι εμείς ακόμα προσπαθούσαμε να ξεμπερδέψουμε το cast και ποιος είναι από ποια ιστορία..

    Μου είχε κολλήσει για μέρες πάντως αυτή η χαζομάραRazz

    *Despicable Me. Αριστούργημα..αυτό απλά.

    *Κυνόδοντας. Το είδα έχοντας ακούσει διάφορα για την ταινία και καλά και άσχημα, αλλά πίστευα ότι είναι από τις ταινίες που αν και "βαριές" θα την έβλεπα άνετα, οπότε έβαλα να την δω μόνη μου (μέγα λάθος). Με σόκαρε αρκετά σε κάποια σημεία, πολύ διεστραμμένη. Δεν ξέρω αν θέλει κάποιος από μόνος του να τη δει, δεν λέω, αξίζει, αλλά προσωπικά δεν θα την πρότεινα και δεν θα την ξανάβλεπα. Τέλος πάντων, το τρέιλερ είναι αυτό, αλλά αν είναι να το δει κάποιος θα έλεγα να δει κατευθείαν την ταινία..

    *Tangled. Και για τέλος τα ανάλαφρα.. Μαλλιά κουβάρια. Razz Η καινούργια ταινία της Disney με το κλασσικό θέμα της πριγκίπισσας , η Ραπουνζέλ στην προκειμένη (ακατανόητο γιατί δεν είχε το αντίστοιχο soundtrack Razz) Ναι ναι ναι ναι.. μου άρεσε!! Σαν τα κλασσικά δεν είναι (ναι, τα λατρεύω!!), αλλά ήταν πολύ ωραίο και είχε ωραία αισθητική και από άποψη χρωμάτων και ατμόσφαιρας.. Είχε και την πολύ ωραία φωνή της Πρωτοψάλτη στα ελληνικά.

    Μία σημαντική σημείωση: Όχι άλλα 3D! Φτάνει!!! (Ειδικά στα κινούμενα σχέδια, νισάφι.)
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από evanescencespko Τετ Ιαν 12, 2011 10:27 am

    Kai ego eimai kata ton 3D, katastrefoyn to sinema pisteyo...

    Ego exo dei arketes teleytaia!!
    Kapoies poy moy erxontai tora:

    Basketball Diaries: Moy arese para poly, kai nomizo pos o Di Caprio einai o agapimenos moy ithopoios ever Wink Einai megalos!! 8,5/10

    Black Swan: Perimena kati poly kalytero. I tainia itan kali apla, emena de me fortise katholoy... 5/10

    Social Network: Poly grigori ploki kai de se afinei pote na xalaroseis. To oti to facebook einai meros tis kathimerinotitas sxedon olon to kanei ekseretika "simerino" 6,5-7/10

    Edit:

    Case 39: Aisxos. 1/10
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Ktn Τετ Ιαν 12, 2011 10:46 am

    Απ' όσες είπατε, παίζει και να χω δει μόνο το Notting Hill. Κι αυτό μισό, γιατί νύσταξα. Razz

    Το Despicable Me είναι στα πολύ άμεσα σχέδια. Ήθελα να το δω κινηματογραφο βασικά, αλλά το έφεραν μόνο μεταγλωττισμένο, κι εγώ με δαυτα είμαι σαν τον διαλο με το λιβάνι ένα πράμα. Και πληρωμένο εισιτήριο να είχα δε θα πήγαινα. Πόσο μάλλον να πληρωσω κιολας. Απαπα. Τα Social Network και το Easy A, τα έχω στα άμεσα προς τσεκάρισμα. Αν και δε μου φαίνονται και πολύ του γούστου μου, πήραν πολύ καλές κριτικές, οπότε τι στο καλό, κάτι πρέπει να παίζει. Το Black Swan με το καλό στον κινηματογράφο.

    Εγώ τον τελευταίο καιρό είδα το Paranormal Activity 2 και το Horsemen. Ψιλοσούπες και τα δύο. Το δεύτερο κάτι πήγαινε να κάνει, αλλά και πάλι τίποτα το ιδιαίτερο. Το πρώτο παταγώδης αποτυχία, ειδικά σε σύγκριση με το πρώτο Paranormal, που μου είχε αφησει πάρα πολύ καλές εντυπώσεις...
    Beast Of Prey
    Beast Of Prey
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1658
    Όνομα : Nikos
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Μέλος από : 07/01/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Beast Of Prey Τετ Ιαν 12, 2011 10:55 am

    Ego eida:
    Salt:maresa arketa mporo na po an kai itan poli grigoro...alla ok tou bazo 7.5/10
    The Holiday:Auto marese arketa kai tou bazo 9/10
    Who's the boss:psiloadiaforo alla eihe kai tis kales tou stigmes 6.5/10
    The 4th Kind: ohi kai toso kalo...kai episis ipotithetai oti perieihe kai alithina plana kati pou apodeihtike moufa... 5.5/10
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Παρ Ιαν 14, 2011 7:39 am

    Είδα το νεοαφιχθέν Sex and other Drugs, με τους Jake Gyllenhaal και Anne Hathaway.
    Κομεντί. Επειδή οι κομεντί στη μεγάλη τους πλειοψηφία είναι σάχλες, βασικά ξεκίνησα να το δω γιατί παίζουν δύο ηθοποιοί απ'τους πολύ αγαπημένους μου - οι οποίοι, btw, δίνουν τα ρέστα τους. Διαψεύστηκα. Είναι μια αρκετά διαφορετική και αρκετά καλή κομεντί - δεν είναι αριστούργημα αλλά σίγουρα μακριά απ'ο,τι λέγεται ρομαντική σάχλα.

    Btw, θιθ, έχω δει κι εγώ τον Κυνόδοντα. Μου άρεσε πολύ (δεν αποτελώ και νορμάλ δείγμα, βέβαια, εμένα μου άρεσε και το Antichrist του v. Trier Laughing ) - αλλά, εν μέρει, συμφωνώ :
    Fallen angel έγραψε:Με σόκαρε αρκετά σε κάποια σημεία, πολύ διεστραμμένη.
    Απλά, θα τα χαρακτήριζα ακραία ρεαλιστικά ή κάπως ωμά. Ειδικά εκεί
    Σπόιλερ:
    η τρίχα κάγκελο για πόση ώρα. Shocked
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από evanescencespko Παρ Ιαν 14, 2011 10:05 am

    The Road

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 The+Road

    Mia eksairetiki tainia!
    Para para para poly katathlipstiki alla toylaxiston se emena perase esiodokso minyma gia to ti kryvoyme oi anthropoi mesa mas Smile Mporeis na tin ermineyseis me diaforoys tropoys gia kapoia VASIKA pragmata stin tainia den ginontai fanera, opos kai sto vivlio.
    Sas ti synisto anepifilakta alla oxi an den thelete na sas xalasei i diathesi Smile

    9/10
    TarjaPhoennix
    TarjaPhoennix
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3684
    Όνομα : Eλλη
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Minas Tirith
    Μέλος από : 07/06/2009

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από TarjaPhoennix Κυρ Ιαν 16, 2011 9:00 am

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 THE%20TOURIST%20POSTER

    Shmera thn eida vsk...kalh mporw na pw...exairetikh ermhneia
    apo tom agaphmeno m J.Depp...osoi einai na thn deite prosexte ti rolo varaei
    o Depp,polloi mporoun na mperdeutoun apo thn arxh..mono auto mporw na sas pw Very Happy
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Fallen angel Δευ Ιαν 17, 2011 5:05 am

    *Missing Angel* έγραψε:Απλά, θα τα χαρακτήριζα ακραία ρεαλιστικά ή κάπως ωμά. Ειδικά εκεί
    Σπόιλερ:
    η τρίχα κάγκελο για πόση ώρα. Shocked

    Σπόιλερ:
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Ktn Τρι Ιαν 18, 2011 10:37 am

    Κατάφερα και είδα επιτέλους το Social Network..
    Έχει παράξενο ύφος, με πολύ γρήγορη πλοκή και εκνευριστικά γρήγορους διαλόγους. Ειδικά σε κάποια σημεία δεν κατάλαβα γιατί τους έκαναν *τόσο* γρήγορους. Αν έχανε σε κάτι ήταν στο ότι δεν είχε κάποιο "μεγάλο" σημείο, πράγμα λογικό, αφού είναι βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα. Ο Eisenberg εξαιρετικός και γενικά από καστ μια χαρά τα πήγαινε. Μεγάλη έκπληξη ο Timberlake, που δεν του το 'χα με την καμία, αλλά ήταν πολύ καλός. Αρκετά ενδιαφέρον και το soundtrack του Reznor.

    Σα σύνολο αρκετά καλή ταινία, που σίγουρα κερδίζει επιπλέον πόντους γιατί είναι επίκαιρη, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει τις αποθεωτικές κριτικές και τα βραβεία που μαζεύει τον τελευταίο καιρό.
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από evanescencespko Τρι Ιαν 18, 2011 11:30 am

    Kalo to Social Network nai, alla oxi kai Xrysi Sfaira kalyteris tainias... Mad
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Fallen angel Τρι Ιαν 18, 2011 2:32 pm

    Ναι, γιατί οι χρυσές σφαίρες ήταν πάντα τα πιο αξιόλογα βραβεία. Razz
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από evanescencespko Τετ Ιαν 19, 2011 3:53 am

    Sosto kai ayto alla opos kai na xei... Razz
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Τετ Ιαν 19, 2011 7:52 am

    Το περίφημο Inception.
    Εντάξει, εξαιρετική παραγωγή, σκηνοθεσία, ιδέα κι αυτός ο Leonardo DiCaprio όσο μεγαλώνει καλυτερεύει, κτλ...Αλλά σκέφτομαι να παραδοθώ μόνη μου. Τι ήταν τούτο ωρέ;
    Beast Of Prey
    Beast Of Prey
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1658
    Όνομα : Nikos
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Μέλος από : 07/01/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Beast Of Prey Σαβ Ιαν 22, 2011 10:16 am

    ego simera eida to The Tourist kai marese arketa!Poli kali i ermineia tou Deep alla kai tis Jolie!Kai genikotera san senario marese poli!
    TarjaPhoennix
    TarjaPhoennix
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3684
    Όνομα : Eλλη
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Minas Tirith
    Μέλος από : 07/06/2009

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από TarjaPhoennix Σαβ Ιαν 22, 2011 10:00 pm

    Beast Of Prey έγραψε:ego simera eida to The Tourist kai marese arketa!Poli kali i ermineia tou Deep alla kai tis Jolie!Kai genikotera san senario marese poli!

    eides telika ti rolo eixe o Depp?to eixa dei k egw..k sto telos katalava ti rolo paizei.... Very Happy Very Happy poly kalh tainia,an k merikes fores
    me kouraze se kapoia shmeia......einai poly kalh pantws....
    Σπόιλερ:
    Beast Of Prey
    Beast Of Prey
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1658
    Όνομα : Nikos
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Μέλος από : 07/01/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Beast Of Prey Κυρ Ιαν 23, 2011 2:35 am

    nai nai kai den to eiha skeftei katholou aptin arhi auto me ton Deep alla marese sto telos!
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από evanescencespko Κυρ Ιαν 23, 2011 1:46 pm

    The Imaginarium of Dr. Parnassus

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 The-Imaginarium-Of-Doctor-Parnassus-Poster-2

    An po oti tin katalava apolyta, tha po psemata. Itan poly periergi, isos ksepernoyse kai to anekto orio. Poly oraies erminies kai kostoymia.

    6,5/10

    Kynodontas

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Kynodontas

    Kati apaisio poy exei dothei eksairetika stin tainia! Syglonistiki, kathilotiki kai sokaristiki istoria. Ontos aksizei ton logo poy exei ginei gyro apo to onoma tis an kai einai arketa too-much gia enan meso theati!

    8,5/10

    Big Fish

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Big_fish

    Poly oraia tainia! Den einai aristoyrgima alla einai to ligotero para poly oraia.

    8/10 (eunoika)
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Fallen angel Δευ Ιαν 24, 2011 3:13 am

    evanescencespko έγραψε:The Imaginarium of Dr. Parnassus

    6,5/10

    Πλάκα μου κάνεις, έτσι; Surprised


    Για μένα προσωπικά πάντως αγγίζει τα όρια του αριστουργήματος και μετά από μερικές φορές ακόμα παίζει να μπει και στις αγαπημένες μου ταινίες ever.

    Είναι πολύ περίεργη πάντως.. δεν καταλαβαίνεις τα πάντα με την πρώτη ακόμα κι αν παρακολουθείς πολύ προσωπικά.. Έχει συμβολισμό μες στο συμβολισμό..
    QueenTarja
    QueenTarja
    Tarja Fan
    Tarja Fan


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 131
    Όνομα : Τhomie
    Ηλικία : 49
    Τόπος : ΓΕΡΑΚΑΣ
    Μέλος από : 11/10/2009

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από QueenTarja Τρι Ιαν 25, 2011 6:36 am

    Ειδα ''THE TOURIST'' Μπορώ να πω οτι μου αρεσε πολυ .. και ο DEEP και η JOLIE ηταν πολυ καλοι .. το σενάριο θαυμάσιο ... Γενικα πολυ ωραια ταινία.
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από evanescencespko Τρι Ιαν 25, 2011 9:28 am

    Fallen angel έγραψε:
    evanescencespko έγραψε:The Imaginarium of Dr. Parnassus

    6,5/10

    Πλάκα μου κάνεις, έτσι; Surprised


    Για μένα προσωπικά πάντως αγγίζει τα όρια του αριστουργήματος και μετά από μερικές φορές ακόμα παίζει να μπει και στις αγαπημένες μου ταινίες ever.

    Είναι πολύ περίεργη πάντως.. δεν καταλαβαίνεις τα πάντα με την πρώτη ακόμα κι αν παρακολουθείς πολύ προσωπικά.. Έχει συμβολισμό μες στο συμβολισμό..

    Apla to ksexylose me to symvolismo se simeio poy oyte kan katalavaines ti ginotan...
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Τετ Ιαν 26, 2011 7:24 am

    Είδα το The Tourist... I feel violated....
    Αν προσπάθησαν να δώσουν ταινία μυστηρίου, απέτυχαν. Το προφανές γινόταν πιο προφανές κι απ'το προφανές. Κι ο Καπουτζίδης δηλαδή καλύτερα υφαίνει σενάριο μυστηρίου.
    Αν ήταν κωμωδία δράσης, κάτι γίνεται. Ευτυχώς ήταν κι ο Τζόνις και το' σωσε πολλές φορές, γιατί η Angelina δεεεν...Αν και πιο πολυ διεκπεραιωτικός ήταν, μου φάνηκε. Αλλά το 'διεκπεραιωτικός' για το Τζονι είναι το ψηλότερο επίπεδο άλλων, οπότε μια χαρά.
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Κυρ Ιαν 30, 2011 9:28 am

    Ούτε αργόσχολη να ήμουν, τοσες ταινίες.. Razz

    Ειδα το The King's Speech. Εξαιρετική ταινία. Από κάθε άποψη.
    Ισως σε κάποια σημεία η εξέλιξη/ροή να φαίνεται κάπως αργή αλλά μιλάμε για ταινία εποχής.
    Επίσης Colin Firth FT(oscar)W! respect Δεν υπάρχει. Χαρμα οφθαλμών.
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από evanescencespko Κυρ Ιαν 30, 2011 10:35 am

    127 Hours

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 127_hours_poster_01-535x792

    Syglonistiki tainia, syglonistikos James Franco. Me to megalytero meros tis tainia na einai san theatrikos monologos den se afinei kamia stigmi adiaforo. And the oscar goes to James Franco.

    The King's Speech

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Kings_speech1

    Alli mia eksairetiki tainia. Sigoyra tha mpei anamesa stis klasikes. An den me eixe syglonisei toso i ermineia toy Franco sto "127 Hours" sigoyra tha elega Colin Firth gia to Oscar, an kai mallon aytos tha to kerdisei Smile Episis katapliktikos o Goeffrey Rush kai i Carter se kati poy prosopika de tin exo ksanadei! Ta xromata tis tainias itan katapliktika mporo na po.




    Nomizo tha einai adiko na mi valo se kapoia apo tis dyo 9/10. Opote o idios vathmos kai stis dyo gia diaforetikous logous Smile
    gothessa
    gothessa
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 824
    Όνομα : +PeGGy+
    Τόπος : athens - nea smyrni
    Μέλος από : 09/06/2009

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 6 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από gothessa Κυρ Ιαν 30, 2011 1:05 pm

    BLACK SWAN +++++
    BLUE VALENTINE +++
    SEASON OF THE WITCH ++
    RABBIT HOLE +++

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τετ Μάης 15, 2024 9:31 pm