Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

+24
efthimis
Pretender 666
Jim
TarjaPhoennix
SharonManiac
fivetree
Ghost-Angel
gothessa
kostas-nw
nymphadora
Popocatepetl
zina90
afedikoxalarwse6178
harris
pikkumyy
*Missing Angel*
Frozen_Angel
BloodRose
BleKatsiki
Ktn
Madguy
Carnivorous_Jesus
Fallen angel
evanescencespko
28 απαντήσεις

    Συνεντεύξεις

    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από evanescencespko Τρι Ιουν 24, 2008 11:46 pm

    Εδώ ποστάρουμε συνεντεύξεις που έχει δώσει η Tarja...
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Fallen angel Πεμ Ιουν 26, 2008 12:46 pm

    Μία πολύ ενδιαφέρουσα και περιεκτική συνέντευξη για την περίοδο My Winter Storm, πιστεύω ότι είναι αυτή.

    (Δεν μου επιτρέπει να την βάλω εδώ, λόγω μήκους ... θα κοιτάξω αν μπορούμε να το διορθώσουμε ....)
    Carnivorous_Jesus
    Carnivorous_Jesus
    Tarja Fan
    Tarja Fan


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 166
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 25/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty H Tarja Turunen σε ταινία

    Δημοσίευση από Carnivorous_Jesus Κυρ Ιουλ 06, 2008 10:10 am

    Σύμφνα με μία συνέντευξη που έδωσε λέει πως είναι δυνατόν να γυρίσει ταινία. Λέτε να πραγματοποιηθεί;

    Η αποχώρησή της έκανε αίσθηση στους χώρους της μεταλλικής σκηνής. Το έταιρον ήμισυ του Tuomas στους NIGHTWISH, η Tarja Turunen, αποτελεί παρελθόν απο τους Φιλανδούς, πάνω στο απόγειο της καριέρας τους και μάλιστα ο τρόπος με τον οποίο έγινε αυτό δεν ήταν και ο καλύτερος δυνατός. Και τώρα; Η φιλικότατη και τρομερά ευδιάθετη (στα όρια της γλωσσοδιάροιας) Tarja μας μιλάει για τα σχέδιά της μέσα απο μια ωραία κουβεντούλα [την οποία έκανε τα πάντα ο σύζυγος και manager της Marcelo για να χαλάσει σε συνδυασμό με τον ΟΤΕ, επιμένωντας να χρησιμοποιήσει και η Tarja ανοιχτή συνομιλία σε μια γραμμή που δεν έλεγε να φτιάξει εκείνο το βράδυ με αποτέλεσμα την έλλειψη μερικών πραγμάτων] και όπως όλα δείχνουν άφησε πίσω το μεγαλύτερο μουσικό κεφάλαιο της ζωής της. Μέχρι το επόμενο;

    Tarja καλησπέρα και αρχικά συγχαρητήρια που συνεχίζεις την καριέρα σου αμέσως. Στο site σου μας καλωσορίζεις σε μια νέα εποχή και αυτό είναι εμφανές. Άλλωστε υπέγραψες συμβόλαιο με τη Universal.

    Σε ευχαριστώ. Ναί, υπέγραψα με τη Universal και αυτή είναι η μεγάλη ευκαιρία για μένα. Ετοιμάζω τώρα και τον πρώτο μου σόλο δίσκο.

    Μπορείς να μου πείς λίγα λόγια για αυτόν; Πού θα κινείται μουσικά;

    Βασικά θα έχει metal στοιχεία, στοιχεία κλασικής μουσικής επίσης, τα οποία μου άρεσαν όπως τα χρησιμοποιούσαμε στο backgroung όταν ήμουν στους NIGHTWISH. Θα έχει όμως και νέα στοιχεία. Θα έχει ποικιλία, περισσότερη απο όση μπορούσα να έχω στους NIGHTWISH και αυτό κυρίως λόγω της χρήσης του πιάνου περισσότερο. Έχει σημαντικότερη θέση στη μουσική. Δε μπορώ να το κατηγοριοποιήσω κάπου. Δεν είναι metal, δεν είναι κλασική μουσική. Έχει στοιχεία και απο τα δύο αλλά και μερικά νέα όπως σου είπα.

    Δεν είναι παράξενο που είσαι σόλο τώρα μετά απο τόσα χρόνια επιτυχίας με τους NIGHTWISH;

    Αυτή είναι η κύρια ανησυχία μου. Το πώς θα με δεί ο κόσμος σαν σόλο καλλιτέχνη. Αυτό είναι το μεγάλο βήμα το οποίο πρόκειται να κάνω... να σταθώ στα δικά μου πόδια για πρώτη φορά στη ζωή μου. Δε θα είναι κλασικό άλμπουμ, ούτε metal. Θα είναι κάτι ενδιαφέρον να το ακούσει ο κόσμος. Είμαι πολύ ενθουσιασμένη με το υλικό μέχρι τώρα.

    Έχεις βρεί τους μουσικούς για το project;

    Είναι πολύ νωρίς για αυτό. Αυτή τη στιγμή αναζητάμε τα τραγούδια και αυτούς που θα κάνουν την παραγωγή. Είμαι πολύ ανοιχτή στο θέμα "μουσικοί". Μπορεί να είναι απο τη Φιλανδία, την Αργεντινή ή και την Ελλάδα (γέλια). Δε με ενδιαφέρει αυτό. Θέλω απλά να δουλέψω με ανθρώπους που κι εκείνοι θα θέλουν να δουλέψουν μαζί μου.

    Έφυγες απο τους NIGHTWISH και φαίνεται ότι άνοιξαν περισσότερες πόρτες για σένα. Πέραν των μουσικών σου δραστηριοτήτων, έχεις εμφανιστεί και σε τηλεοπτικές σειρές, σε όπερες και σε ένα μιούζικαλ, το "Spin". Τί άλλο να περιμένουμε απο σένα;

    Μπορεί να με δείτε σε ταινία (γέλια) ή στην όπερα.

    Σε ενδιαφέρει να παίξεις σε ταινία;

    Είμαι πολύ ανοιχτή. Είναι τρελό το ξέρω, αλλά θέλω να είμαι ένας καλλιτέχνης που μπορεί να κάνει πολλά πράγματα. Και πράγματα πέραν αυτών που έχω κάνει. Οι NIGHTWISH με έβαλαν στο metal. Είχα μια υπέροχη καριέρα, έμαθα νέα πράγματα, έναν τελείος νέο κόσμο για μένα, τον κόσμο του metal που είναι πολύ διαφορετικός. Αλλά εκτός των NIGHTWISH έκανα και άλλα μουσικά πράγματα που απολαμβάνω επίσης. Θέλω να έχω ποικιλία, γιατί μπορώ να κάνω πολλά με τη φωνή μου.

    Έκανες πρόσφατα και μια φιλανθρωπική δωρεά για το "Children's Home".

    Αυτό είναι μια πολύ μικρή φιλανθρωπική πράξη. Έχουμε βρεθεί με τους υπεύθυνους και είναι ένα ορφανοτροφείο με πολύ γλυκά παιδιά στη Φιλανδία. Τώρα θα κάνω και μια συναυλία για φιλανθρωπικό σκοπό. Το να δίνεις χαμόγελο σε ένα παιδί είναι υπέροχο...

    Βοηθάς και τον αδερφό σου στα μουσικά του βήματα. Κυκλοφορεί ένα άλμπουμ στο οποίο συμμετέχεις κιόλας σε ένα ντουέτο.

    Ναί, είναι ο μεγαλύτερος αδερφός μου και τον αγαπάω. Είναι πολύ ταλαντούχος. Γράψαμε ένα ντουέτο, έγραψα και τις μελωδικές, ενώ βοήθησα και στη μίξη. Ήταν ωραία...

    Τί είδος μουσικής είναι;

    Είναι κάτι σαν παραδοσιακή Φιλανδική μουσική. Νομίζω ότι έχετε κι εσείς κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα...

    Εννοείς τα μπουζούκια;

    Όχι, είναι σαν... folk pop rock.

    Πριν μερικά χρόνια παραλίγο να εκπροσωπήσετε τη Φιλανδία στη Eurovision με τους NIGHTWISH.

    (γέλια)

    Αν σου πρότειναν τώρα να εκπροσωπήσεις τη Φιλανδία, θα δεχόσουν; Έχετε τους LORDI τώρα...

    (γέλια) Το ξέρω. Καλή επιτυχία στους LORDI. Εγώ όμως δε νομίζω ότι θα το έκανα. Το έκανα μια φορά με τους NIGHTWISH και είχα μια κακή εμπειρία και δε νομίζω να το ξανάκανα.

    Με τα άλλα μουσικά σου project τί γίνεται; Για παράδειγμα με τους INFINITY ή με τον Schiller;

    Είναι τελείος διαφορετικά. Σέβομαι τη μουσική τους και τον τρόπο που τη δημιουργούν γιατί είναι πολύ επαγγελματικός και πολύ ωραίος. Βασικά είμαι ανοιχτή σε προτάσεις συνεργασίας, αλλά για την ώρα είμαι αφοσιωμένη στην σόλο δουλειά μου. Μου κάνουν προτάσεις απο διάφορες μπάντες και καλλιτέχνες, αλλά ο χρόνος μου είναι τόσο πιεσμένος και έχω κανονίσει τόσο διαφορετικά πράγματα. Συναυλίες με συμφωνική ορχήστρα, φιλανθρωπικές συναυλίες. Κατάφερα να αντιμετωπίσω αυτό που έγινε με μένα και τους NIGHΤWISH και το ξεπέρασα και θέλω να συνεχίσω.

    Τώρα που λές ότι τελείωσε το θέμα με τους NIGHTWISH και αφού είσαι πιο χαλαρή και ήρεμη, τί γνώμη έχει πλέον για αυτό το "ανοιχτό γράμμα" που σου έδωσε ο Tuomas;

    Όταν το έλαβα ήταν πριν πολύ καιρό και τότε σοκαρίστηκα. Ήταν κάτι που δεν περίμενα ποτέ να συμβεί στη ζωή μου και δε θα καταλάβω ποτέ τον τρόπο που αποφάσισαν να το κάνουν. Είναι κάτι που δε θα ξεχάσω ποτέ, αλλά ίσως κάποια μέτα συχγωρήσω (γέλια)

    Ίσως... Άρα το "End Of An Era" είναι το κύκνειο άσμα σου με τους NIGHTWISH. Είσαι επιτέλους ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα;

    Όταν επιτέλους μου έστειλε η μπάντα κόπια του DVD, το είδα στο σπίτι μου. Τα συναισθήματα ήταν πολύ οδυνηρά. Είδα τους οπαδούς, τους ανθρώπους και ταξίδεψα προς στιγμήν σε εκείνη τη συναυλία. Ήταν υπέροχη... η ατμόσφαιρα ήταν τέλεια. Μπορώ να σκεφτώ μόνο καλά για εκείνη τη συναυλία. Ήταν μια απο τις καλύτερες που έδωσαν οι NIGHTWISH. Όταν άκουσα τον εαυτό μου να τραγουδάει, διαπίστωσα τα λάθη μου, όπως κάνω πάντα, αλλά έτσι είναι τα live. Μου άφησε ένα ευχάριστο συναίσθημα στο τέλος. Γιατί το να βλέπεις τους οπαδούς σε συναυλία και μετά σε DVD είναι υπέροχο. Είναι πολύ δύσκολο όμως για μένα και δε ξέρω αν θα το ξαναδώ...

    Τώρα που έκλεισε το κεφάλαιο "NIGHTWISH", πώς νιώθεις για αυτήν την απρόσμενα πετυχημένη καριέρα;

    Κάθε επιτυχία, ό,τι καταφέραμε με τη μπάντα ήταν πραγματικά αναπάντεχο, επειδή ξεκινήσαμε απο το πουθενά σα μια μπάντα απο μια μικρή πόλη απο την οποία δεν περίμενε κανείς τίποτα. Δεν είμασταν τόσο ενθουσιώδεις στην αρχή. Φυσικά και θέλαμε τα πάντα, αλλά δεν είχαμε προσδοκίες. Μπήκα σε ένα χώρο που δεν ήξερα τίποτα και όταν πρωτοάκουσα κομμάτι των NIGHTWISH στο ραδιόφωνο είπα "Θεέ μου, τί γίνεται"; Πανικοβλήθηκα (γέλια), "που θα μας οδηγήσει αυτό"; Και όλα πήγαν πολύ καλά για τους NIGHTWISH και ήταν απίστευτο που γίναμε μια metal μπάντα με επιτυχία σε όλο τον κόσμο. Φυσικά και είμαι περήφανη για όλα αυτά και για όλους.

    Ποιά στιγμή θεωρείς την πιο σημαντική στην καριέρα σου μέχρι τώρα;

    Ωχ... δύσκολη ερώτηση. Η πιό σημαντική; Υπάρχουν πολλές σημαντικές, αλλά ίσως το 2004 να είναι το σημαντικότερο. Γιατί τότε κατάλαβα πάνω στη σκηνή ότι είμαι γυναίκα και όχι παιδί. Κατάλαβα τί έκανα και τί μπορούσα να κάνω επι σκηνής. Δεν ήταν μια συγκεκριμένη συναυλία ή μια στιγμή, αλλά το 2004 όταν και συνειδητοποίησα τί έκανα.

    Δε σε άγχωνε το γεγονός ότι είσαι μια γυναίκα σε έναν αντρικό κόσμο όπως του metal;

    (γέλια) Δε ξέρω αν μπορώ να το πώ έτσι, αλλά ναί, ήμουν μια κοπέλα και είμαι μια κοπέλα σε έναν κόσμο που ναί, είναι αντρικός. Αλλά με αποδέχτηκαν, οι οπαδοί μου φέρθηκαν καλά και μου άρεσε η μουσική και την εκτελούσα με ειλικρίνεια. Μου άρεσε η μουσική άρα γιατί να μην το δοκιμάσω; Έτσι έγινε. Αλλά υπήρχαν τόσο καλοί άνθρωποι και οπαδοί απο όλο τον κόσμο που μου φέρθηκαν τόσο καλά και έχουμε επαφή. Ναί, είναι αντρικός κόσμος. Πολλοί άντρες με πλησίασαν με τριαντάφυλλα και ωραία λόγια και τα σχετικά και για εγώ σκεφτόμουν "Θεέ μου, πώς μπορώ και είμαι σε αυτή τη θέση;" (γέλια). Είναι ένα απο τα πιο θαυμαστά πράγματα που πέρασα στη ζωή μου και είμαι πολύ χαρούμενη για αυτό.

    Είσαι μια απο τις σημαντικότερες τραγουδίστριες στη μεταλλική μουσική. Πιστεύεις ότι υπάρχουν καλές τραγουδίστριες σε αυτό το χώρο;

    Φυσικά... πολλές!

    Όπως;

    Η Liv Kristine για παράδειγμα. Μου αρέσει πάρα πολύ η φωνή της. Βασικά είμαστε και φίλες και έχουμε και επαφή. Η Floor απο τους AFTER FOREVER, η Sharon... φυσικά και υπάρχουν πολλές ταλαντούχες τραγουδίστριες και είμαι πολύ χαρούμενη που υπάρχουν τόσες δυνατές κυρίες στο metal.

    Πώς νιώθεις όταν ξέρεις ότι έχει επηρεάσει πολλές νέες τραγουδίστριες;

    Αυτό είναι πολύ τιμητικό για μένα και μιλάω με μερικές κοπέλες, απο τις οποίες μερικές είναι και μαθήτριές μου.

    Κάνεις και μαθήματα;

    Ναί. Τραγουδάνε κυρίως σε metal μπάντες. Είναι πολύ τιμητικό το ότι με ακούνε και με παίρνουν στα σοβαρά και θέλουν να μάθουν να τραγουδάνε κλασική μουσική και να την βάλουν στη μπάντα τους.

    Αν υπήρχε μια metal μπάντα που θα ερχόταν και θα ζήταγε να γίνεις η τραγουδίστριά της, ποιά θα ήθελες να ήταν;

    Ποιά θα ήταν (γέλια). Δέ νομίζω ότι θα πήγαινε σε μια metal μπάντα ξανά. Θα μπορούσε να συνεργαστώ με κάποια metal μπάντα, να περάσουμε καλά σε συναυλίες κλπ, αλλά βασικά σαν σόλο καλλιτέχνης αν λάβαινα πρόσκληση απο μια metal μπάντα μάλλον δε θα τη δεχόμουν.

    Και αν σου ζήταγαν οι NIGHTWISH να επιστρέψεις;

    Δε νομίζω ότι κι αυτό είναι πιθανό (γέλια)! Δε μου έχουν τηλεφωνήσει ακόμα (γέλια).

    Τί περιμένεις απο το μέλλον τώρα που είσαι σόλο καλλιτέχνης;

    Περιμένω να δουλέψω πολύ σκληρά φυσικά. Πολύ δουλειά. Θέλω να κάνω πολλά διαφορετικά πράγματα, όσα περισσότερα μπορώ σαν καλλιτέχνης. Συνεργασίες, συμμετοχές σε άλμπουμ ως guest ή σαν συνεργάτης.

    Πιστεύεις ότι το παρελθόν σου με τους NIGHTWISH θα σε βοηθήσει;

    Φυσικά! Εύχομαι να με βοηθήσουν όσα έχω κάνει με τους NIGHTWISH (γέλια). Δε θα ήμουν εδώ να σου μιλάω αν δεν ήμουν στους NIGHTWISH.

    Σωστό κι αυτό. Μιλάς με κανένα μέλος της μπάντας ή έχουν κοπεί τελείως οι επαφές;

    Δε με έχουν πάρει τηλέφωνο.

    Και εσύ δεν πρόκειται να τους πάρεις...

    Όχι.

    Όχι;

    Όχι (γέλια). Αν καταλάβαινες την οπτική μου θα σου φαινόταν λογικό. Έτσι όπως έγιναν τα πράγματα δε νομίζω ότι εγώ θα έπρεπε να τους τηλεφωνήσω. Τί νομίζεις εσύ;

    Νομίζω ότι κάνεις το σωστό.

    (γέλια)

    Δε θα πώ ποιά μεριά πιστεύω, όμως η συγκεκριμένη επιλογή σου είναι σωστή. Νιώθεις προδομένη;

    Ήταν δύσκολος καιρός. Έγιναν και ειπώθηκαν πολλά πράγματα που δεν έχουν 2 πλευρές. Είναι μόνο σημαντικά. Και σημαντική είναι η μουσική. Η προσωπική ζωή του άλλου δεν πρέπει να αναμιγνύεται και πρέπει να σταματήσει αυτό. Να το αποδεχθούν όλοι και να συνεχίσουμε.

    Ξέρεις ότι πιθανότατα θα αλλάξουν το ύφος των φωνητικών τους;

    Κάτι έχω ακούσει, αλλά δεν το έχω ψάξει και πολύ. Είμαι σίγουρη ότι θα κάνουν ό,τι το καλύτερο και αυτό είναι καλό για εκείνους.

    Σου είχαν προτείνει ποτέ να αλλάξεις τον τρόπο που τραγουδάς;

    Όχι. Αν και υπήρξε μια στιγμή, στο "Century Child", που το συζητήσαμε αυτό με τον Tuomas. Nα τραγουδούσα λίγο πιο απαλά. Και αυτό δημιούργησε μια ψευδαίσθηση στον κόσμο που πίστευε ότι έχασα εντελώς την οπερατική φωνή μου (γέλια) και ήταν πολύ αστείο για μένα να μιλάω για αυτό και να λέω ότι δε γίνεται να χάσω τη φωνή μου σε μια νύχτα (γέλια). Απλά σήμαινε ότι μπορώ να τραγουδήσω με πολλούς διαφορετικούς τρόπους (γέλια). Πάντως δεν υπήρξε ποτέ απο τη μπάντα αναφορά στο πώς να τραγουδήσω. Πάντα το συζητάγαμε και πάντα συμφωνούσαμε. Δεν είχαμε μουσικές διαφορές.

    Μπορείς να μου ξεχωρίσεις το αγαπημένο σου άλμπουμ με τους NIGHTWISH;

    Μπορώ να πώ ότι ειλικρινά είναι το τελευταίο, το "Once". Eίχαμε πραγματικά πολύ ωραία κομμάτια, δουλέψαμε με συμφωνική ορχήστρα και είναι πολυδιάστατο, ατμοσφαιρικό. Μπορώ να πώ ότι είμαι χαρούμενη που το κυκλοφορήσαμε και δε λέω "ωχ, τί έκανα εδώ" και τέτοια.

    Και το πιο σημαντικό;

    Νομίζω το "Oceanborn".

    Το προσωπικό μου αγαπημένο.

    Απο τα αγαπημένα μου. Πραγματικά ειλικρινές και μια μεγάλη προσπάθεια απο τη μπάντα. Ένα δύσκολο άλμπουμ, βγαλμένο απο την καρδιά. Λές και περάσαμε τα Καρπάθια και ο καθένας έδωσε το απόλυτο που μπορούσε να δώσει τότε. Πολύ συναισθηματικό άλμπουμ. Ήταν η κλασική μου ερώτηση: "Μπορούμε παρακαλώ να παίξουμε κομμάτια του 'Oceanborn'"; (γέλια)

    Την ίδια παράκληση έκανα κι εγώ. Παίξτε όλο το "Oceanborn".

    Θα το κάνω όμως αυτό. Ίσως όχι όλο, αλλά μερικά θα τα τραγουδήσω με συμφωνική ορχήστρα.

    Είπες ότι θα τραγουδήσεις κομμάτια των NIGHTWISH με συμφωνική; Χωρίς drums και κιθάρες;

    Θα υπάρχουν, αλλά θα είναι διαφορετικά. Όχι όπως τα κανονικά.

    Ενδιαφέρον ακούγεται...

    Είναι!

    Αν σου ζητούσα να μου βαθμολογήσεις τα άλμπουμ των NIGHTWISH;

    Ααα... νούμερα! (γέλια)

    Ναί, νούμερα.

    Απο ποιό εως ποιό; (γέλια)

    Απο το 1 ως το 10.

    Θεέ μου! (γέλια) Το "Angels Fall First"... 6. To "Oceanborn" ένα 9. Το "Wishmaster" 8, το "Century Child"... 7 (γέλια) και το "Once" 10! (γέλια)

    Αφήνω το τέλος σε σένα. Στείλε το μήνυμά σου στους Έλληνες οπαδούς σου.

    Θέλω να σας δώ στο μέλλον και να τραγουδήσω ξανά για εσάς. Τραγουδάω για εσάς, η φωνή μου είναι για εσάς και θέλω να μοιραστώ τη ζωή μου με εσάς. Άλλωστε εσείς μου δίνετε ζωή.

    Παραλίγο να με πάρουν τα κλάμματα. Τέλος πάντων... σε ευχαριστώ πολύ Tarja. Καλή τύχη και ελπίζω να τα πούμε κι απο κοντά. Θα έρθεις στην Ελλάδα;

    Πού ξέρεις. Ίσως το καλοκαίρι. Έχω έρθει στην Αθήνα, την Κρήτη και τη Μύκονο. Μένει μια Ελληνίδα φίλη μου εκεί.

    Και πού σου άρεσε περισσότερο;

    Στη Μύκονο! Έχει πολύ ησυχία...

    Με δουλεύεις; Μήπως μπέρδεψες τα νησιά;

    Όχι όχι. Στη Μύκονο όταν είχα πάει εγώ ήταν μέσα χειμώνα και είχε πολύ ησυχία (γέλια).

    ΟΚ... καληνύχτα Tarja.

    Γειά σου.


    πηγή: www.avopolis.gr
    Madguy
    Madguy
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1155
    Όνομα : Michael
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Kallipoli - Piraeus
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Madguy Δευ Ιουλ 07, 2008 3:31 am

    rocking respect teleia lol!
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Ktn Παρ Ιουλ 11, 2008 3:41 am

    Πολύ ωραία συνέντευξη! Wink
    Ειδικά οι τελευταίες δύο απαντήσεις είναι τέλειεεες!!! Laughing
    Σοβαρά πάντως, οι επανεκτελέσεις των κομματιών των Nightwish με τη συμφωνική ορχήστρα έχουν γίνει? Shocked
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Fallen angel Παρ Ιουλ 18, 2008 5:02 am

    Εγώ κόλλησα στο ...7 το Century Child? Shocked OMG!! .... Laughing Laughing
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Fallen angel Σαβ Ιουλ 19, 2008 9:04 pm

    Λοιπόν, έχουμε συνέντευξη http://www.metal-queens.com/interviews.html , όπου μιλάει για το καινούργιο album.

    Jess: How has the writing process been going? How is it compared to My
    Winter Storm?
    Tarja: It has been very successful so far. I think I will have a good amount of new
    material until the end of this year, in order to start recordings in the
    beginning of next year. This time I am much more present in the song writing
    process than on my first album. The reason for this is that last time there
    was not really time for it, nor I had enough courage for it since the
    writing of songs had never before been my strongest field in music. Now I
    feel I am much more free to explore what lies in my heart and soul. I am
    very happy to be able to put it in words or melodies. You will definitely
    hear even more personal album than MWS is.

    Jess: In your blog you revealed the title "The Crying Moon", as a song
    for your new album. What inspired the title?
    Tarja: It's about the suffering and pain that the moon witnesses between two
    persons that are fully in love but cannot be together.

    Jess: You said before you were still thinking of an album title, any
    ideas on one yet?
    Tarja: I have an idea for it already, but I give myself still more time to decide
    it.

    Euphoric_Thunder: Will you be doing another cover song on your new
    album and maybe a possible duet with someone well known?
    Tarja: I would love to make another cover song for the album. I have also an idea
    for it already, but that needs a lot of work. Let's see if I manage to
    finish what I have started. Finding great duet partner is another challenge
    on this album. It would be just great to have one duet for the album.

    Lady Christabel: Will the new album be very different stylistically
    from My Winter Storm? If so, what different elements can we expect to
    hear in this album?
    Tarja: The new album will continue the line of MWS, but it will be more mature and
    personal album. The concept of the sound is getting more clear to me and
    also the elements that you already could hear on the first album, will be
    even more present on the new album. There will of course be new things for
    you to discover, but that I cannot tell you yet. Smile


    Josh: What was the greatest challenge you faced when creating My Winter
    Storm? Have you faced any challenges yet with the new album?
    Tarja: To get the album ready in a tight schedule that my record company gave us
    for MWS was the biggest and hardest challenge to work out. It is always a
    challenge to make a new album anyway, because what matters for me the most
    is the fact that the album really should be my own creation. I love taking
    challenges because they keep me making progress as a musician. I need to
    train a lot to become better with my singing also.

    Jess: People here in the United States are still hoping for tour dates,
    any news yet?
    Tarja: Unfortunately, no matter how much I wanted to go there to sing for you, this
    depends on my record company and their support. They were not ready for the
    tour in USA at this stage. I will keep on trying...

    Aaron: What would you say has been your greatest accomplishment in life
    apart from music?
    Tarja: I have been able to understand better the world we are living in, through
    travelling and seeing different cultures. I would really have a much smaller
    view of life without having had that chance.

    Jess: Are there any other goals in life you would love to achieve?
    Tarja: I wish to live a healthy life and to have a chance to be a mother one day.
    To be an artist is my great privilege in life. I hope I can keep on
    performing, because singing is my way of life.

    I wish we could have had more questions but we all know you are very
    busy and you have an upcoming tour in South America awaiting your
    arrival. I hope you have fun during those shows and congratulations on
    the success of My Winter Storm. Also, happy early birthday Tarja! Smile

    Thank you so much for your kind words! I really hope to see you soon in USA.
    As everything in life, you always need to keep on dreaming so that one day
    your dreams would come true. With me it has always been like that.
    God bless you all and once again, THANK YOU!

    With love, Tarja
    Madguy
    Madguy
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1155
    Όνομα : Michael
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Kallipoli - Piraeus
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Madguy Σαβ Ιουλ 19, 2008 11:56 pm

    ti glukia p nai! klaps respect
    BleKatsiki
    BleKatsiki
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 807
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Avalon
    Μέλος από : 16/08/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από BleKatsiki Δευ Σεπ 15, 2008 7:08 am

    Ktn έγραψε:Πολύ ωραία συνέντευξη! Wink
    Ειδικά οι τελευταίες δύο απαντήσεις είναι τέλειεεες!!! Laughing
    Σοβαρά πάντως, οι επανεκτελέσεις των κομματιών των Nightwish με τη συμφωνική ορχήστρα έχουν γίνει? Shocked

    eginan kapoies apo aftes sto savonlinna opera festival itan teleies ragmatika!
    BloodRose
    BloodRose
    Tarja Maniac
    Tarja Maniac


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 301
    Ηλικία : 30
    Μέλος από : 21/08/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από BloodRose Τρι Σεπ 16, 2008 12:41 am

    mia sinedefksi tis tarja ABOUT SEX[paizei nai einai kai fake,,,]


    With her sympathic smile the finnish vocalist react, as we ask her on the bar of a kölner hotel, if she want to talk with us about the sex. "why not?", was her answer. we adjourned to an canny bar and start an open, truely and adult talk about the famous topic.

    metal heart: can you remember your first time?

    tarja: it was with my first real boyfriend. i was nearly 17 years at this time. he was 5 years older than me and had collected many experiences before. but the different experiences doesn't matter him. we stayed together for a few month till it happend. he don't want to me and waited till i feel up to do it. even now i find it very, very wonderful when i think back. i can say that i had many luck with him. he was an amazing first boyfriend - like you imagine him.

    metal heart: what do you especially like on sex?

    tarja:If you can trust each other. If you don't have to be afraid that you will be misunderstood while doing it and you know your partner well. and when you love him besides, of course. only in this way has "making love" deserve this description. and only in this way its a very intensive experience, in which you can totally abandon yourself. it is an undescribeable feeling to realize that you'll be together with somebody for a while and you love him always more. you wake up and think, you can love nobody stonger and only one week later you feel more for exactly this person. that's wonderful and makes the fun of sex more special.

    metal heart: what do you don't like on sex?

    tarja:if you don't really know your partner and you feel nothing for him. i'm out of this age in which you have the need to collect such experiences. although i don't had an one-night-stand i had some shorter affairs from time to time. but this affairs don't fulfil me and have had everytime a bitter aftertaste and they more frustrated me and maked me sad than they give something to me. i draw the conclusion for myself, that i cant await anything more from such affairs. you don't know your partner and you don't feel anything for him. under such conditions sex can't be fullfilling, because the right feelings doesn't exist. so the act itself will be reduced of something very mechanical. and this is really not beautiful.

    metal heart: what kind of underwear do you prefere by men?

    tarja: oh a nice topic! anyway i like simple wear. men who think that they look pretty in pink tangas i find laughable. generally tangas don't fit to men. unfortunately you can often see thin on the beach. this are men, who think they are the most amazing ones. normally i like a little more formfitting dark-blue or black slips.

    metal heart: which underwear do you wear?

    tarja: mostely black one. i have very light skin and on this black looks the best. when i get some sun-brown i sometimes like red or white. furthermore i like string-tangas because you nearly can't see them under trouthers. i don't think that i have the right figure to wear it, but they are simple discreet and affect better under your cloth. also i like feminine things with lot of lace. in argentina the women wear a lot of female wear. in finland it doesn't matter so much. because of that i buy my underwear only in argentina, there you got the most beautiful.

    metal heart: could you imagine sex with a woman?

    tarja: good question. i think the idea that 2 women have sex with each other is more erotic for everybody than the idea of 2 man with each other. definitaly there are pretty women you find erotic, although you don't stand on women. but i can't really imagine this. my last boyfriend, with wich i was together before my man would have a night with a second woman. in this time i was thinking very long about if i can do it. because i loved him i would make his wish come true. on the other hand the imagine to share him with another woman wasn't definitely not ok for me. at any time his wish became a very big problem for us.

    metal heart: could you imagine sex with 2 men?

    tarja: no! definitely not! if i'll be ardent of one man i only want him and no other one besides. as i go to university at the age of 19 there were a lot of girls who meet with more than one man at the same time. a few of them had also tried to plead me that i will come with them, but this wasn't a thing for me. i was never been on such partys. that i can't imagine to look at 2 man while doing it shouldn't mean that i have something against gays. far from it some of my best friends are gay and i like to be together with them because you can go shopping with them very well and they often think like women. i know to overassess this!

    metal heart: what do you think about porn-films?

    tarja: i saw many of them in tourbusses. male musicians have the attribute that they have to watch it at any time. i don't have something against it, i must even confess that i own one for myself. but in the tourbus isn't the right atmosphere for it. porn-films are, if any, a thing for very private moments with your partner. and then the aesthetics plays a huge role. if the actors and the szenes aren't aesthetic, a porn-film fastly gets scuzzy.

    metal heart: what do you think about prostitutes?

    tarja: this women often were abused and coerced to prostitution against their will. i think thats not nice. especially in argentina such women respiting a poor and hopeless existence. such things mustn't be. i see prostitutes as a kind of service and they schould get a better esteem. they offer something like other service providers. because of that they should be treat and esteemed in the same legal and social way.
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από evanescencespko Τρι Σεπ 16, 2008 12:46 am

    Poses fores tha poyme pos eina fake ayti i synenteyksi? Razz
    BleKatsiki
    BleKatsiki
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 807
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Avalon
    Μέλος από : 16/08/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από BleKatsiki Τρι Σεπ 16, 2008 3:07 am

    evanescencespko έγραψε:Poses fores tha poyme pos eina fake ayti i synenteyksi? Razz

    ontws ap oti kserw i tarja dn apantaei se tetoia...
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Fallen angel Τρι Σεπ 16, 2008 9:11 am

    Δεν είναι και το ύφος που μιλάει.. hmmm

    Αλλά έχει πολύ πλάκα.. haha
    Frozen_Angel
    Frozen_Angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 6789
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Thessaloniki-London-Komotini
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Frozen_Angel Τετ Οκτ 15, 2008 11:49 am

    well to mati mou entopise auto edw pou afora tin apoxwrisi tis. pisteuw 8a tin 3erete idi alla tin postarw mipws yxon kapoios den tin exei ypopsin tou



    paliom@l@k@ tuomas na pe8aneis sta katerga gia panta auto lew mono kai to ennow....
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από evanescencespko Πεμ Οκτ 16, 2008 1:38 am

    ego tin proti fora poy to ida eixa dakrysei Razz
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Fallen angel Πεμ Οκτ 16, 2008 3:45 am

    Ναι.. κι εμένα με αγγίζει πολύ αυτή η συνέντευξη.. Sad

    Έχει καταφέρει να βρει κανείς μετάφραση για ολόκληρη την press conference?
    Madguy
    Madguy
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1155
    Όνομα : Michael
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Kallipoli - Piraeus
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Madguy Πεμ Οκτ 23, 2008 7:09 pm

    Frozen_Angel έγραψε:well to mati mou entopise auto edw pou afora tin apoxwrisi tis. pisteuw 8a tin 3erete idi alla tin postarw mipws yxon kapoios den tin exei ypopsin tou



    paliom@l@k@ tuomas na pe8aneis sta katerga gia panta auto lew mono kai to ennow....



    Sad Sad Sad axou to mwlo m... 8a sas skisw paliotooomaraaaaaaaa!!!! klaps
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Πεμ Νοε 20, 2008 4:36 am

    http://viihde.mtv3.fi/uutiset/musiikki.shtml/752695?turunen_tarja

    Εδω μια προσφατη συνεντευξη της Tarja. Τη ρωτησαν για το συμβαν με την Anette!
    Ελεος ειναι αυτοι οι δημοσιογραφοι ωρες-ωρες! Το καταδικασε παντως! Αμ πως, υπερανω η θεά!

    Επισης, εδωσε μια ''συναυλια'' σε εκκλησία.

    Η Ελενη θα μας πει λεπτομερειες, τα φινλανδικα μου ειναι ακομη μετρια! Razz
    Btw, στη φωτο ειναι κουκλα!
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Fallen angel Πεμ Νοε 20, 2008 4:42 am

    Εσύ καλά είσαι εγώ αυτό που έπιασα ήταν "Tarja", "Anette", "Tuomas", "Nightwish" και "Brasilian" ..Razz
    BleKatsiki
    BleKatsiki
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 807
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Avalon
    Μέλος από : 16/08/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από BleKatsiki Τρι Νοε 25, 2008 5:04 am

    8a parakalousa thn lacrymosa h thn missing angel h opoion allo kserei finlandika na mas metafrasei thn sinentefksh h na mas dwsei tulaxiston kanena link kanenos kalou translator
    sorry p vgainw off topic
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από pikkumyy Τρι Νοε 25, 2008 9:23 am

    Η απάντησή της ήταν η εξής:

    "Δεν είμαι σε θέση να εκφέρω γνώμη, καθώς δεν ήμουν εκεί. Δεν μπορώ να ξέρω τίποτα για το συμβάν."

    Καταδίκασε το συμβάν, όπως είπε και η Κορίνα (μαθαίνεις, μαθαίνεις Very Happy), και συνεχίζει λέγοντας πως είναι υπέροχο που βλέπει στις συναυλίες της τις ίδιες φάτσες με την Nightwish era. Επίσης είπε πως έχει αποκτήσει και νέο κοινό με τις εκκλησιαστικές της συναυλίες και ότι στην τελευταία της εκκλησιαστική συναυλία στο Kuusankoski ήρθαν κάποιες κοπέλες ντυμένες στα μαύρα, πράγμα που της φάνηκε πραγματικά υπέροχο.

    Πωπωωωω! Το ξαναείπε! Απίστευτο που της έχουν μείνει φάτσες από τόσο μεγάλες συναυλίες σαν αυτές που έκανε με τους Nightwish! Είναι ΘΕΑΡΑ η γυναίκα λέμε και από κοντά απλά απερίγραπτη! Τις respect-άρες μου, Tarja Turunen!

    Ρωτήθηκε επίσης για το πώς θα ήταν σκόπιμο να αντιδρά κανείς σε συμβάντα σαν αυτό στη συναυλία των Nightwish στη Βραζιλία και είπε πως είναι δύσκολο να πει κάτι και ότι εξαρτάται από την εκάστοτε περίσταση.

    Αυτά. Smile
    harris
    harris
    Tarja Fan
    Tarja Fan


    Αριθμός μηνυμάτων : 132
    Μέλος από : 04/12/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από harris Κυρ Δεκ 28, 2008 11:03 am

    egw psilo pistebw pws prospa8ei na apofugei tis erwthseis pou exoun na kanoun me tous nightwish twra! thn exw petuxei kiales fores na mhn kserei tpt! ok mporei ontws na mhn kserei h na mhn 8elei na apanthsei oso nane einai poio omorfo na leei den kserw apo to den apantw! hehehe!



    Frozen_Angel έγραψε:well to mati mou entopise auto edw pou afora tin apoxwrisi tis. pisteuw 8a tin 3erete idi alla tin postarw mipws yxon kapoios den tin exei ypopsin tou



    paliom@l@k@ tuomas na pe8aneis sta katerga gia panta auto lew mono kai to ennow....




    kopelia an kai den eimai egw autos pou kanei parathrhseis edw mesa
    ................. prosexe ligo pws milas gia autous pou profanws den xonebeis!!!!!!!!! kai gia xalarwse me tis brisioules sou kai ton tropo pou mhlas edw mesa!!!!!! (xwris parekshghsh bebaia! Very Happy !)

    Den eisai kainoyrgios...
    To double posting apagoreyetai!
    Kai episis afoy i vrisia den "fainetai" den yparxei kapoio provlima...
    Etsi kai alios eimaste elastikoi me oloys!
    ~evanescencespko
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από evanescencespko Κυρ Δεκ 28, 2008 12:30 pm

    Goa to proto skelos toy post soy den nomizo pos einai ypoxreomeni na asxolite synexeia me toys nw!!
    Kai sigoyra an apantoyse sto sygekrimeno kai elege "entaksei more den peirazei" tha itan psema...
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Ktn Δευ Φεβ 09, 2009 6:43 am

    Φαντάζομαι ότι θα το έχετε ξαναδιαβάσει, αλλά εγώ πρόσφατα, ψάχνοντας παλιά περιοδικά το 'ανακάλυψα'. Razz

    (απαντάει σε ερώτηση σχετικά με την επανεκτέλεση του Poison)
    "That was kind of a coincidence. I was driving a long distance alone in Finland and the radio was playing 'Poison', I'm not lying, four or five times a day. So I was like, 'Hey, they 're playing this song again!'. And then I started to have some crazy ideas about how I should take the song in a different direction and have cello solos instead of guitar solos, and it was great!."

    Νταξ, μπορεί να μην ξετρελαίνομαι για την συγκεκριμένη επανεκτέλεση [έχουμε και μια ιδιαίτερη συμπάθεια στο original βλέπετε :p] αλλά με αυτό το σκεπτικό αρχίζω να την βλέπω διαφορετικά μπορώ να πω... Laughing
    Frozen_Angel
    Frozen_Angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 6789
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Thessaloniki-London-Komotini
    Μέλος από : 24/06/2008

    Συνεντεύξεις Empty Απ: Συνεντεύξεις

    Δημοσίευση από Frozen_Angel Δευ Φεβ 09, 2009 8:57 am

    ^i tarja exete prose3ei oti merikes fores kokkinizei otan mila se kamera? Razz eixa vrei ena videaki ena vrady 8a to 3anapsa3w na deite ti glyka einai! eleni exeis peis se olous auto peri idiwn proswpwn sou arese poly auto pou eipe telika Laughing

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 12, 2024 1:31 pm