Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

+12
modechristo
gothessa
zina90
nymphadora
afedikoxalarwse6178
SharonManiac
evanescencespko
Popocatepetl
Frozen_Angel
BleKatsiki
Fallen angel
pikkumyy
16 απαντήσεις

    Κινητή τηλεφωνία

    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τρι Απρ 21, 2009 11:33 am

    Είχαμε ένα κινητό με τέτοια οθόνη σε ένα νηπιαγωγείο που δούλευα. Αμάν έκανες για να δεις π.χ. την ώρα από το κινητό...
    Frozen_Angel
    Frozen_Angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 6789
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Thessaloniki-London-Komotini
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Frozen_Angel Τρι Απρ 21, 2009 11:49 am

    pantws na 3ereis nokia i sony pare ta alla den einai kai poly na ta empisteuesai Wink den exoun kai xolera ok alla ta top einai auta ta dyo!
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τρι Απρ 21, 2009 8:12 pm

    Προσωπικά δε μ' αρέσουν ιδιαίτερα τα Sony Ericsson. Την είχα αποκλείσει εξ αρχής, ούτε καν κοίταξα για κάποιο μοντέλο της. Laughing

    Τώρα μόνο πρέπει να βρω κάποια μέρα να πάω να τα δω και σε κάποιο κατάστημα. Όσο να πεις, η εικόνα από μόνη της δεν αρκεί. Razz

    Ευχαριστώ παιδιά για τη βοήθεια και τις συμβουλές σας! Smile


    Edit: Πήγα σήμερα και βρήκα στο ίδιο κατάστημα τα δύο τηλέφωνα που σκεφτόμουν εξ αρχής και δεν κατάφερα να αποφασίσω... haha Τα άλλα δεν τα βρήκα σε κάποιο από τα καταστήματα που πήγα... Κατάλαβα... Θα χρειαστεί να γυρίσω το μισό Helsinki... hååå
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Popocatepetl Τετ Απρ 22, 2009 1:17 am

    Oι πιο αξιόπιστες εταιρίες κινητής είναι Samsung και Sony Ericsson. Η ΝΟΚΙΑ τα τελέυταία 3 χρόνια έχει του κόσμου τα προβλήματα στα λογισμικά της και από ντιζάιν έχει χαλάσει πολύ. Η σειρά 7*** που βλέπετε πάντως, ακούω ότι είναι καλή και μην σας ξεγελάει το πως φαίνεται σαν καθρέφτης η οθόνη στις φωτό, έχει εξαιρετική ανάλυση και καθαρότητα χρωμάτων (σε αυτό παραμένει αυτοκράτειρα αυτή η εταιρία). Έχω δουλέψει σε κατάστημα Vodafone και τα έχω μάθει όλα απ' έξω.
    Τρομερά βελτιωμένη είναι και η LG (όχι όπως τότε με τα chocolate που ήταν χάλια). Το Cookie, είναι όλο οθόνη και touch screen με 180€, πολύ αξιόπιστο και κουκλί.
    Επειδή βλέπω ότι συνέχεια γράφετε για το U600 πρέπει να σας πω ότι έχει πλέον καταργηθεί από την αγορά, ήταν καλό τηλέφωνο και έπασχε μόνο στο θέμα της μπαταρίας (και μάλιστα πολύ, κράταγε μόνο 1,5 μέρα!!!)
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τετ Απρ 22, 2009 1:40 am

    Popocatepetl έγραψε:Η ΝΟΚΙΑ από ντιζάιν έχει χαλάσει πολύ.

    Θα συμφωνήσω.. Πλέον τα περισσότερα όμορφα τηλέφωνα τα φτιάχνει η Samsung..

    Το Samsung U600 υπάρχει ακόμα εδώ. 150 € το βρήκα σήμερα σε ένα κατάστημα. Όσο γι' αυτό με την αντοχή της μπαταρίας, δεν εξαρτάται ως ένα βαθμό και από το πόσο χρησιμοποιείς τη συσκευή? Άλλο να στέλνεις sms, να παίρνεις τηλέφωνα, να βγάζεις φωτογραφίες και να τραβάς βιντεάκια όλη μέρα και άλλο να το έχεις ξεχασμένο ολόκληρο το Σαββατοκύριακο στον πάτο της τσάντας σου. Razz

    Έχω μια απορία.. Πώς γράφεις sms στα τηλέφωνα που είναι όλο οθόνη αφής? Πόσο μπορεί να βολεύει κάτι τέτοιο? Π.χ. εμένα μου σπάει τα νεύρα ακόμα και το lovely f*cking touchpad του laptop. Δεν παίζει να το έχω χρησιμοποιήσει παραπάνω από 3 φορές μέσα στον ένα χρόνο που έχω το laptop μου. Smile

    Popocatepetl, από Nokia 6500 Classic και Samsung U600 ποιο θα μου πρότεινες? Το πρώτο έχει τιμή 200 € και το δεύτερο 150 €.
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Fallen angel Τετ Απρ 22, 2009 1:55 am

    Την οθόνη αφής δεν την μπορώ κι εγώ καθόλου!! :@

    Πολλά από αυτά που είναι αφής ανοίγουν και στο πλάι με ένα μίνι πληκτρολόγιο σαν αυτό του υπολογιστή. Αλλά με λειτουργία αφής είναι μαρτύριο.. σε ipod touch/iphone δεν έχω καταφέρει να γράψω λέξη χωρίς να κάνω μια αιωνιότητα και τα μισά γράμματα λάθος. Razz

    Όσο για το supernova που η οθόνη του είναι σαν καθρέφτης δεν είναι τόσο ευπαθές όσο φαίνεται, έχει αποκτήσει μόνο ελάχιστες γρατσουνιές που δεν πολυφαίνονται, γιατί το κακομεταχειρίζονται.. μια τούμπα την τρώει συνέχεια για το καλό. Laughing
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Popocatepetl Τετ Απρ 22, 2009 2:07 am

    ^
    Τούμπες τρωνε όλα. Και για να είμαι ειλικρινής, τα τηλέφωνα αφής τα συχαίνομαι κι εγώ...
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Fallen angel Τετ Απρ 22, 2009 2:13 am

    Επειδή ενδιαφέρεται μια φίλη και δεν βρήκα κάποια άκρη, ξέρετε αν αυτά κυκλοφορούν στην Ελλάδα;

    Verizon LG enV
    http://images.amazon.com/images/G/01/wireless/detail-page/B000SR0690-env-orange-duo.jpg

    Verizon LG enV2
    http://www.babygotblog.com/wp-content/uploads/2008/12/lg-env2-vx9100-verizon.jpg
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Πεμ Απρ 23, 2009 1:19 am

    Πήγα σήμερα στο κατάστημα που είχα βρει τα δύο αυτά κινητά που μ' ενδιαφέρουν και ζήτησα τη γνώμη του πωλητή και - surprise surprise - δε μου πρότεινε το ακριβό (το Nokia). haha Μου είπε πως είχε ο ίδιος αυτό το κινητό, αλλά είχε αρκετά προβλήματα με το λογισμικό και μου πρότεινε το Samsung. Βέβαια δεν ήξερε να μου πει εάν τώρα έχουν διορθωθεί τα προβλήματα ή εάν υπήρχαν μόνο σε κάποια συγκεκριμένη παραγωγή.. Και μια φίλη μου που το έχει, μου είπε ότι είναι πολύ καλό. Pfff άκρη δε θα βρω! Laughing
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Popocatepetl Πεμ Απρ 23, 2009 1:31 am

    ^^
    Δεν κυκλοφορεί κανένα από αυτά! Είναι και σχετικά παλιά οπότε, δεν θα'ρθουν!
    ^
    Κι εγώ θα σου πρότεινα να μην το πάρεις γιατί ρισκάρεις. Δεν είναι προβλήματα λογισμικού, αλλά κατασκευαστικά. Δίνουν τόσα πολλά μοντέλα στην αγορά που μετά θέλουν απλά ΑΛΛΑΓΗ! Αλλά πρόσεξε, η ΝΟΚΙΑ έχει άλλη εγγύηση από τις άλλες εταιρίες. 7 μέρες για αντικατάσταση, αλλά υπό την προϋπόθεση ότι σε αυτό το διάστημα δεν έχεις μιλήσει πάνω από 30 λεπτά! Ειδάλλως πάει επισκευή! Το Sony Ericsson μου, έχει 28 μέρες χωρίς αστερίσκους!
    Εγώ είχα το 6300 και αφού μετά από 11 μέρες μου ενέκριναν αντικατάσταση, μου το άλλαξαν μετά από 55 μέρες. Και μάλιστα μου άλλαξαν μόνο πλακέτα και μου έφεραν πίσω το τηλέφωνο γεμάτο χαρακιές οι γύφτοι - τσιγγούνηδες! (ενώ ήταν αχρησιμοποίητο σχεδόν!)
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Πεμ Απρ 23, 2009 1:40 am

    Ναι ok, φαντάζομαι πως διαφέρουν αυτά από χώρα σε χώρα και από κατάστημα σε κατάστημα. Αν και δε μ' ενδιαφέρει τόσο αυτό, μια που κοιτάω πιο μακροπρόθεσμα από 7 ή 28 μέρες. Πάντως ο dad έχει ένα Samsung ποοοοολλά χρόνια τώρα (4?) και καλά κρατεί ακόμα.
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Popocatepetl Πεμ Απρ 23, 2009 1:52 am

    ^
    Κοίτα, το μeνού της δεν το μπορώ καθόλου, αλλά δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι είναι δεύτερη εταιρία παγκοσμίως. Αν διαλέξεις ένα από τα L810 - L770 είναι καλά. βέβαια, εγώ πάντα προτείνω τα W-series της Εricsson. Τα έχουν όλα, αν θες, ρίξε μια ματιά στο W715 ή στο W595 είναι εξαίρετα και κουκλίστικα!


    Photo Sharing - Video Sharing - Photo Printing


    Ιδού το W715


    Photo Sharing - Video Sharing - Photo Printing


    Ιδού και το W595.
    Frozen_Angel
    Frozen_Angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 6789
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Thessaloniki-London-Komotini
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Frozen_Angel Πεμ Απρ 23, 2009 2:54 am

    ta w series apla ta spane respect inlove
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τρι Απρ 28, 2009 6:12 am

    Αααααααχ! Βρήκα ποιο θα πάρω!

    Nokia 6600 Slide

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Nokia-6600-Slide-Mobile-Phone

    Eίναι πανέμορφο και μικρό για slide phone για τα σημερινά δεδομένα. Very Happy Βέβαια η χαμηλότερη τιμή στην οποία το βρήκα ήταν τα 250 €. Φθηνό μεν δεδομένων των λειτουργιών του, οι περισσότερες των οποίων άχρηστες για μένα δε. Razz Άντε να δούμε αν θα καταφέρω να το αγοράσω τον επόμενο μήνα!

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Nokia6600slide

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Nokia-6600-slide-photo8

    Δείτε το καλέ τι κούτσικο που είναι! Laughing
    nymphadora
    nymphadora
    Tarja New Member
    Tarja New Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 58
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Ξάνθη
    Μέλος από : 23/04/2009

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από nymphadora Τρι Απρ 28, 2009 8:29 am

    Παρόμοιο, αν όχι ίδιο, έχει η μαμά μου...
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τρι Απρ 28, 2009 8:41 am

    Και τι λέει? Καλό?
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Popocatepetl Τρι Απρ 28, 2009 9:52 am

    Ελένη, πολύ πλαστικό αλλά ακούω ότι είναι καλό. Σου προτείνω το Sony Ericsson W595, το μενού του θα σου αρέσει πιο πολύ (και σου το λέει ένας κάποτε πολύ φανατικός Νοκιάκιας), είναι φθηνότερο και έχει 2GB κάρτα μνήμης δώρο!
    265€ κάνει στην Ελλάδα το 6600.
    BTW, αν σου αρέσει λόγω σχήματος, υπάρχει και το 3600 fold που είναι παρόμοιο και φθηνότερο. Αλλά και αυτό που λες, μου δείχνει ωραία αγορά! Wink
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τρι Απρ 28, 2009 10:05 am

    Sony Ericsson W-series έχω τώρα και δε θέλω ξανά. Razz Τουλάχιστον όχι για κάποιο χρονικό διάστημα. Πριν το Sony Ericsson είχα ένα Nokia fold και για την τύχη του ας μη μιλήσουμε καλύτερα. Razz

    Τι εννοείς "πολύ πλαστικό"? Laughing Στη δεύτερη pic που πόσταρα φαίνεται λίγο 'κάπως' η αλήθεια είναι. Φαίνεται όμως μόνο, δεν είναι. haha

    Και μήπως εννοείς το 3600 slide (και όχι fold)? (Το είδα κι αυτό, αλλά αυτό κι αν είναι πλαστικούρα και χοντροκομμένο. Razz)
    avatar
    zina90
    Tarja Maniac
    Tarja Maniac


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 222
    Μέλος από : 14/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από zina90 Τρι Απρ 28, 2009 10:57 am

    paidia, agoraste Nokia na ypostirizoume kai ti Finlandia! Kai ektos autou, to prwto kinito pou eixa itan Nokia kai einai athanato, den exei pathei tpt mexri twra, panw apo 5 xronia! Meta pira ena Motorola, xalia maura, olo kollage kai twra exw pali Nokia to 5310 Express Music! To latrevw!

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Nokia-5310-xpressmusic-official
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Popocatepetl Τρι Απρ 28, 2009 12:33 pm

    ^
    το 5310 είναι κουκλί, το μόνο που με ενοχλεί είναι ο χαμηλός ήχος του κουδουνιού. Υπέροχη οθόνη σε κάθε περίπτωση και το πρώτο σε πωλήσεις μουσικό τηλέφωνο παγκοσμίως!
    ^^
    Ελένη, έχεις δίκιο, το 3610 είναι το fold! Embarassed Αυτό που εννοώ με το πλαστικό είναι πως με ενοχλεί που είναι όλο glossy, κοινώς πρόκειται για fingerprint nightmare!!
    Υπάρχει ένα εξαιρετικό site για κινητά, το www.gsmarena.com, έχει και τεστ του 6600, σου δίνω το link!

    http://www.gsmarena.com/nokia_6600_slide-review-289.php

    Και είναι και πολύ λεπτό το άτιμο, μου αρέσει κι εμένα!
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τρι Απρ 28, 2009 11:51 pm

    ^^ Είναι πολύ λεπτό (μεγάλο συν), αλλά μόλις αυτόν το μήνα αγόρασα καινούριο mp3 με 16 GB μνήμη και ραδιόφωνο, οπότε από μουσικής άποψης είμαι καλυμμένη. Smile

    ^ Ευχαριστώ για το link!




    Ω Θεέ! Μ' αρέσει που μόλις αποφάσισα ποιο θα πάρω. Αλλά... τι ομορφιά απίστευτη είναι αυτή:

    Nokia 6600 Fold

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 6600-fold-pink-00-1

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Nokia-6600-fold08

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Nokia-6600-f-00

    Nokia 6600 Fold video

    Nokia 6600 Fold video (ωραίο παιχνιδάκι Razz)

    Έχω μια απορία όμως. Γιατί η τιμή του είναι πιο υψηλή από του 6600 Slide? Πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν και μάλιστα το slide (το φθηνότερο εκ των δύο) έχει πιο καλή cam και περισσότερο χρόνο αναμονής. :S

    Βρήκα αυτήν την ιστοσελίδα με σύγκριση των δύο κινητών:
    http://www.phonegg.com/compare/21/Nokia-6600-Fold-vs-Nokia-6600-Slide.html
    αλλά συγγνώμη, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί προτείνει το fold...


    Το 2005 είχα πάρει το 6101 και με είχε βολέψει πολύ, αλλά χάλασε το πορτάκι λίγο μετά από ένα χρόνο... Εκείνο δεν άνοιγε στυλάτα με κουμπάκι όμως. Laughing Η κολλητή μου είχε ένα Nokia fold κινητό που άνοιγε με κουμπάκι και μετά από 2 χρόνια χρήσης δεν είχε χαλαρώσει καθόλου. Μαγικό το σύστημα με το κουμπάκι. Razz
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Popocatepetl Τετ Απρ 29, 2009 4:06 am

    Τα fold προορίζονται για πιο κυριλέ χρήστες Ελένη. Είναι όλο μέταλλο και γυαλί. Η ποιότητα κατασκευής του είναι πραγματικά εξαιρετική! Αλλά το βρίσκω τσιμπημένο, 285€ κάνει εν Ελλάδι και μόλις πέσει η τιμή του το προτείνω καλύτερα. Είναι μικρούλικο και αυτό! Και το λιτό του σχήμα είναι όλα τα λεφτά.
    Αυτό που μου κάνει εντύπωση κι εμένα είναι αυτό που λες: Γιατί έχει καλύτερη μπαταρία με μεγαλύτερη αυτονομία το φθηνότερο μοντέλο. Ωρες ώρες, δεν καταλαβαίνω καθόλου αυτούς που κάνουν μάρκετινγκ για τις εταιρίες!
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τετ Απρ 29, 2009 11:23 am

    Μάλλον ακριβώς αυτό το εξαιρετικό design πληρώνεις.. Εδώ είναι ακόμα πιο ακριβό και δε νομίζω να δώσω πάνω από 300 ευρώ για κινητό το οποίο χρειάζομαι απλώς για να παίρνω τηλέφωνα και να στέλνω sms, όσο όμορφο κι αν είναι. Απλά... I'll have to wait... håååå
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Popocatepetl Τετ Απρ 29, 2009 11:56 am

    ^
    Πληρώνεις και τα υλικά κατασκευής τάχα μου. Μέχρι το φθινόπωρο θα έχει πέσει 50-60€ κάτω! Εχει κατώτερα χαρακτηριστικά από το C510 μου το οποίο πήρα 198€. Αλλά είναι γλυκούλι. Αν κάνεις υπομονή, αυτά που θα περισσέψουν τα κάνεις άλλα ψώνια. Αν και εγώ ανήκω σε αυτούς που όταν τους αρέσει κάτι, δεν υπολογίζουν τίποτα... Very Happy
    Αρα αμα σου αρέσει, σε τελική ανάλυση, δικά σου είναι τα λεφτά!! Wink
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία - Σελίδα 2 Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τετ Απρ 29, 2009 7:16 pm

    Βασικά σκέφτομαι ότι μοιάζει αρκετά με το προηγούμενο Nokia που είχα (στο πιο καινούριο βέβαια Razz), το οποίο με είχε βολέψει πολύ. Από εκεί και πέρα, δεν είμαι δύσκολος άνθρωπος όσον αφορά τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου, εφόσον το θέλω για 'αρχάρια χρήση'. Το μόνο που θα με χαλάσει είναι να μην κυκλοφορεί εδώ στην version της pic που πόσταρα (δηλ. μαύρο από μέσα). Στο net το έχω βρει και σε ροζουλί από μέσα... Όοοοοχιιιιιιι! Καταστροφή! lol!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 20, 2024 4:08 am