Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

+12
modechristo
gothessa
zina90
nymphadora
afedikoxalarwse6178
SharonManiac
evanescencespko
Popocatepetl
Frozen_Angel
BleKatsiki
Fallen angel
pikkumyy
16 απαντήσεις

    Κινητή τηλεφωνία

    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Δευ Απρ 20, 2009 2:10 am

    Όπως γράφει και ο τίτλος, ό,τι αφορά την κινητή τηλεφωνία έχει πλέον δικό του topic. Very Happy Προτάσεις και απορίες για τηλέφωνα, συνδέσεις και καρτοκινητές, όλα εδώ!




    Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω καινούριο κινητό hopefully (Razz) τον επόμενο μήνα.
    Είχα σκαλώσει με το Samsung U600:

    Κινητή τηλεφωνία 0285_samsung-u600

    Κινητή τηλεφωνία Samsung-sgh-u600-review

    Χαρακτηριστικά Samsung U600


    αλλά πλέον μπορώ να πω πως έχω ψιλοσκαλώσει και με το Nokia 6500 Classic:

    Κινητή τηλεφωνία Nokia-6500-classic-2-b

    Χαρακτηριστικά Nokia 6500 Classic

    Το πρώτο είναι σχετικά φθηνό (γύρω στα 165e), το δεύτερο πάει γύρω στα 240e... Από τη μία θα ήθελα slide phone, από την άλλη τα slide phones είναι αναγκαστικά πιο μεγάλα από τα κλασικά... Α ναι, να διευκρινίσω πως το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ για sms και τηλέφωνα - για φωτογραφίες έχω ψηφιακή και για μουσική έχω mp3. Οπότε ουσιαστικά αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι να μ' αρέσει εξωτερικά (γιατί όλα τα κινητά παίρνουν τηλέφωνο και στέλνουν sms Razz). Π.χ. μπορεί ένα κινητό να έχει 350e και να είναι φθηνό για τα χαρακτηριστικά που έχει, αλλά για μένα είναι ακριβό, εφόσον το θέλω κυρίως για τηλέφωνα και sms και όχι για να βλέπω τηλεόραση, να συνδέομαι στο internet και να μου κάνει φραπέ. Κάποια άλλη πρόταση?
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Fallen angel Δευ Απρ 20, 2009 2:57 am

    Συμφωνώ. Razz Για κάθε λειτουργία υπάρχει εξειδικευμένο gadget. Δεν έχω κατά νου να προτείνω κάτι μια που δεν το πολυκατέχω με τα κινητά, αλλά από τα δύο που πόσταρες προτιμώ με διαφορά το 1ο από άποψη εμφάνισης.
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Δευ Απρ 20, 2009 3:21 am

    Το πρώτο είναι πράγματι όμορφο, αλλά όταν το είδα από κοντά, μου φάνηκε αρκετά μεγάλο και φαρδύ, ειδικά όταν είναι ανοιχτό.. :-/


    Από σύνδεση και κάρτα τι προτιμάτε? Very Happy
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Fallen angel Δευ Απρ 20, 2009 3:26 am

    Κι εμένα στην αρχή μου κακοφαίνονταν λίγο τα πιο μεγάλα, αλλά πλέον δεν μου κάνει ιδιαίτερα άσχημη αίσθηση. Ίσως σου φαίνεται έτσι, γιατί έχεις συνηθίσει αυτό που έχεις που είναι αρκετά μικρό.

    Το 2ο ίσως σε άλλο χρώμα να δείξει καλύτερα, αλλά έτσι στην όρθια φωτογραφία δεν μου φαίνεται πολύ ωραίο.
    BleKatsiki
    BleKatsiki
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 807
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Avalon
    Μέλος από : 16/08/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από BleKatsiki Δευ Απρ 20, 2009 3:31 am

    Lacrymosa έγραψε:Το πρώτο είναι πράγματι όμορφο, αλλά όταν το είδα από κοντά, μου φάνηκε αρκετά μεγάλο και φαρδύ, ειδικά όταν είναι ανοιχτό.. :-/


    Από σύνδεση και κάρτα τι προτιμάτε? Very Happy

    egw exw what's up gt oi perissoteroi gnwstoi m exun opote ka8e mhna dinw 5 evrw kai exw 600 lepta omilias m olous t xrhstes what's up
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Δευ Απρ 20, 2009 3:38 am

    ^^ Βγαίνει και σε ροζουλί haha :

    Κινητή τηλεφωνία Nokia-6500-classic-pink-17

    Κινητή τηλεφωνία Nokia-6500-classic-pink-11

    Μ' αρέσει που είναι λεπτούλι. Very Happy Όχι ότι το άλλο δεν είναι δηλαδή! Razz
    Frozen_Angel
    Frozen_Angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 6789
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Thessaloniki-London-Komotini
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Frozen_Angel Δευ Απρ 20, 2009 9:38 am

    eleni ki egw exw trela me ta slide up kinita Razz einai ontws megala alla pragmatika otan kaneis tin kinisi klak klak gia na anoi3eis to pliktrologio pisteuw 8a to katafxaaristi8eis! ki egw eimai tis apopsis na pareis to prwto! vasika ta samsung den ta polysmpa8w exoun xalia menu Razz nokia ftw Razz episis na pw pws i syndesi den symferei ka8olou! exw proswpikes empeiries (traumatikes 8a elega Rolling Eyes )
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Δευ Απρ 20, 2009 11:00 am

    Εγώ έχω σύνδεση. Όταν έμενα στην Ελλάδα, είχα What's up, μια που οι περισσότεροι φίλοι μου είχαν What's up as well. Smile Βέβαια, κατά κάποιο παράξενο τρόπο, κατάφερνα να δίνω 35e σε κάρτες το μήνα. Βλέποντάς το τώρα (δεδομένων των προσφορών πάντα), ειλικρινά δεν μπορώ να με καταλάβω... Suspect Βέβαια το What's up δε συμφέρει καθόλου, αν μιλάμε για τηλέφωνα σε αριθμούς εκτός What's up δικτύου. Μα καθόλου όμως. Μόνο για sms και αλληλο-what's up είναι.

    Επιπλέον μου τη δίνει απίστευτα πολύ η απάντηση "sorry που δε σου απάντησα τόσες μέρες, δεν είχα κάρτα" κι εδώ και κάτι χρόνια έχουν αρχίσει να μου σπαν τα νεύρα και τα sms (πιο γρήγορα την κάνεις τη δουλειά σου με τηλέφωνο Razz), οπότε προτιμώ τη σύνδεση. Very Happy Undeniably έχω κι εγώ τραυματικές εμπειρίες από τη σύνδεσή μου, αλλά fortunately όχι αξεπέραστες. Very Happy

    Πάντως έριξα μια γρήγορη ματιά στις τιμές των συμβολαίων στην Ελλάδα και εξεπλάγην από το πόσο ακριβά είναι. Εγώ έχω ενσωματωμένα σε οικογενειακό πακέτο σύνδεσης (κλήσεις και sms δωρεάν μεταξύ μας) 50 sms και 200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα σταθερά και κινητά εθνικά δίκτυα κι έχω πάγιο 18e. Στην Ελλάδα κάτι αντίστοιχο με 210 λεπτά ομιλίας και 60 sms θα είχε 39e (χωρίς το οικογενειακό part του story). Ο Χριστός! Διαψεύστε με, αν κάνω λάθος - μόνο από net μπορώ να ψάξω εγώ...
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Popocatepetl Δευ Απρ 20, 2009 11:26 am

    Μια φίλη μου πήγε στη Σκωτία και η Vodafone Αγγλίας δίνει πρόγραμμα 100 λεπτά και 500 SMS με 10 στερλίνες, νομίζω ότι αντιστοιχεί στα 14-15€ μόνο!
    Η ελληνική για παράδειγμα έχει 100 λεπτά και 250 SMS (τα μισά δηλαδή!)με 38,5 και μαζί με τα τέλη 44€! Και είναι περιττό βέβαια να πω πόοοοοσο μεγάλες διαφορές έχουμε στους μισθούς!
    BTW, εγώ παλιά ήμουν ΝΟΚΙΑκιας αλλά τώρα την έχω καταβρεί με Sony Ericsson (τα καλύτερα στη μουσική και στη μπαταρία και μενού καλύτερο ακόμα και από τη ΝΟΚΙΑ!). To τελευταίο μου απόκτημα είναι ένα ολοκαίνουργιο C510! Mου αρέσουν τα ανοιχτά - bar κινητά!
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από evanescencespko Δευ Απρ 20, 2009 12:27 pm

    Eleni to Samsung den moy aresei, to exei kai mia fili moy. Den sto proteino!
    TO Nokia den to ksero...

    Ego exo ayto:

    Sony Ericsson G900
    Κινητή τηλεφωνία Se-g900-00
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Popocatepetl Δευ Απρ 20, 2009 2:57 pm

    ^
    Kαλο τηλέφωνο αλλά με μέτρια κάμερα για 5 ΜΡ... Τι το κάνεις παιδάκι μου επαγγελματικό τηλέφωνο???? Με τα ίδια λεφτά παίρνεις θεϊκό W995!
    SharonManiac
    SharonManiac
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 3183
    Όνομα : Argyris Den Adelidis
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Utopia's Mountaintops....[Xaidari]
    Μέλος από : 09/09/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από SharonManiac Δευ Απρ 20, 2009 8:27 pm

    Egw exw auto to kinhto edw kai 4 xronia kai den t'allazw mexri na vrw kati pio 8eiko...
    Exw What's Up epeidh dinei bonus 100 sms me ka8e ananewsh twn 15 h 20 eurw kai ta 100 sms kanoun 4 eurw....Egw to kinhto to exw gia sms-thlefwna & photos...Den einai tyxaio pou exw 1660 photos sto kinhto mou...Gia music exw to mp3 mou fysika...Sto kinhto bazw tragoudia pou 3ekinoun wraia... Very Happy

    Κινητή τηλεφωνία Sony-ericsson-k800i
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Δευ Απρ 20, 2009 9:07 pm

    Popocatepetl έγραψε:Μια φίλη μου πήγε στη Σκωτία και η Vodafone Αγγλίας δίνει πρόγραμμα 100 λεπτά και 500 SMS με 10 στερλίνες, νομίζω ότι αντιστοιχεί στα 14-15€ μόνο!
    Η ελληνική για παράδειγμα έχει 100 λεπτά και 250 SMS (τα μισά δηλαδή!)με 38,5 και μαζί με τα τέλη 44€! Και είναι περιττό βέβαια να πω πόοοοοσο μεγάλες διαφορές έχουμε στους μισθούς!

    Εδώ μια εταιρεία δίνει 500 λεπτά ομιλίας και 100 sms το μήνα με 19,90 € πάγιο. Στη δική μου κάτι αντίστοιχο με 500 λεπτά και 150 sms έχει 28,40 €, γι' αυτό και τη θεωρώ ακριβή, αλλά δε θέλω να κόψω το οικογενειακό, οπότε μένω στην ίδια. Όχι ότι οι άλλες εταιρείες δεν έχουν οικογενειακά πακέτα σύνδεσης, αλλά δε θα αλλάξει ολόκληρη η οικογένεια εξ αιτίας μου, οπότε αν φύγω, θα μείνω χωρίς. Razz

    Και για να πάμε και στα 44 €, εδώ η ίδια αυτή - φθηνή - εταιρεία προσφέρει με 44,95 € 3000 λεπτά και 3000 sms προς όλα τα σταθερά και κινητά εθνικά δίκτυα. (Η δική μου εταιρεία πάλι 'προσφέρει' 3000 λεπτά - χωρίς τα sms - με 99,90 €... Είπαμε, δεν είναι όλα τόσο φθηνά. Razz) Πάντως οι τιμές είναι απλά απαράδεκτες στην Ελλάδα! Και λίγο και στη δική μου εταιρεία. haha

    Από την άλλη πάλι δε με πειράζει ιδιαίτερα που δεν έχω τις καλύτερες δυνατές παροχές που θα μπορούσα να έχω για τα χρήματα που δίνω. Όσο λιγότερο χρησιμοποιώ το κινητό, τόσο το καλύτερο. Smile

    Πάντως νομίζω πως για τη διαφορά τιμών ευθύνεται το γεγονός ότι η δική μου εταιρεία προσφέρει κάποιες επιλογές τις οποίες μπορείς να συνδυάσεις ανάλογα με τις ανάγκες σου, ενώ η άλλη προσφέρει έτοιμα πακέτα σύνδεσης. Π.χ. μπορεί να σ' αρέσει που έχει 500 λεπτά ομιλίας, αλλά αντί για 100 sms να θέλεις 500. Στη μία (τη δική μου) μπορείς να το κάνεις, στην άλλη όχι. Η μία σου προσφέρει περισσότερες δυνατότητες επιλογής και συνδυασμού και η άλλη έτοιμα πακέτα και καλύτερες τιμές. Αν σε βολεύει κάποιο από τα έτοιμα πακέτα που προσφέρει, έχει καλώς, αν όχι, neeeeext. Razz




    Σπύρο, τι δε σου άρεσε στο Samsung?
    Πάντως μετά από 1,5 χρόνο με Sony Ericsson λέω να τιμήσω την πατρίδα και να πάρω Nokia. Very Happy Απλώς είδα το Samsung και μ' άρεσε αρκετά εξωτερικά...
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Popocatepetl Τρι Απρ 21, 2009 12:45 am

    ^
    Οι διαφορές με Ελλάδα είναι τραγικές πραγματικά... Και αναρωτιούνται μετά οι εταιρίες γιατί είμαστε υποτίθεται διστακτικοί...


    Photo Sharing - Video Sharing - Photo Printing


    Αυτό το τηλέφωνο πήρα εγώ, καλός διάδοχος του Κ800 με τέλειο ήχο - μπαταρία - οθόνη - μενού αλλά μάλλον κατώτερη φωτογραφική μηχανή... Αξίζει για κάποιον που θέλει κάτι κυριλλέ, 3,2ΜΡ, μέχρι 8GB kάρτα μνήμης και 198€ είναι καλή προσφορά με βάση τις τιμές εδώ...
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Fallen angel Τρι Απρ 21, 2009 3:42 am

    Εγώ από πακέτα συνδέσεων δεν έχω καμία απολύτως ιδέα μιας και εξ αρχής είχα κάρτα και με βολεύει πάρα πολύ. What's up έχω και όσο δεν είχε σχεδόν κανείς απ' τους φίλους μου μερικές φορές έβαζα δεύτερη κάρτα των 9 Ε πριν τελειώσει ο μήνας, αν και κατά βάση βάζω 9 ανά μήνα. Τώρα πλέον έχουν σχεδόν όλοι what's up και σε συνδυασμό με την υπηρεσία 2009 που έβαλαν, -κάθε μήνα ενεργοποιούνται 1000' και 1000 sms με κόστος 1 Ε για όλο τον χρόνο και απαίτηση να έχεις τουλάχιστον 3Ε στον λογαριασμό σου για να συνεχίζει η ανανέωση- με βολεύει αφάνταστα.

    Οπότε πλέον τα έξοδα είναι σχεδόν μηδαμινά.. Το μόνο κακό είναι ότι επειδή έχω την ελευθερία αυτή τώρα χρησιμοποιώ αρκετά το τηλέφωνο χωρίς να το σκέφτομαι ιδιαίτερα, ενώ συμφωνώ με την Ελένη πως:

    Lacrymosa έγραψε:Όσο λιγότερο χρησιμοποιώ το κινητό, τόσο το καλύτερο. Smile

    Το κινητό που έχω εγώ είναι αυτό:

    Κινητή τηλεφωνία 300x225_4

    Απλό, συνηθισμένο, φθηνό, εύχρηστο, μικρό, κομψό για μένα (μ' αρέσουν πολύ αυτά με το καπάκι και μ' αρέσει και υφή του αν και λερώνεται εύκολα), δεν έχω αλλάξει ως τώρα και δεν σκοπεύω να το κάνω σύντομα.

    Με εξυπηρετεί πολύ γιατί το μόνο που χρησιμοποιώ κι εγώ είναι τηλέφωνο και sms. Η φωτογραφική του είναι άθλια, αλλά δεν με πειράζει γιατί όταν και αν τη χρησιμοποιώ το κάνω μόνο για χαζομαρίτσες, αλλιώς την ψηφιακή. Και για μουσική αντίστοιχα το ipod, στο κινητό περνάω ίσα ίσα κάτι για ήχο κλήσης σπάνια και 1-2 ακόμα..




    Όσο για τη συσκευή, Ελένη, τώρα που είδα το ροζουλί νομίζω αναθεωρώ. Laughing Καλό είναι και το χρυσοτέτοιο. Razz

    Όσο το ξαναβλέπω μου φαίνεται πάντως πιο συμπαθητικό, αλλά το samsung εξακολουθεί να μου αρέσει περισσότερο.

    Μια που λες για nokia μία συσκευή που είναι ωραία εμφανισιακά και είναι slide up πήρε πρόσφατα ένας φίλος μου, δεν ξέρω αν σ' αρέσει:

    Nokia 7610 SuperNova

    Κινητή τηλεφωνία Nokia-supernova-7610-cellphone-300608

    Πρέπει να υπάρχει σε διάφορα χρώματα.

    Τιμή δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι πως μάλλον ούτως ή άλλως θα έχει διάφορα εκεί πέρα.

    edit: Με ένα γρήγορα search είναι κάπου στα 200Ε.
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τρι Απρ 21, 2009 4:42 am

    Fallen angel έγραψε:Μια που λες για nokia μία συσκευή που είναι ωραία εμφανισιακά και είναι slide up πήρε πρόσφατα ένας φίλος μου, δεν ξέρω αν σ' αρέσει:

    Nokia 7610 SuperNova

    Κινητή τηλεφωνία Nokia-supernova-7610-cellphone-300608

    Πρέπει να υπάρχει σε διάφορα χρώματα.

    Τιμή δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι πως μάλλον ούτως ή άλλως θα έχει διάφορα εκεί πέρα.

    edit: Με ένα γρήγορα search είναι κάπου στα 200Ε.

    Αχου! Αυτό είναι πράγματι όμορφο. Very Happy Ευχαριστώ, Κοραλία, θα το ψάξω! Smile


    Fallen angel έγραψε:Το μόνο κακό είναι ότι επειδή έχω την ελευθερία αυτή τώρα χρησιμοποιώ αρκετά το τηλέφωνο χωρίς να το σκέφτομαι ιδιαίτερα

    Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ. Τα έξοδά μου βέβαια παρέμειναν στα 35 € / μήνα... Laughing
    afedikoxalarwse6178
    afedikoxalarwse6178
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1571
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Lost Northern Star // Βριλήσσια, Αθήνα
    Μέλος από : 12/12/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από afedikoxalarwse6178 Τρι Απρ 21, 2009 4:47 am

    εγω εχω μια καρτα των 10 για 1,5 μηνα συνηθως! δε χαλαω και πολυ καρτα. τωρα με τα msn κτλ σωζω λεφτα. θα ενδιαφερομουν και 'γω για κινητο στο λιγο πιο μακρινο μελλον ομως. μ' αρεσει το iPhone προς το παρον αν και εχω iPod αλλα ειναι ωραιο γιατι βαζεις και ταινιες! μαλιστα απ' το internet εχω ακουσει οτι δεν κανει πανω απο 150 ευρω.
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τρι Απρ 21, 2009 4:53 am

    Τώρα που είπες για ταινίες... Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω τι ευχαρίστηση προσφέρει το να δεις κάποια ταινία στην οθόνη του κινητού / mp3 σου...
    afedikoxalarwse6178
    afedikoxalarwse6178
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1571
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Lost Northern Star // Βριλήσσια, Αθήνα
    Μέλος από : 12/12/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από afedikoxalarwse6178 Τρι Απρ 21, 2009 5:10 am

    ειναι καπως πρακτικο γιατι μπορεις να την δεις παντου. στο σχολειο, στο αυτοκινητο οταν ταξιδευεις (προσωπικα σκυλοβαριεμαι στα ταξιδια), κατω απ' το παπλωμα σου οταν δεν σε αφηνουν οι γονεις σου κτλ.
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τρι Απρ 21, 2009 5:35 am

    Ναι και στο τέλος καταντάς με πατομπούκαλα στα μάτια... Δε φαίνεται να καταλαβαίνει ο κόσμος πόσο επιβλαβές είναι... Μη σκέφτεστε ρε το πόσο πρακτικό και φθηνό είναι, προέχει η υγεία!
    afedikoxalarwse6178
    afedikoxalarwse6178
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1571
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Lost Northern Star // Βριλήσσια, Αθήνα
    Μέλος από : 12/12/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από afedikoxalarwse6178 Τρι Απρ 21, 2009 5:39 am

    σωστο κι αυτο αλλα αν ηταν ετσι δεν θα το χρησιμοποιουσαμε καν το κινητο αλλα αυτο ειναι ενα προβλημα που μπορουμε να το αποφυγουμε. μια χαρα τηλεοραση εχουμε και στο σπιτακι μας. just for the record η αναλυση της ταινιας στο iPhone ειναι απαιχτη! πεντακαθαρη εικονα!
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από evanescencespko Τρι Απρ 21, 2009 5:54 am

    I Apple se ayta ta tsemata einai apla akseperasti! Wink
    Frozen_Angel
    Frozen_Angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 6789
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Thessaloniki-London-Komotini
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Frozen_Angel Τρι Απρ 21, 2009 9:55 am

    Lacrymosa έγραψε:Ναι και στο τέλος καταντάς με πατομπούκαλα στα μάτια... Δε φαίνεται να καταλαβαίνει ο κόσμος πόσο επιβλαβές είναι... Μη σκέφτεστε ρε το πόσο πρακτικό και φθηνό είναι, προέχει η υγεία!


    haha haha haha haha x0a0xa0xa0xa0xa0xa0xa0xa0xa Razz eleni ontws stin ellada eoinai pio akriva den exeis la8os entypwsi (vasika kai se alles xwres pisteuw Razz) alla pleon exoun arxisei na leitourgoun antagwnistika oi etairies opote se ligo kairo pisteuw 8a mazeutoun ki allo apo 8ema timwn Razz to samsung oute egw sto systinw pantws. den exw akousei kala logia. ama einai na dwseis xrimata dwsta gia kati pou den 8a 8elei na trexeis na to ftiaxneis ka8e treis kai toso (oxi veva pws kai ena nokia den mporei na sou vgei mapa Razz) apla gia ta samsung exw akousei ta xeirotera Razz alla afou se apasxolei kyriws i emfanisi psa3e stin selid tis nokia re c Wink yparxoun polla montela me "periergi" emfanisi kai ama deis pws den antexei i tsepi sou kane ypomoni 2-3 mines. egw to kinito pou exw twra perimena 2 mines kai to pira 120e f8inotera Razz kopsoxronia Razz
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από pikkumyy Τρι Απρ 21, 2009 11:08 am

    Το Samsung το χαλβαδιάζω από πέρυσι. Razz Έχει κατέβει αρκετά η τιμή του από τότε και δε νομίζω να κατέβει πολύ παραπάνω πριν αποσυρθεί από την αγορά. Razz Το θέμα είναι ότι δε θέλω απλώς καινούριο κινητό, χρειάζομαι νέα συσκευή εδώ και κάτι μήνες... Γύρω στα 200 € είμαι διατεθημένη να δώσω, γιατί μετά πάει πολύ για συσκευή που παίρνει τηλέφωνα και στέλνει sms. Προς το παρόν κλίνω προς το Nokia 6500 Classic. Όμορφο φαίνεται και το Nokia 7610 SuperNova, αλλά είναι τελείως καθρέφτης απ' έξω (δε φαίνεται καλά η οθόνη και γεμίζει δαχτυλιές πολύ εύκολα)...

    Κινητή τηλεφωνία Nokia-7610-supernova-01

    Αν είχε την υφή της οθόνης του Samsung U600 κι όχι αυτή τη μ@λ@κί@, θα ήταν τέλειο... But sh*t always happens. Razz
    Frozen_Angel
    Frozen_Angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 6789
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Thessaloniki-London-Komotini
    Μέλος από : 24/06/2008

    Κινητή τηλεφωνία Empty Απ: Κινητή τηλεφωνία

    Δημοσίευση από Frozen_Angel Τρι Απρ 21, 2009 11:26 am

    eleni to supernova to exei enas filos mou stin agglia exeis apolyto dikio Razz

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 20, 2024 1:51 am