Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

+8
Pretender 666
evanescencespko
FiGhT cLuB
SharonManiac
BleKatsiki
Madguy
Frozen_Angel
04071989
12 απαντήσεις

    Muse

    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Muse - Σελίδα 3 Empty Απ: Muse

    Δημοσίευση από Ktn Κυρ Σεπ 30, 2012 3:28 am

    Αν δεν κάνω καμια τρελή κωλοτούμπα στο μέλλον, νομίζω ότι αυτός είναι ο πιο αδύναμος δίσκος τους. Προφανώς δεν είναι κακό σαν άλμπουμ και πιστεύω ότι οι ακραίες απόψεις που κυκλοφορούν το αδικούν πλήρως.

    Δεδομένων αυτών, υπάρχουν κάποιες στιγμές και κάποια κομμάτια που είναι πραγματικά δυνατά. Όπως το μπάσιμο με το Supremacy, το οποίο παραπέμπει αρκετά σε Bond-καταστάσεις κι έχει πολύ δυνατό ρεφραιν. Ή η τριπλέτα Madness/ Panic Station/ Survival που κάθε δευτερόλεπτο φωνάζει Queen. Κι αυτό ίσως να είναι ένα από τα μειονεκτήματα του δίσκου, δηλαδή ότι αφήνουν τόσο έντονα να φαίνονται οι επιρροές τους. Αυτό γινόταν και παλιότερα βέβαια, αλλά εδώ είναι τόσο έντονος ο τρόπος που η κιθάρα θυμίζει May πχ, που μένεις λίγο *wtf*.

    Αντίστοιχα, το Big Freeze είναι τόσο υπερβολικά U2 -με τη σχετικά καλή έννοια- που φεύγει για σινγκλ από χθες και το Save Me είναι τόσο προσφατο-Αναθεμα, που λες ότι το γράψανε παρέα με τον Wilson. Μαζί ίσως και με το Liquid State, που περιμένεις να πεταχτούν απ' τη γωνία οι Porcupine Tree, αλλά δεν προλαβαίνουν γιατί τελειώνει με το που πιάνει τρίλεπτο. Ακόμα κι έτσι πάντως παραμένει από τις δυνατότερες συνθέσεις του δίσκου.

    Δίπλα στο αποπάνω, στέκεται άξια το Animals, που (επιτέλους) δεν θυμίζει τόσο άμεσα κάτι και χωρίς να έχω κοιτάξει προσεκτικά το στίχο, νομίζω ότι τα λέει πολύ καλά. Για το Unsustainable τη γνώμη μου την είπα, περιέργως dubstep, εξίσου περιέργως μου άρεσε, αλλά περισσότερο με εξέπληξε το δεύτερο μέρος του The 2nd Law, το Isolated System, που χωρίς να έχει καν φωνητικά είναι μελωδικότατο και κλείνει υπέροχα το δίσκο. Και προσωπικά μου βγάζει ένα τόσο "space ambient" συναίσθημα που μου ταιριάζει πολύ με τη μπάντα.

    Από κει και πέρα υπάρχουν τα Follow Me και Explorers, τα οποία με αφήνουν παγερά αδιάφορο, σε βαθμό που μου χαλάνε το όλο σύνολο. Το πρώτο γιατί δε μου κολλάει το κλαμποροκ του και σπάει το σερί της αρχής και το δεύτερο γιατί είναι εκνευριστικά φιλλερ και έχουν κοπιάρει άσχημα τους εαυτούς τους στις φωνητικές γραμμές.

    Όπως είπα και παραπάνω, δεν επιστρέφουν στον ήχο των προ-Resistance δίσκων, το αποτέλεσμα δεν τους αδικεί -όχι πλήρως τουλάχιστον-, έχουν κάθε δικαίωμα να πάνε όπου θέλουν τον ήχο τους, αλλά προσωπικά θα ήθελα σιγά σιγά να ξαναπιάσουν καμια κιθάρα.. για τα λαηβ ρε γαμώτο.
    Pretender 666
    Pretender 666
    Tarja Platinum Member
    Tarja Platinum Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 2273
    Μέλος από : 18/03/2010

    Muse - Σελίδα 3 Empty Απ: Muse

    Δημοσίευση από Pretender 666 Παρ Οκτ 05, 2012 10:37 pm

    To Isolated System einai kommataros. To agapimeno moy apo to 2nd Law kai giati ohi apo ta kalytera twn Muse.
    Proswpika den vriskw kamia apolytws adynamia sto disko. Nomizw pws prwth fora moy aresoyn etsi oi Muse...
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Muse - Σελίδα 3 Empty Απ: Muse

    Δημοσίευση από Ktn Τρι Φεβ 12, 2013 3:08 am


    ..cause any video can be improved by adding Immortal to it Razz

    Επίσης κάτι λέγανε ότι έχουν αρχισει να συζητάνε (?) για το τι θέλουν να κάνουν ηχητικά στον επόμενο δίσκο, αλλά χωρίς να έχουν κάτι το συγκεκριμένο ακόμα. Αν αποφασίσουν να δώσουν λίγο παραπάνω χώρο στον Wolstenholme, δε νομίζω να με χάλαγε πάντως. Άντε να δούμε.
    Pretender 666
    Pretender 666
    Tarja Platinum Member
    Tarja Platinum Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 2273
    Μέλος από : 18/03/2010

    Muse - Σελίδα 3 Empty Απ: Muse

    Δημοσίευση από Pretender 666 Τετ Φεβ 13, 2013 1:25 am

    To video akyrilla Razz Edelws omws! Den to katalava! Oi Immortal poy kolane?
    Par'ola ayta poly wraio! Kai ayth th thalassa poso th zilepsa? Razz Ekei me toys glaroys thymise kai ligo I Feel Immortal! To kommati, kommatara. De sizitietai Razz

    An toy dwsoyn megalytero rolo sta fwnitika egw den paizw Razz De me noiazei. Egw thelw ton Mat. Kai ta Liquid State kai Save ta variemai.. nomziw oti htan oi apotyxies toy diskoy telika. Eidika to 1o.. to Save Me ftihnei poly se kapoio shmeio. Alla kai pali.
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Muse - Σελίδα 3 Empty Απ: Muse

    Δημοσίευση από Ktn Τετ Μάης 01, 2013 3:49 am


    ..καήκαμε κι απόψε Razz

    Και για να 'ρθουμε στα ίσα μας, βάζουμε αυτό να παίζει, βλέπουμε και το βίντεο και σκεφτόμαστε πόσο μεγάλο πράμα είναι οι φανς. Πραγματικά από τα πιο όμορφα βιντεο που έχω δει τον τελευταίο καιρό.
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Muse - Σελίδα 3 Empty Απ: Muse

    Δημοσίευση από Ktn Τετ Δεκ 18, 2013 7:27 am

    Καινούριο υλικό δε θα χουμε για αρκετό καιρό απ' ότι φαίνεται, αφού ο Bellamy κάτι έλεγε για πρώτο σινγκλ τα επόμενα χριστούγεννα, αλλά για να μη χανόμαστε αυτές τις μέρες κυκλοφορεί το Live At Rome Olympic Stadium.

    Το σετλιστ του φαίνεται αρκετά πειστικό, με 19 κομμάτια σε ένα σχεδόν greatest-hits, μαζί με αρκετά κομμάτια από το 2nd Law, έτσι γιατί μπορούν. Η παραγωγή επίσης φαίνεται εξαιρετική και όσο να 'ναι μια μικρή ζήλεια για όσους είχαν την τύχη να το δουν στα εξωτερικά σε κινηματογράφο την έχω.

    Μέχρι τώρα έχουν ήδη ανεβάσει στο κανάλι τους στο youtube τρία κομμάτια, με τα Madness και Starlight να είναι όσο πειστικά θα περίμενε κανείς και το Plug in Baby να βρίσκεται σε ανώτερα επίπεδα..

    ..my plug in baby
    In unbroken virgin realities, is tired of living...

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 20, 2024 10:56 am