Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

+13
Fallen angel
TheFlameWithin
Ghost-Angel
afedikoxalarwse6178
Katja-Turunen
SharonManiac
TarjaPhoennix
*mary*
~silently broken angel~
evanescencespko
pikkumyy
kostas-nw
Frozen_Angel
17 απαντήσεις

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    TarjaPhoennix
    TarjaPhoennix
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3684
    Όνομα : Eλλη
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Minas Tirith
    Μέλος από : 07/06/2009

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από TarjaPhoennix Κυρ Οκτ 04, 2009 7:48 am

    afedikoxalarwse6178 έγραψε:Με το άλλο παιδί, μιλήσατε ποτέ ξανά γι' αυτό;

    me to paidi den xanamilhsame...k vsk den to thymamai kan na s pw thn alhtheia...
    an tyxei k ton thymhthw kapoia stigmh kala tha einai....
    Ghost-Angel
    Ghost-Angel
    Tarja Maniac
    Tarja Maniac


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 297
    Ηλικία : 33
    Τόπος : thessaloniki
    Μέλος από : 03/07/2009

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Ghost-Angel Δευ Οκτ 05, 2009 10:43 pm

    Se auto to link 8a deite mia perilipsh poy mhlaei gia ta stoixiomena spitia sthn thessalonikh!

    http://yourspecialblog.blogspot.com/2007/10/t.html
    To poio kakofhmo stoixiomeno spiti sthn thessalonikh einai V.Olgas 263 den exoyn kataferei na to katedafisoun pote giati exw akoysei fhmes oti 2 ergolavoi poy phgane na to katedafisoyn kapote epa8an kako Sad o enas skoto8hke se troxeo thn hdia mera poy kai o alos epa8e anakoph kardias kai ekinh thn hmera 8a phgenane na to katedafisoun auta panta apo fhmes pedia gia toys 2 8anatoys den kserw an ali8euei
    Katja-Turunen
    Katja-Turunen
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 945
    Όνομα : Κατερίνα
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Mordor
    Μέλος από : 02/12/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Katja-Turunen Τρι Οκτ 06, 2009 2:00 am

    Εχουν ειπο8εί πολλά τέτεια περιστατικά , και όχι Μόνο στν Θεσσαλονίκη αλλα και φυσικά Στο Εξωτερικό.

    Λένε ότι αυτα τα πνεύματα προστατεύουν την κατοικία που ζούσαν ... και δεν θέλουν κανένας να την πειρά3ει... Εναν άλλον τον έρει3ε "πνεύμα" μπροστά σε όλους τους άλλους,απο την σκαλοσιά που έφτιαχνε τ σπίτι..... ή πεθαίνουν μέσα στ κτήριο απο καρδιακές προσβολές...μιλάμε τρελά πράγματα. Razz
    Ghost-Angel
    Ghost-Angel
    Tarja Maniac
    Tarja Maniac


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 297
    Ηλικία : 33
    Τόπος : thessaloniki
    Μέλος από : 03/07/2009

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Ghost-Angel Τρι Οκτ 06, 2009 10:49 am

    Gnwrizw kai egw pola pragmata ,apla anafer8hka sthn thessaloniki giati edw katoikw Razz,episeis exei mia perioxh sthn thessaloniki poy exei spitia palia sxetika kai einai evraika ,legete oti otan oi germanoi peirane tous evreous apo thn thessaloniki kai tous phgane germania ,stoixio8hkane gia panta ekina ta spitia apo ths psyxes toys,auta ta sygekrimena evraika spitia sthn thessalonikh dyskola kapoiws 8a paei na ta enoikiasei den ta enoikiazoyn eukola giati fovounte me toses fhmes poy exoyn akoustei!!
    TarjaPhoennix
    TarjaPhoennix
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3684
    Όνομα : Eλλη
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Minas Tirith
    Μέλος από : 07/06/2009

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από TarjaPhoennix Τετ Οκτ 07, 2009 6:01 am

    to idio akrivws peristatiko xerw gia edw sthn athena..k malista ena spiti
    p mopiazei me purgi sthn athena..to opoio den tolmoun na to grenisoun gia ton idio akrivws logo..osoi prospathsan pethanan..
    Katja-Turunen
    Katja-Turunen
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 945
    Όνομα : Κατερίνα
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Mordor
    Μέλος από : 02/12/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Katja-Turunen Σαβ Οκτ 10, 2009 12:30 am

    Γιατί να μην υπάρχει κανένα και εδώ στν Πεντέλη? Το ΜΟΝΟ που έχουμε εμείς εδώ στοιχιωμένο είναι "Η Σπηλια του Νταβέλη" Jesus Christ. Razz

    Επίσης........ προχτές όπως γύριζα απο τ σχολείο, όταν έφτασα σπίτι και έμπαινα μέσα,στην πιλοτή μου είδα έναν κύριο με καφέ κουστούμι και καπέλο να με κοιτάζει και να κουνάει το κεφάλι του...σαν να με έψαχνε.. και κάνω τι θέλει αυτος ο φλούφλης εδώ? Razz Και όπως προχωρούσα και με κοίταζε....[και όσο ναναι έχουμε και κολόνες κάτω] κα8ώς προσπέρασα μία και τν έκριψε για λίγο ,αυτός είχε εξαφανιστεί. :S Αλλά...... μές στο μεσημέρι?.... Και χτές το βράδυ κα8ώς γύριζα απο τ Φροντιστήριο πέρασε ενας κατα το πλάτος του δρόμου τρέχοντας και εξαφανιστηκε πάλι....... lima γιατί πρέπει να εξαφανίζονται...............τσ τσ τσ
    TarjaPhoennix
    TarjaPhoennix
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3684
    Όνομα : Eλλη
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Minas Tirith
    Μέλος από : 07/06/2009

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από TarjaPhoennix Σαβ Οκτ 10, 2009 1:52 am

    etsi paei..twra se vlepw..twra oxi! Razz
    TheFlameWithin
    TheFlameWithin
    Tarja New Member
    Tarja New Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 71
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Mount Olympus, Mytikas Summit
    Μέλος από : 31/08/2009

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από TheFlameWithin Σαβ Οκτ 10, 2009 1:41 pm

    eseis pisteuete sta fantasmata...xmmm...egw pisteuw sta pneumata...kapoioi isws poun oti den uparxei megalh diafora...an k den eixa kapoia empeiria, pisteuw epishs se auto p leme "paranormal existence" osoi kseroun ti ennow logika 8a kseroun k to paranormap.net...............Therion Said: "Enter Vril-Ya"...osoi katalavan katalavan! Wink
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Fallen angel Κυρ Νοε 01, 2009 3:13 am

    Topics Merged.

    (The Spooky Thread & Ghosts/Aνεξήγητα Φαινόμενα)
    silenceprincess
    silenceprincess
    Tarja New Member
    Tarja New Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 22
    Ηλικία : 28
    Τόπος : trikala
    Μέλος από : 29/01/2010

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από silenceprincess Παρ Ιαν 29, 2010 5:51 am

    εγω παιδια πιστευω στα πνευματα εννοω στις ψυχες που εχουν πεθανει..τι να σας πω..σε εμενα δεν εχει τυχει τπτ..ευτυχως δυστυχως,δεν ξερω! Neutralπιστευω πως ξερετε πως υπαρχουν τροποι που επικοινωνεις με τν νεκρο..ετσι λενε..
    TarjaPhoennix
    TarjaPhoennix
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3684
    Όνομα : Eλλη
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Minas Tirith
    Μέλος από : 07/06/2009

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από TarjaPhoennix Παρ Ιαν 29, 2010 11:29 am

    nai ..isws...pantws teleutaia pali ekei p hmoun xaplwmneh den koimomoun...mesa sthn hysxia twra,na akouw mia paraxenh mousikh mesa sta autia mou...den xerw apo p erxotan,pantws htan poly periergo k malista auto krathse mono liga lepta...
    den xerw....
    Katja-Turunen
    Katja-Turunen
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 945
    Όνομα : Κατερίνα
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Mordor
    Μέλος από : 02/12/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Katja-Turunen Κυρ Ιαν 31, 2010 6:57 am

    Σε καταλαβαίνω.Το έχω πάθει τόσες φορές.Αλλά όχι μόνο με μουσική ,που αμέσως την ξεχνάω,αλλά και με φωνές. Τις προάλλες που ήμουν άρρωστη με 38 πυρετό δηλαδή το προηγούμενο Σαββατοκύριακο όπως ήμουν ξαπλωμένη ,[οι γονείς μου δεν ήταν ως φυσικό στο σπίτι Razz ] ακούγονται κάτι τσιρίδες αλλά σαν να έρχονταν απο μακριά αλλά πλησίαζαν..και πήγα να σηκωθώ απο το κρεβάτι αλλά δεν μπορούσα Rolling Eyes κάτι με τράβαγε προς τα πίσω.... συν ένα βράδυ που ξύπνισα,δίπλα απο το κρεβάτι μου ήταν μία νύφη ρε παιδιά στον Θεό σας! Και με κοίταζε πολύ απίμονα.... και ήταν τόσο παγερή μόνο που κράτησε λίγο και σε δευτερόλεπτα εξαφανίστηκε μπροστά μου. Ηταν η πρώτη φορά που ήμουν ΤΟΣΟ κοντά με κάτι τέτειο. Και ήταν και ανατριχιαστικό. Προσωπικά τα είχα κάνει επάνω μου σε μια στιγμή αλλά δεν μου έκανε τίποτα και ησυχασα.Το μόνο πράγμα που έκανε όταν της μίλησα ήταν να κουνίσει το κεφάλι της πάνω κάτω σαν να μου λέει ναι..... δεν καταλαβαίνω γιατί το έκανε αυτό.Εντελώς άσχετο hmmm Αλλα τελικά ΕΥΤΥΧΩΣ αυτήν την κοπελιά την έχω δεί άλλες δύο φορές ,άμα συνδέσεις μερικά γεγονότα ξεκαθαρίζονατι όλα Razz


    Παρεπιπτώντος,σας έχει επισκεφτεί ποτέ κανένα κακό πνεύμα??? Razz
    TarjaPhoennix
    TarjaPhoennix
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3684
    Όνομα : Eλλη
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Minas Tirith
    Μέλος από : 07/06/2009

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από TarjaPhoennix Κυρ Ιαν 31, 2010 9:42 am

    nai me exei episkeftei to pio xeirotero k malista me ponese kiwlas...
    oxi den asteieuomai..emfanisthke me morfh syggenikou m proswpou..k otan me plhsiase
    me shkwse psila ...den mporousa na dw kathara proswpo....k otan me ta daxtyla m
    sxhmatisa to stauro (VRHKA THN DYNAMH) ekeino me pianei apo thn pitzama k me
    kollaei ston toixo,perrito na pw pws otan meta katalava ti eixe ginei ponage to kefali mou....milame ta ieda ola..den yparxei xeirotero apo auto p epatha!
    Katja-Turunen
    Katja-Turunen
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 945
    Όνομα : Κατερίνα
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Mordor
    Μέλος από : 02/12/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Katja-Turunen Σαβ Φεβ 06, 2010 3:55 am

    ^Αχ μάνα μου Shocked

    Ο Χριστός και η παναγία Ελλη παιδί μου!pale :S

    Εμένα μόνο μέσα μου έχουν μπεί αλλά ΟΧΙ και να με πετάξουν. Απαπααααα Shocked
    TarjaPhoennix
    TarjaPhoennix
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3684
    Όνομα : Eλλη
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Minas Tirith
    Μέλος από : 07/06/2009

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από TarjaPhoennix Σαβ Φεβ 06, 2010 4:17 am

    nai k malista me arpaxe apo thn mplouza thn puzamas k me kollhse ston toixo!!!
    ekeino mougrize vsk..alla to thema einai oti me ponese sto kefali!eixe poly agries diatheseis pantws!
    Katja-Turunen
    Katja-Turunen
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 945
    Όνομα : Κατερίνα
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Mordor
    Μέλος από : 02/12/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Katja-Turunen Σαβ Φεβ 06, 2010 5:12 am

    Ποο κάποιος πρέπει να είναι θυμομένος μαζί σου Neutral
    TarjaPhoennix
    TarjaPhoennix
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3684
    Όνομα : Eλλη
    Ηλικία : 36
    Τόπος : Minas Tirith
    Μέλος από : 07/06/2009

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από TarjaPhoennix Σαβ Φεβ 06, 2010 7:46 am

    den xerw..pantws prepei na htan o ''exw apo edw''
    eimai sigourh...synhthws pairnei diafores morfes k kuriows dikwn s anthrwpwn..den einai tyxaio to ti molis ekana ton sturo m ''ekeinos'' thymwse trela...
    k tote htan p me vouthxe!!!
    Katja-Turunen
    Katja-Turunen
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 945
    Όνομα : Κατερίνα
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Mordor
    Μέλος από : 02/12/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Katja-Turunen Κυρ Φεβ 07, 2010 12:47 am

    Ξέρεις ο 'έξω απο εδώ' δεν 'ερχεται ποτέ απάνω. Στέλνει άλλους...... δαίμονες... και μάλλον ήταν δαίμονας και όχι φάντασμα.
    Που και αυτοί μισούν τα σύμβολα προστασίας να το πώ έτσι,και για αυτό αντέδρασε έτσι.
    silenceprincess
    silenceprincess
    Tarja New Member
    Tarja New Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 22
    Ηλικία : 28
    Τόπος : trikala
    Μέλος από : 29/01/2010

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από silenceprincess Κυρ Φεβ 07, 2010 1:38 am

    τι να σας πω ρε παιδια...κανεις δν ξερει..υπαρχουν τοσα πολλα μυστηρια οσον αφορα τα φαντσματα και τους δαιμονες.μπορει να ηταν και ο διαβολος αλλα γιατι να τν φοβομαστε..εγω πιστευω πως μπορουμε να τν νικησουμε..οι ανθρωποι ειναι δυνατοι..

    Σπόιλερ:
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από pikkumyy Κυρ Φεβ 07, 2010 1:43 am

    we finns say the devil is a loser and he's my b*tch lalala
    Katja-Turunen
    Katja-Turunen
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 945
    Όνομα : Κατερίνα
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Mordor
    Μέλος από : 02/12/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Katja-Turunen Κυρ Φεβ 07, 2010 1:52 am

    ^ lol Shocked


    ^^Αυτό γίνεται πιστεύω επίτηδες. Οτι δεν θυμάσαι μετά τι είδες.
    Οσοι είναι αλαφροίσκιωτοι λειτουργούν ως πύλες,και ΠΟΤΕ δεν πρέπει να κοιμάσαι ανάσκελα γιατί είσαι ευάλωτη.

    Εγώ το έχω κάνει αρκετές φορές αυτό το λάθος.Και έχει πάντα βρίσκει αφορμή για να έρθει.
    Εμένα μου εμφανίστηκε ένας δαίμονας σε μορφή γυναίκας,που όπως είναι οι πραγματικοί βρικόλακες που ανοίγει ολόκληρο το στώμα πήγε να με δαγκώσει το βλ@μένο. Και όμως ξύπνισα και φώναξα φύγε Ο.ο'
    Και μιλάμε πολύ αυθόρμητα και βγήκε μια σκιά και έφυγε απο το παράθυρο μουκγρίζοντας.

    Πο το θυμάμαι και τρέμω :S εν το μεταξύ η μάνα μου σηκώθηκε και μου κάνει Τι έπαθες παιδάκι μου?.... Αλλά εκείνη δεν μπορεί να το καταλάβει lima γιατί αντί να το πάρει εκείνη απο την μάνα της [την γιαγιά μου] το πήρα εγώ και στα πραγματικά έχω μπουχτίσει !!! lima

    Ο,τι λέω,βλέπω,μαντεύω,φωνάζωωωωωω....γίνεται πραγματικότητα.... -.- μπορώ να δώ στιγμές απο το μέλον,και να δώ διάφορα πράγματα ΕΚΤΟΣ πνευμάτων και τέτειων πραγμάτων.!!!! -.- πφφφφφφφφφ


    Το μυστικό είναι,και σας συμβουλεύω να το κάνετε να βάλετε κάτι σιδερένιο κάτ απο το στρώμα του κρεβατιού σας. Το σίδερο τα απωθεί όλα τα βλαβερά πνεύματα.Να το ξέρετε. Very Happy
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από pikkumyy Κυρ Φεβ 07, 2010 2:02 am

    Katja-Turunen έγραψε:Το μυστικό είναι,και σας συμβουλεύω να το κάνετε να βάλετε κάτι σιδερένιο κάτ απο το στρώμα του κρεβατιού σας. Το σίδερο τα απωθεί όλα τα βλαβερά πνεύματα.Να το ξέρετε. Very Happy

    Τι ακριβώς φοβούνται στο σίδερο; Είμαι πραγματικά περίεργη να μάθω.


    Ναι, και αν ξυπνήσετε το πρωί και πονάει η μέση σας, δε θα 'ναι κατάρα απ' το πνεύμα:Ρ
    Katja-Turunen
    Katja-Turunen
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 945
    Όνομα : Κατερίνα
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Mordor
    Μέλος από : 02/12/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Katja-Turunen Κυρ Φεβ 07, 2010 2:27 am

    Πράγματα που τα εκνευρίζουν και τα απωθούν, όλα ανεξαιρέτως, και τα κακόβουλα μα και τα καλόβουλα:
    - Οι πόλεις
    - Τα αυτοκίνητα, μηχανάκια, και γενικά όλα τα μέσα μεταφοράς που κινούνται με πετρέλαιο καθώς και οι φασαριόζικες μηχανές γενικώς (τρυπάνια, μπουλντόζες, αλισοπρίονα κλπ).
    - Όλοι οι οξύς θόρυβοι όπως τα παλαμάκια, το σφύριγμα, σφυρίχτρες, κουδούνια κλπ
    - Αν και γενικά αγαπούν οτιδήποτε προκαλεί αντανάκλαση, μισούν τους καθρέφτες.
    - Τον καπνό
    - Την μυρωδιά του καμένου λάστιχου ή δέρματος.
    - Το αλάτι
    - Τις γάτες
    - Το σίδερο (το μέταλλο)
    - Αν και είναι απαραίτητο να πεις «ευχαριστώ» όταν σε έχουν βοηθήσει, τα εκνευρίζει αφάνταστα να λες υπερβολικές ευχαριστίες… μια φορά φτάνει.
    - Μπορούν να γίνουν ιδιαίτερα επιθετικά με ανθρώπους που καταστρέφουν τον χώρο τους και το περιβάλλον γενικότερα.


    Προστασία από τις φάρσες των Αερικών
    Αν και συνήθως τα Αερικά δεν έχουν κακή πρόθεση, μερικές φορές οι φάρσες τους και τα παιχνίδια τους μπορούν να γίνουν εκνευριστικά.
    - Τοποθέτησε ένα ζευγάρι παπούτσια κοντά στο κρεβάτι, με τις «μύτες» τους αντίθετα από την μερικά του κρεβατιού.
    - Τοποθέτησε κάτι σιδερένιο κοντά στην εξώπορτα του σπιτιού σας ή και στην κρεβατοκάμαρά σας.
    - Δέστε μια κόκκινη κορδέλα στην εξώπορτα ή στην πόρτα της κρεβατοκάμαρας.
    - Φτιάξε και κρέμασε γιρλάντες από μαργαρίτες στους τοίχους του σπιτιού.
    - Κρέμασε καμπανούλες ή κουδουνάκια στα παράθυρα του σπιτιού.
    - Να κοιμάσαι με τα ρούχα σου φορεμένα ανάποδα
    .

    Μέρη που συχνάζουν
    Γενικά, τα απόμερα και ήσυχα σημεία όπου δεν κυκλοφορούν συχνά άνθρωποι, δεν αποκλείεται να είναι τόποι συγκέντρωσής τους, αλλά είναι και κάποια συγκεκριμένα σημεία που τα προτιμούν, εάν και αυτά είναι ήσυχα, μακριά από πολύ φασαρία, βρωμιά και ανθρώπους. Αυτά είναι:
    - Στα «δέλτα» ποταμών
    - Νησίδες σε λίμνες και ποτάμια
    - Απόμερες παραλίες
    - Λίμνες
    - Καταρράχτες
    - Φυσικές πηγές
    - Πηγάδια
    - Χορτάρινοι φράχτες
    - Διασταυρώσεις μονοπατιών
    - Τρίστρατα
    - Στροφές μονοπατιών
    - Ξέφωτα
    - Χωράφια σιταριού
    - Λιβάδια με άγρια λουλούδια
    - Αμπελώνες (ιδιαίτερα αν βρίσκεται κοντά και Οινοποιείο από τα παλιά)
    - Ελαιώνες (ιδιαίτερα αν βρίσκεται κοντά και Ελαιοτριβείο από τα παλιά)
    - Κελάρια και σκεπές παλιών ή εγκαταλελειμμένων σπιτιών
    - Όπου βρίσκονται πολλές πεταλούδες ή πυγολαμπίδες
    - Κουφάλες δέντρων
    - Σπηλιές
    - Αχυρώνες
    - Πολύ πυκνά δάση

    φυτά, λουλούδια και δέντρα που αγαπούν τα αερικά, που τα ελκύουν, που θεωρούνται ιερά γι’ αυτά, που μπορούν να παρασκευάσουν φαγητά και ποτά που αγαπούν τα αερικά ]Αυτό μου φαίνεται λίγο τρελό αλλά γιατί όχι? Βάζω τα πιο γνωστά]

    Άνηθος – Δεντρολίβανο – Όλα τα κακτοειδή
    Απωθούν όλων των ειδών τα αερικά.

    Βιολέτα
    Ιερό λουλούδι για όλα τα αερικά. Μάζεψε βιολέτες την Άνοιξη για καλή τύχη ή φύτεψε βιολέτες στον κήπο για να προσελκύσεις καλόβουλα Ξωτικά που, αν σε συμπαθήσουν, θα σε ευλογήσουν με καλή υγεία και λεφτά

    Γαρδένια
    Προσελκύει αερικά που προσφέρουν προστασία στα μωρά. Επίσης, αν σε συμπαθήσουν, θα σου χαρίσουν ψυχικές δυνάμεις και εσωτερική γαλήνη.

    Θυμάρι
    Αποξηραμένο σκορπάται μπροστά από την εξώπορτα και στα παράθυρα του σπιτιού, για να προσκαλέσει αερικά στο σπίτι. Επίσης, φτιάχνονται φυλαχτά με θυμάρι και φοριούνται για να ενδυναμώσουν τις ικανότητες του ατόμου να δει αερικά.

    Κυπαρίσσι
    Προσελκύει Δρυάδες που προσφέρουν προστασία, αλλά και που θα καταραστούν με κακή τύχη και ασθένειες όποιον κόψει το δέντρο

    Μάραθος
    Σπόροι Μάραθου χωμένοι στις κλειδαρότρυπες εμποδίζουν την είσοδο των κακόβουλων αερικών στο δωμάτιο

    Πεύκο
    Ιερό για όλα τα Ξωτικά. Το άρωμά του προσελκύει Ξωτικά που προσφέρουν απελευθέρωση από άδικες τύψεις. Είναι επίσης το Ιερό δέντρο του Ποσειδώνα και του Πάνα.

    Τοματιά
    Απωθεί όλα τα αερικά.
    [αρχίστε να φυτεύετε ντοματιές Laughing]

    ......................

    Και άλλα:
    οι κακές νεράιδες :
    Οι νεράιδες σαν κακοποιά πνεύματα αφαιρούν τη μιλιά (φωνή). Επίσης αλλάζουν τα παιδιά, δηλ. αρπάζουν τα γερά
    και τα αντικαθιστούν με καχεκτικά, ασθενικά και παραμορφωμένα που ονομάζονται «γεραγιδόσποροι» ή τα
    «μιλιγανοπαίδια». Αφαιρούν την όραση, άλλοτε το λογικό αυτού που τις παρατηρεί και καμία φορά σκοτώνουν.
    Φοβούνται τους ιερείς και διώχνονται με τα εικονίσματα, τον αγιασμό, τα φυλαχτά, τα πατερμά (προσευχές).
    Υπάρχει η συνήθεια (πρόληψη) και τώρα ακόμη να μπαίνουν τη νύχτα σε σπίτι με λεχώνα και ο ίδιος ο σύζυγος
    πρέπει να αφήσει έξω από την πόρτα τα παπούτσια του γιατί πιστεύουν ότι με αυτά μπορεί να μπει στο σπίτι η
    Γαλλού και να πνίξει τη λεχώνα ή το βρέφος. Αν είναι γυναίκα πρέπει ν΄ αφήσει την μαντίλα της.

    Source: http://wwwmythsandlegends.blogspot.com/2008/12/blog-post_9988.html [ορίστε Razz ]
    ..........................

    Τώρα γιατί τα απωθεί διάβασα αλλά δεν είναι κατανοητό,οτι μισούν το μέταλλο επειδή καίει,οτι δημιουργείται απο υψηλές θερμοκρασίες και δεν το αντέχουν.Για αυτό.


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Katja-Turunen στις Κυρ Φεβ 07, 2010 3:01 am, 2 φορές συνολικά
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από pikkumyy Κυρ Φεβ 07, 2010 2:40 am

    Ναι ενώ τα άλλα είναι απολύτως κατανοητά και λογικά:Ρ


    Moderator comment:
    Τις πηγές μας οφείλουμε να τις αναφέρουμε πάντα, είτε κάνουμε απευθείας copy & paste είτε γράφουμε με δικά μας λόγια το περιεχόμενο μιας ιστοσελίδας / ενός εντύπου.
    Katja-Turunen
    Katja-Turunen
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 945
    Όνομα : Κατερίνα
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Mordor
    Μέλος από : 02/12/2008

    Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα - Σελίδα 4 Empty Απ: Ghosts & ανεξήγητα φαινόμενα

    Δημοσίευση από Katja-Turunen Κυρ Φεβ 07, 2010 2:58 am

    Τώρα Ελένη δεν ξέρω,τι να σου πώ. Οποιος θέλει πιστεύει και όποιος δεν θέλει δεν πιστεύει Razz Εγώ απλά τα έβαλα εδώ και ας βρεί ο καθένας ο,τιθέλει. Εμένα προσωπικά το σίδερο που ξέρω οτι είναι το μονο που βοηθά κάπως,εμένα ΔΕΝ με βοηθά.Εχω καταλήξει να παίρνω όλα τα κουζινομάχαιρα αλλά τίποτα.

    Ενα απλό φυλαχτό ή και σταυρός θα αρκεί.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 19, 2024 3:10 pm