Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

2 απαντήσεις

    Slayer

    MariannaTurunen
    MariannaTurunen
    Tarja New Member
    Tarja New Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 92
    Όνομα : Μαριάννα
    Τόπος : My world
    Μέλος από : 28/02/2011

    Slayer Empty Slayer

    Δημοσίευση από MariannaTurunen Δευ Σεπ 12, 2011 6:58 am

    Είδα ότι δεν υπάρχει topic για τους θεους της thrash ( respect ) κατ'εμε... Έχουμε και λέμε :

    "Οι Slayer ειναι μια metal μπάντα από το Huntington Park της Καλιφόρνια. Ιδρύθηκαν το 1981 από τους δυο κιθαρίστες του συγκροτήματος, τον Κέρι Κινγκ (Kerry King) και τον Τζεφ Χάνεμαν (Jeff Hanneman). Η φήμη των Slayer αυξήθηκε το 1986, όταν έβγαλαν το άλμπουμ τους "Reign in Blood", το οποίο χαρακτηρίστηκε ως το πιο «σκληρό» άλμπουμ στα χρονικά από το περιοδικό Κεράνγκ (Kerrang). Οι Slayer συγκαταλέγονται ανάμεσα στους τέσσερις μεγάλους του αμερικάνικου Thrash Metal μαζί με τους Metallica, Megadeth και Anthrax.''

    Aυτά Smile
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Slayer Empty Απ: Slayer

    Δημοσίευση από Ktn Τρι Σεπ 13, 2011 10:18 am

    Μπάντα από τις λίγες. Θα έλεγα ψέματα αν έλεγα ότι είναι στους πολύ αγαπημένους μου, αλλά έχουν κερδίσει με το σπαθί τους ένα τεράστιο respect, γιατί τόσα χρόνια κυκλοφορούν δίσκαρους και -κυρίως- γιατί λαηβ σπέρνουν. Και λίγα λέω.

    Ακόμα και τώρα, ένα χρόνο και βάλε από το Sonisphere που έπαιζαν με τους Anthrax, τους Megadeth και τους Metallica και μόνο που θυμάμαι τη φάση στο τελείωμα του Seasons in the Abyss και την αρχή του Angel of Death, με πιάνει ένα κάτι μέσα μου. Παράνοια. \μ/
    MariannaTurunen
    MariannaTurunen
    Tarja New Member
    Tarja New Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 92
    Όνομα : Μαριάννα
    Τόπος : My world
    Μέλος από : 28/02/2011

    Slayer Empty Απ: Slayer

    Δημοσίευση από MariannaTurunen Τρι Σεπ 13, 2011 9:25 pm

    εγω είμαι φανατικια Very Happy αν και εχουν πολλα αντιχριστα κομματια πιστεύω πως είναι κορυφή στο είδος...τους metallica δεν τους θεωρώ τόσο thrash όσο τους slayer (γνώμη μου πάντα Wink ) αλλά οκ... respect

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μάης 02, 2024 6:01 am