Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

+3
Frozen_Angel
pikkumyy
afedikoxalarwse6178
7 απαντήσεις

    Hans Zimmer

    afedikoxalarwse6178
    afedikoxalarwse6178
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1571
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Lost Northern Star // Βριλήσσια, Αθήνα
    Μέλος από : 12/12/2008

    Hans Zimmer Empty Hans Zimmer

    Δημοσίευση από afedikoxalarwse6178 Δευ Απρ 05, 2010 4:50 am

    Γεννήθηκε στις 12 Σεπτεμβρίου του 1952 και ξεκίνησε την καριέρα του το 1977. Ο λόγος για τον καλύτερο συνθέτη που έχει περάσει απ' την βιομηχανία του κινηματογράφου. Έχει κάνει τα soundtracks για πολλές γνωστές ταινίες. Αναμεσά τους: Pirates of the Caribbean, Gladiator, Mission Impossible, Hannibal, The Da Vinci Code, Angels & Demons (Illuminati), King Arthur, Iron Man, The Last Samurai, As Good As It Gets, Pearl Harbor, The Ring και πολλά άλλα.

    Κάποια Score του έχουν χρησιμοποιηθεί και στις συναυλίες των Nightwish. Ένα από αυτά είναι το All of Them που είχε μπεί στην υπόκλιση της Once World Tour:



    Στο 3ο λεπτό δίνει ρέστα!!!

    Έχω βρεί και μερικά καλά απ' τον Μονομάχο. Αν τα βρώ θα τα ποστάρω. Η δουλειά του πραγματικά αξίζει!!!
    pikkumyy
    pikkumyy
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 1558
    Μέλος από : 01/07/2008

    Hans Zimmer Empty Απ: Hans Zimmer

    Δημοσίευση από pikkumyy Δευ Απρ 05, 2010 5:11 am

    Hans Zimmer ♥
    Frozen_Angel
    Frozen_Angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 6789
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Thessaloniki-London-Komotini
    Μέλος από : 24/06/2008

    Hans Zimmer Empty Απ: Hans Zimmer

    Δημοσίευση από Frozen_Angel Δευ Απρ 05, 2010 8:40 am

    kai sto the ring? Shocked wow
    Katja-Turunen
    Katja-Turunen
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 945
    Όνομα : Κατερίνα
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Mordor
    Μέλος από : 02/12/2008

    Hans Zimmer Empty Απ: Hans Zimmer

    Δημοσίευση από Katja-Turunen Δευ Απρ 05, 2010 11:19 am

    Μπράααααααααβο ρε Αλεεεεεξ!

    Hans Zimmer απλά ΛΑΤΡΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩ..... Και το θέμα είναι οτι η μουσική του είναι χαρακτηριστική.Τν καταλαβαίνεις αμέσως. Και ιδικά King Arthur inlove inlove

    Ενα song με το οποίο έχω κόλλημα απο King Arthur :

    Βέβαια η γλώσσα είναι ακαταλαβίστικη Razz Παίζει να την έχουν δημιουργήσει μόνοι τους γιατί είδα τους στίχους και είναι ότι να 'ναι Razz


    To τί κλάμα έχω ρίξει με αυτή τη μουσική στο 1:10 όταν ήμουν 5-6 χρονών δε περιγράφεται!!



    Ακόμα έχει συμμετάσχει στη σύνθεση των soundtrack του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών και στο Αρμαγεδών. Πραγματικά είναι πολλές οι ταινίες. Αφού δε μπορώ να θυμηθώ όλες τις πιό γνωστές, φανταστείτε για πόσες έχει γράψει!
    Katja-Turunen
    Katja-Turunen
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 945
    Όνομα : Κατερίνα
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Mordor
    Μέλος από : 02/12/2008

    Hans Zimmer Empty Απ: Hans Zimmer

    Δημοσίευση από Katja-Turunen Πεμ Απρ 08, 2010 5:09 am

    ^Omg.......pleaseee ...........Πόσα ΧΡΟΝΙΑ έχω να ΄δω τον Βασιλιά των Λιονταριών... inlove Στα πραγματικά με ολες τις ταινίες της Disney σου ξυπνάνε οι αναμνήσεις απο τα παιδικά σου χρόνια.
    Iδιαίτερα και έτσι όπως αρχίζει αυτή η ταινία...μαγευτικό.

    Αν δεν κάνω λάθος αυτό το κομμάτι είναι όταν ο πατέρας του Siba ο Μουφάσα έχει πεθάνει? hmmm




    Enya... αχ... inlove Ενα ΘΕΙΚΟ κομμάτι απο Lord Of The Rings είναι το May it Be inlove Αν και ο Lord ανήκει στον Βαγγέλη Παπαθανασίου...


    ΠΕΙΡΑΤΕΣ!!!!!! ααααααααααααα inlove Μούρλα με αυτην την ταινία. Τα DVD τα έχω λιώσει.... Laughing

    ');}//]]>
    Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 19, 2024 11:55 am