Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

5 απαντήσεις

    Απορία για τον νέο Mod

    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Απορία για τον νέο Mod Empty Απορία για τον νέο Mod

    Δημοσίευση από Popocatepetl Πεμ Οκτ 01, 2009 11:00 pm

    Καλά, δεν καταλαβαίνω τώρα γιατί θα πρέπει να είναι κρυφοί.
    Εγώ εάν έβαζα υποψήφιος θα το έλεγα γιατί αφορά και τους άλλους για το ποιος ή ποιοι θα διαχειρίζονται το site. Δεν θα υπήρχε κάποιας μορφής CIA στην όλη διαδικασία, ούτε βρίσκω κάποιο υπαρκτό λόγο να είναι ολίγον υπόγεια τα πράγματα. Όπως επίσης θα επιθυμούσα να ακούγονταν και η δική μας άποψη και επιχειρηματολογία σχετικά με το ποιος θα θέλαμε να είναι mod.
    Και αυτό όχι για να λάβουμε και εμείς μέρος στη ψηφοφορία (κάτι το οποίο προσωπικά επίσης θα προτιμούσα να γίνει) αλλά για να ληφθεί και υπόψη ο λόγος μας.
    Αυτό δεν έχει να κάνει με τον Αντώνη βέβαια, ούτε είναι κάποια μορφής δυσαρέσκεια σε σχέση με την επιλογή του. Απλά αυτές οι τακτικές μου κάνουν λίγο κάπως και ήθελα να ξέρετε την άποψή μου. Αυτά.

    BTW, καλά κάνετε και μιλάτε για πλειοψηφίες αλλά ο mod του site δεν βγήκε από κανενός είδους πλειοψηφία. Βγήκε από μία μειοψηφία. (αυτό είναι συμπέρασμα δικό μου, μην το θεωρήσει κανείς επιθετικό, απλά έτσι εννοώ εγώ τη δημοκρατία)


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την evanescencespko στις Δευ Οκτ 05, 2009 1:27 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Topic renamed)
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Απορία για τον νέο Mod Empty Απ: Απορία για τον νέο Mod

    Δημοσίευση από evanescencespko Πεμ Οκτ 01, 2009 11:11 pm

    Mporei kapoios poy eixe kanei aitisi na min thelei na dimosieytei to onoma toy giati den epilextike...
    Kai to na psifizan ta meli de nomizo na einai oti kalytero kathos emeis tha synergastoyme me ton mod :/
    Diladi o Mod den einai o agapimenos ton melon Razz Alla kapoios poy voithaei sti diaxeirisi aytoy toy site...
    SharonManiac
    SharonManiac
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 3183
    Όνομα : Argyris Den Adelidis
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Utopia's Mountaintops....[Xaidari]
    Μέλος από : 09/09/2008

    Απορία για τον νέο Mod Empty Απ: Απορία για τον νέο Mod

    Δημοσίευση από SharonManiac Πεμ Οκτ 01, 2009 11:16 pm

    Nomizw oti o Takis den ennoouse oti 8a pshfizan oi fans ton agaphmeno tous s'authn thn koinothta...Do3a ton 8eo kai g@mw ta melh exoume edw..Den nomizw na pshfizan me vash thn areskeia an kai uparxei ena risko s'auto...

    Dhlwnw oti egw evala upopsifiothta...Alla den me peirazei pou den bghka!
    Oute peiraxthka..Kai sumfwnw apolyta pou bghke o Antoine epeidh exei tis gnwseis.. Wink
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Απορία για τον νέο Mod Empty Απ: Απορία για τον νέο Mod

    Δημοσίευση από Popocatepetl Πεμ Οκτ 01, 2009 11:30 pm

    Aπο τη πλευρά μου τουλάχιστον, στα 35 μου, δεν γνωρίζω κάποιο fan club μελών για να ψηφίσω τον πιο αγαπημένο μου. Εχω ωστόσο πολύ συγκεκριμένη άποψη για όλους τους admins και την μέχρι σήμερα μοναδική moderator. Εκεί θεωρώ ότι η άποψή μου πρέπει να μείνει προσωπική. Στην επιλογή του νέου mod (στον τρόπο όχι στο πρόσωπο), διαφωνώ αλλά εντάξει, δεν θα πεθάνω κι όλας! Wink Με τον mod δεν θα συνεργάζεστε μόνον εσείς αλλά και τα μέλη. Η σωστή λειτουργία του fan club μέχρι τώρα έχει εξασφαλιστεί κυρίως με την αυτοπειθαρχεία και την παιδεία που έχει ο καθένας μας, παρόλο που εκτιμώ αφάνταστα την εξαιρετική δουλειά που κάνετε οι διαχειριστές εδώ πέρα και θέλω να υπογραμμιστεί αυτό.
    Απλά ήθελα να ακουστεί η άποψή μου. Αφού δεν ακούστηκε πριν, την λέω τώρα. Οι επιλογές ανήκουν σε άλλους και επειδή δεν τα πάω καθόλου καλά με τους τίτλους, κάθομαι σε απόσταση.

    BTW, ξέρω ότι δεν θα απαντηθεί αυτό το ερώτημα αλλά μπορώ να γνωρίζω με ποιο/ποια επιχειρήματα επιλέχθηκε ο Αντώνης σε σχέση με τον Αργύρη ή ούτε σε αυτό μου πέφτει λόγος;
    Frozen_Angel
    Frozen_Angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 6789
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Thessaloniki-London-Komotini
    Μέλος από : 24/06/2008

    Απορία για τον νέο Mod Empty Απ: Απορία για τον νέο Mod

    Δημοσίευση από Frozen_Angel Παρ Οκτ 02, 2009 12:09 am

    8a sou pw egw taki! o spyros proteine ton antwni o spyros syzitise mazi tou mias kai emeis tou zitisame na ginei mod den mas esteile ypopsifioitita(kati pou egw zitisa na ginei estw kai typika). o antwnis exei ypar3ei mod kai se allo site pou gnwrizoume emeis tis admin team (kai pou ekei gnwristikame kai ftia3ame meta to fanclub tis tarja) kai eixe ola ta prosonta. an 8eleis na sou pw ti prosonta zitousame synolika kai egw proswpika poly euxaristws na ta anaferw. o antwnis einai ena atomo pou exei antikeimenikotita einai xamilwn tonwn eugenestatos typos kai ypogrammws pou leme! milaei swsta me epixeirimata einai dikaiotatos kai ka8olou prokateileimenos. auta einai arketa nomizw! emeis auta zitousame ta vrikame se auton egine mod kai telos. 8ewrw swsto auto pou les oti eprepe kai ta meli na exoun logo. esy proswpika isws na min to kaneis kai se pisteuw alla kapoios allos pou den einai san esena isws psifize auton pou 8ewrei filo tou pou milabane pio poly pou symfwnoun pio poly sta topics kai oxi auton pou prepei na exei mia tetoia 8esi se ena site. 3ereis oi mods kanoun pio dyskoli douleia apo emas tous admins kai 8elame to kalytero. o antwnis einai to kalytero. nomizw oti apantisa se oles tis apories sou Smile
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Απορία για τον νέο Mod Empty Απ: Απορία για τον νέο Mod

    Δημοσίευση από Popocatepetl Παρ Οκτ 02, 2009 12:26 am

    Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ Κορινά! Smile Wink
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Απορία για τον νέο Mod Empty Απ: Απορία για τον νέο Mod

    Δημοσίευση από Popocatepetl Δευ Οκτ 05, 2009 1:45 am

    Θέλω να διευκρινίσω ότι ποτέ δεν παραπονέθηκα για την επιλογή του Αντώνη - ktn, σχετικά με την επιλογή του ως νέου mod. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ! Η τελική διευκρίνιση που μου έδωσε η Κορίνα με κάλυψε πλήρως και αυτό νομίζω ότι φάνηκε από την τελευταία μου απάντηση.
    Ισως έχω έναν περίεργο τρόπο να λέω τις απορίες μου, αλλά νιώθω ότι δεν προσέβαλλα κανέναν. Εάν κάποιος ένιωσε έτσι, ζητώ συγνώμη και ανακαλώ.
    Τα υπόλοιπα θέματα ανήκουν στη σφαίρα της παραφιλολογίας και δεν αποτελούν θέμα δημόσιας συζήτησης αλλά προσεκτικής διαχείρισης από εμένα και τους υπόλοιπους εμπλεκόμενους. Σε ότι με αφορά, το θέμα είναι λήξαν επί της ουσίας που δεν είναι άλλη από την επολογή του νέου moderator! Καλή δύναμη σε όλους μας και να αγαπάμε την Tarja το ίδιο δυνατά όπως πάντα. Αλλωστε, αυτή πρέπει να είναι ο βασικός μας σκοπός από κοινού με την αμφίδρομη επικοινωνία που τόσο όμορφα μέχρι σήμερα διατηρούμε!
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Απορία για τον νέο Mod Empty Απ: Απορία για τον νέο Mod

    Δημοσίευση από Fallen angel Τρι Οκτ 06, 2009 12:08 am

    Δεν θέλω να ανάψω πάλι φωτιές, απλά επειδή έχω κάποιο πρόβλημα με την σύνδεση(είναι ανύπαρκτη Razz) δεν βρισκόμουν σ' αυτήν την συζήτηση που με αφορά κι εμένα κι αισθάνομαι να με προσβάλλει λίγο. Και θα εξηγήσω τι εννοώ.. Αν θεωρείς καλή την δουλειά μας και πως είμαστε υπεύθυνοι σ' αυτό που κάνουμε, έχουμε οποιονδήποτε λόγο να είμαστε άδικοι ή να πάρουμε μία απόφαση αρνητική τόσο για το site όσο και για σας; Κάνουμε ό,τι κάνουμε απλά επειδή μας αρέσει και το θέλουμε και αυτό νομίζω ότι συνεπάγεται πως θέλουμε και το καλύτερο και όχι να καταστρέψουμε τις προσπάθειες μας.
    Popocatepetl
    Popocatepetl
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1023
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Osgiliath (Pireaus)
    Μέλος από : 19/03/2009

    Απορία για τον νέο Mod Empty Απ: Απορία για τον νέο Mod

    Δημοσίευση από Popocatepetl Τρι Οκτ 06, 2009 12:26 am

    Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει το ότι εγώ υπονόησα ότι είστε άδικοι και άρα δεν αντιλαμβάνομαι γιατί νιώθεις προσβεβλημένη. Θεωρώ ότι μίλησα σε κόσμια γλώσσα, ότι και αν είπα, όποιες και να είναι οι απόψεις μου. Εφόσον νομίζω ότι εξασφάλισα αυτό, μπορώ να κάνω και ανόητες ερωτήσεις κυρίως γθα θέματα που δεν γνωρίζω, προκειμένου να ενημερωθώ.
    Καταλαβαίνω ότι και εσύ στέκεσαι στο περιβόητο "γιατί αυτός και όχι ο άλλος", κάτι που δεν είπα ποτέ, αφού είναι ξεκάθαρο ότι μιλάω για "κριτήριο επιλογής" σαν ερώτηση και όχι σαν μπηχτή. Μπηχτές δεν έχω πετάξει ποτέ, ότι λέω το λέω πάντα ευθέως! Η Κορίννα μου απάντησε επί της ουσίας, με κάλυψε πλήρως και το θέμα έκλεισε εκεί.
    Νιώθω μάλιστα ότι η όλη συζήτηση επηρεάζει και τον Αντώνη, ο οποίος στην τελική δεν μου φταίει σε τίποτα να νομίζει και αυτός ότι τον αμφισβητώ, ενώ επ' ουδενί ισχύει κάτι τέτοιο!
    Δεν καταλαβαίνω τελικά, από που διαπιστώνεις σε αυτά που έχω γράψει ότι υπονοώ ότι πάρθηκε μια κακή απόφαση. Για τη διαδικασία και επειδή παίζαμε με τις λέξεις, είπα απλώς ότι η απόφαση πάρθηκε από μια μειοψηφία (και αν θες την άποψή μου δεν είναι λάθος επιλογή, είναι απλά διαφορετική από την επιλογή και τη διαδικασία που εγώ θα επιθυμούσα). Αυτό το λέω όπως ακούγεται και αυτό είναι το πως εγώ εννοώ την δημοκρατία. Το ότι όμως εγώ εννοώ έτσι τη δημοκρατία, δεν σημαίνει ότι για να είναι δημοκρατικά τα πράγματα, πρέπει να γίνουν όπως εγώ θέλω! Το σχόλιο αυτό έγινε κυρίως γιατί ακούστηκε αυτή η λέξη. Εάν αυτό είναι προσβλητικό, τότε μπορούν τα ποστ μου να διαγραφούν ξανα. Υπάρχουν κανόνες εδώ, αυτός ο κανόνας ισχύει και τον σέβομαι, τελεία και παύλα, δεν αμφισβητώ τις επιλογές και τις αποφάσεις κανενός.
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Απορία για τον νέο Mod Empty Απ: Απορία για τον νέο Mod

    Δημοσίευση από Fallen angel Τετ Οκτ 07, 2009 12:06 am

    Ok, καταλαβαίνω τι λες, απλά θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να ξεκαθαρίσω ότι στην διαδικασία επιλογής mod δεν θέτουμε ερώτημα στα μέλη, γιατί ένας συντονιστής δεν είναι εκπρόσωπος των μελών για να τίθεται τώρα θέμα αν θα είναι αιρετός από αυτούς ή όχι. Και επίσης αν παίζουμε με διατυπώσεις δεν επιλέχτθηκε πλειοψηφικά από μειοψηφία, αλλά με απόλυτη πλειοψηφία μιας και υπήρχαν αρχικά μέλη που είχαν τυπικά την πλειοψηφία, αλλά όχι την σύμφωνη γνώμη όλων ανεξαιρέτως.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 1:58 am