Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

+27
diman
Boone.
delCielo
Quietus
angelos318
Angel of Night
Dark Elenaki
Beast Of Prey
Pretender 666
QueenTarja
Boone
~Lilou~
StormyLullaby
*mary*
Moonlight
Madguy
Popocatepetl
evanescencespko
TarjaPhoennix
*Missing Angel*
Ktn
SafeInsideMyself
gothessa
*i love tarja*
afedikoxalarwse6178
Evrocks
Fallen angel
31 απαντήσεις

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από evanescencespko Δευ Ιαν 31, 2011 3:34 pm

    Rabbit Hole

    Kali tainia! Moy aresan kapoia meri toy senarioy opos i sxesi poy eixe i Kidman me to agori-kleidi. An kai to thema tis einai poly vari de se psyxoplakonei idiaitera!

    7/10

    Never Let Me Go

    Imoyn poly thetika prokeimenos pros ayti tin tainia. Telika den ksero an eimai ikanopoiimenos. Exei polla thetika stoixeia alla einai adynato gia emena na mpo sti logiki toy senarioy... Toylaxiston o kosmos eyaisthitopoiitai gyro apo ayto to epikairo thema poy omos provalete kapos ypervolika kai afysika! Ta + einai to genikotero klima tis tainia kai kapoies kalles ermineies.

    6/10
    Evrocks
    Evrocks
    Tarja Maniac
    Tarja Maniac


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 218
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Islanded in a stream of stars
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Evrocks Κυρ Φεβ 06, 2011 2:33 pm

    evanescencespko έγραψε:127 Hours

    Syglonistiki tainia, syglonistikos James Franco. Me to megalytero meros tis tainia na einai san theatrikos monologos den se afinei kamia stigmi adiaforo. And the oscar goes to James Franco.


    Τόσο καλό το 127 Hours? Δεν του το χα του Franco, θα το δω, θα το δω!


    The King's Speech, παρα πολυ καλο! Ο Firth απιστευτος σε εναν ρολο που δεν τον λες κι ευκολο..

    Easy A, πλάκα είχε! Σιγουρα καμια σχέση με τις υπολοιπες ταινίες του είδους.

    2001: A Space Odyssey - ΕΠΟΣ. Ντροπή μου που δεν το ειχα δει τοσο καιρο... Το να γυριζεις κατι τετοιο το 1968 ειναι συγκλονιστικο. Goodbye Dave...

    Ειδα όμως -επιτέλους!- και το Black Swan. Για αλλη μια φορα ο Aronofsky δίνει ρέστα. Perfection. Σκηνοθεσία, πλοκή, ερμηνείες, ψυχεδέλεια, Tchaikovsky... Για μένα, ταινία της χρονίας.
    Angel of Night
    Angel of Night
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 939
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Beograd (Zemun)
    Μέλος από : 20/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Angel of Night Κυρ Φεβ 06, 2011 10:14 pm

    eida to tourist, kaliiii! to season of the witch mia hara gia to eidos tis, to petagma tou kyknou... leei gia tous skeptomenous.. to shutter island se dvd to apolafsa itan fantastiko... kai ton kynodonta...friki kat' eme. aftaaaaaaa! Cool
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από evanescencespko Δευ Φεβ 07, 2011 3:58 am

    Milk

    Tromeri tainia kai docymanter taytoxrona. Oi ithopioi ekseretikoi kai metaferoyn apolyta to klima tis tainias ston theati. To telos einai a n a t r i x i a s t k o.

    9/10

    Into the Wild

    Masterpiece. To mono plin einai ligo i argi ploki stin mesi tis tainias (an einai soni kai kala na vroyme kati plin).

    9/10

    The Fighter

    Oraia tainioyla alla exei ginei poly perissoteros ntoros apo oti tis aksizei. To highlight einai i ermineia toy Christian Bale.

    6/10
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Fallen angel Δευ Φεβ 07, 2011 1:49 pm

    Jeux d'enfants (Αγάπα με αν τολμάς)


    Πολύ ωραία ταινία, πολύ ωραία! Αρκετά... περίεργη.. Ωραίο στο στήσιμο των χαρακτήρων και οι ανατροπές των συναισθημάτων συνέχεια.. Το τέλος με αφήνει μόνο λίγο με ανάμεικτα συναισθήματα, αλλά συνολικά με κέρδισε αρκετά θα έλεγα!
    Angel of Night
    Angel of Night
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 939
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Beograd (Zemun)
    Μέλος από : 20/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Angel of Night Δευ Φεβ 07, 2011 10:09 pm

    ^ nai tin ehw dei mou fanike apaixti....

    eida episis to the holiday... romnatzo -komenti ... alla diaskedastiki
    evanescencespko
    evanescencespko
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 5092
    Όνομα : Σπύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Keratsini-Peiraias
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από evanescencespko Δευ Φεβ 07, 2011 11:08 pm

    What's Eating Gilbert Grape

    Leonardo DiCaprio T H E O S. Einai syglonistikos o anthropos! Me ayti tin tainia episvragizei to oti einai o agapimenos moy ithopoios ever. Kai o Depp para poly kalos stin tainia alla episkiazete. To senario ekseretiko kai poly syginitiko.

    9,5/10 (gia ton Leo)
    Beast Of Prey
    Beast Of Prey
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1658
    Όνομα : Nikos
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Μέλος από : 07/01/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Beast Of Prey Τρι Φεβ 08, 2011 2:16 am

    The Social Network:poli metria SIGOURA ohi gia oscar...eleos diladi!!!ton protagonisti kai san ithopoio kai san haraktira ithela na tou htipao to kefali ston toiho!!! 5.5/10
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 38
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Παρ Φεβ 18, 2011 7:47 am

    Black Swan. Πολύ καλή ταινία. Σίγουρα, όμως, όχι και ΤΟ αριστούργημα, που ανέμενα σύμφωνα και με τις κριτικές που έχει πάρει. Αλλά, κατ' εμέ αυτή η ταινία είχε το μέγιστο ατού - που έκανε και τη διαφορά - και λέγεται Natalie Portman. Ειδικά αν όλα αυτά τα "μπαλαρινικά" τα έκανε εκείνη και δεν την ντουμπλάρησαν, τότε τι μπορώ να πω... respect
    (Αλήθεια, ξέρει κανένας αν την ντουμπλάρησαν σε αυτές τις σκηνές; )

    Due Date : Καλή κωμωδία. Αγαπάμε Robert Downey Jn, αγαπάμε πολύ... αλλάαα ο Zach Galifianakis απλά δεν υπήρχε! Απίστευτος.

    Adventureland : Τυπική αμερικάνικη ρομαντικοσαχλούρα. Jesse Eisenberg φάτσα μεγάλη. Ryan Reynolds οφθαλμόλουτρο. Kristen Stewards (όπως πάντα) απούσα.

    Remember Me : Τυπική αμερικάνικη δραματικοσαχλούρα. Ειχε μια πολυ καλή ανατροπή στο φινάλε. Αλλά εδώ που τα λέμε γιατί να φας στη μάπα 2 ώρες τον Robert Pattinson για να ένα καλό σημείο.

    Και από παλιότερες :

    Brokeback Mountain : Shocked Τι έχανα τόσο καιρό! Α-ρι-στούρ-γη-μα. Από όλες τις απόψεις. Σίγουρα στις 5 all time classic αγαπημένες μου.


    (Μετά από αυτό το ποστ ο Τιμογιαννάκης θα τρέμει για τη θέση του κι εγώ θα προσέξω να μη δαγκώσω τη γλώσσα μου. Razz )
    Fallen angel
    Fallen angel
    Admin
    Admin


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3178
    Όνομα : Κοραλία
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Σ' αυτή την έρημη γωνιά που μας γεννήσαν...
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Fallen angel Σαβ Φεβ 19, 2011 10:31 am

    *Missing Angel* έγραψε:Adventureland : Τυπική αμερικάνικη ρομαντικοσαχλούρα. Jesse Eisenberg φάτσα μεγάλη. Ryan Reynolds οφθαλμόλουτρο. Kristen Stewards (όπως πάντα) απούσα.


    Έλα ρε! Εγώ θυμάμαι να μου έχει αφήσει καλή εντύπωση.. Έχει περάσει καιρός αλλά νομίζω πως μου άρεσε και η ταινία και η Kristen Stewart.. Και τώρα που το θυμήθηκα θέλω να την δω και στο The Runaways που κάνει την Joan Jett!

    Οι τελευταίες που είδα μ'άρεσαν η μία περισσότερο από την άλλη:

    *Girl, Interrupted

    *Black Swan

    Για μένα συνοπτικά ήταν δύο αριστουργήματα από κάθε άποψη.

    Αυτό που ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω είναι ότι η Winona Ryder που πρωταγωνιστεί στο Girl, Interrupted κάνει την Beth στο Black Swan.. αν δεν μου το 'λεγε η Μαριλένα πιστεύω δεν θα την αναγνώριζα ποτέ και με τίποτα. Razz

    Επίσης μετά την συγκλονιστική ερμηνεία της Jolie μου φαίνονται τόσο "λίγοι" οι ρόλοι που κάνει συνήθως..
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 38
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Κυρ Φεβ 20, 2011 1:02 am

    ^ Δε μπορώ να πω οτι δε μου άρεσε και καθόλου. Βλεπόταν μια χαρά. Απλά, η αίσθηση που μου άφησε ήταν της ρομαντικής σαχλίτσας. Αλλά εγώ έχω ένα γενικότερο θέμα με τις κομεντί οπότε...

    Α! Είδα και το 127 Hours : Ωωω... klaps
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Ktn Κυρ Φεβ 20, 2011 11:15 am

    Fallen angel έγραψε:Και τώρα που το θυμήθηκα θέλω να την δω και στο The Runaways που κάνει την Joan Jett!
    Μια απ' τα ίδια. Όχι τόσο για την Stewart, αλλά για το όλο θέμα. :b

    Αξιώθηκα επιτέλους να δω κι εγώ το Black Swan.

    Πάρα πολύ δυνατή ταινία. Είχα τις αμφιβολίες μου, λόγω του hype, αλλά τελικά διαψεύσθηκα. Η Portman όντως κάνει την ερμηνεία της καριέρας της -νομίζω ξεπερνάει και εκείνη της Evey του V, βαριές κουβέντες- και ο Aronofsky κάνει ως συνήθως τα δικά του. Το στορι άψογο, πραγματικά thriller με την αμερικανικη έννοια. Κέρδιζε και επιπλέον πόντους από το μουσικό κομμάτι.
    Evrocks
    Evrocks
    Tarja Maniac
    Tarja Maniac


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 218
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Islanded in a stream of stars
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Evrocks Δευ Φεβ 21, 2011 2:07 pm

    Ktn έγραψε:Αξιώθηκα επιτέλους να δω κι εγώ το Black Swan.

    Πάρα πολύ δυνατή ταινία. Είχα τις αμφιβολίες μου, λόγω του hype, αλλά τελικά διαψεύσθηκα. Η Portman όντως κάνει την ερμηνεία της καριέρας της -νομίζω ξεπερνάει και εκείνη της Evey του V, βαριές κουβέντες- και ο Aronofsky κάνει ως συνήθως τα δικά του. Το στορι άψογο, πραγματικά thriller με την αμερικανικη έννοια. Κέρδιζε και επιπλέον πόντους από το μουσικό κομμάτι.

    co, βαριές κουβέντες indeed Razz
    δεν ειχα μπει στη διαδικασια να συγκρινω τους δυο ρόλους.. δεν ειναι ευκολη επιλογη...
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Ktn Τρι Φεβ 22, 2011 2:50 am

    Τώρα που μου φυγε το σοκ, όντως, δεν ξέρω, πολύ δύσκολη επιλογή. Αν και πάλι, στο V κέρδιζε πόντους και απ' όλο το υπόλοιπο καστ, κυρίως από τον απίστευτο Hugo Weaving. Ενώ εδώ τραβούσε όλο το κουπί μόνη της ουσιαστικά. Γιατί όσο άψογες κι αν ήταν η Barbara Hershey, η Winona Ryder ή ακόμα και η Mila Kunis -που ήταν, κυρίως οι πρώτες δύο-, δεν παύουν να είναι δεύτεροι ρόλοι.

    Αλλά και πάλι.. dunno :b
    Pretender 666
    Pretender 666
    Tarja Platinum Member
    Tarja Platinum Member


    Αριθμός μηνυμάτων : 2273
    Μέλος από : 18/03/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Pretender 666 Παρ Μαρ 18, 2011 11:29 pm

    Ida to "Black Swan" kai tin teleti...
    to black swan itan poly kalo! ligo anomalo... alla kalo... Very Happy i upo8esi polu mistiria... m arese
    i teleti itan me mia le3i TELIA... tromaktiki k genika g emena , pu trelenomai gia e3orkismus, htan oti prepi Very Happy epeze kai o adoni hopkins... e amartia na mn paw... Razz Fovero
    angelos318
    angelos318
    Tarja New Member
    Tarja New Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 92
    Όνομα : Lilou
    Μέλος από : 28/12/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από angelos318 Κυρ Μαρ 20, 2011 10:52 am

    Πρόσφατα είδα τον Κυνόδοντα. Δεν μου άρεσε καθόλου! Παρόλο που δεν γνωρίζω αν άξιζε το Oscar η ξενόγλωσση ταινία που το πήρε, ξέρω σίγουρα ότι δεν το άξιζε ο Κυνόδοντας! Μπορεί πράγματι να είχε κάποιο καλό ηθικό δίδαγμα να περάσει στο κοινό, αλλά πιστεύω ότι ο τρόπος που διάλεξε να το κάνει δεν ήταν ο σωστός. Αρκετά βαρετή πλοκή, αρκετά από τα ερωτήματα ζωτικής σημασίας που δημιουργούνται στο κοινό δεν απαντώνται ποτέ και το τέλος αφήνει τον θεατή με ένα αίσθημα του τύπου : «Έφαγα μιάμιση ώρα απ’ την ζωή μου γι’ αυτήν την βλακεία?!» Αυτό είναι το δικό μου review για την φετινή ελληνική συμμετοχή στα βραβεία Oscar! bounce
    Quietus
    Quietus
    Tarja Fan
    Tarja Fan


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 137
    Όνομα : Ioannis
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Inside the Ivory Tower
    Μέλος από : 30/07/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Quietus Κυρ Μαρ 20, 2011 11:33 pm

    angelos318 έγραψε:Πρόσφατα εί..... bounce

    Και εγω το είδα την περάσμενη εβδομάδα που το έβαλε δώρο σε DVD η εφημερίδα. Δεν μου άρεσε καθόλου. Από τις μεγαλύτερες β****** που έχω δει.
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 38
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Σαβ Μαρ 26, 2011 7:39 am

    Brothers : Ωραία ιδέα, καλή παραγωγή και με cast τους Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal και Natalie Portman, ξεκινάς να δεις μια ταινία με ήδη ένα επίπεδο και πάνω ως δεδομένο. Και δεν διαψεύδεσαι.

    Fireflies in the garden : Willen Dafoe, Julia Roberts, Ryan Reynolds. Όμορφη ιστορία, όμορφη ταινία.
    Madguy
    Madguy
    Tarja Silver Member
    Tarja Silver Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1155
    Όνομα : Michael
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Kallipoli - Piraeus
    Μέλος από : 24/06/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Madguy Σαβ Μαρ 26, 2011 10:45 am

    Despicable me: tainiara eriksa apiro gelio idika ta minions 8eika!!!! Razz apo ta kalitera animation p exw dei kai se grafika kai se ploki.. kai episis eixe ekseretiki mousiki!
    TarjaPhoennix
    TarjaPhoennix
    Tarja Diamond Member
    Tarja Diamond Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 3684
    Όνομα : Eλλη
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Minas Tirith
    Μέλος από : 07/06/2009

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από TarjaPhoennix Κυρ Απρ 03, 2011 7:08 am

    Black swan

    na pw thn alitheia den me trelane..peite me trelh alla den me enthousiase
    mexri na katalavw ti eixe paixtei apo thn arxh......polu saiko h typissa..
    delCielo
    delCielo
    Tarja New Member
    Tarja New Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 27
    Ηλικία : 34
    Μέλος από : 03/08/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από delCielo Τετ Απρ 13, 2011 11:44 am

    *Missing Angel* έγραψε:Black Swan. Πολύ καλή ταινία. Σίγουρα, όμως, όχι και ΤΟ αριστούργημα, που ανέμενα σύμφωνα και με τις κριτικές που έχει πάρει. Αλλά, κατ' εμέ αυτή η ταινία είχε το μέγιστο ατού - που έκανε και τη διαφορά - και λέγεται Natalie Portman. Ειδικά αν όλα αυτά τα "μπαλαρινικά" τα έκανε εκείνη και δεν την ντουμπλάρησαν, τότε τι μπορώ να πω... respect
    (Αλήθεια, ξέρει κανένας αν την ντουμπλάρησαν σε αυτές τις σκηνές; )
    Δες εδω
    Κατα την γνώμη μου η Πόρτμαν είναι καταπληκτική ηθοποιός,πράγμα που φαίνεται τόσο εδώ όσο και σε άλλες ταινίες της.Αλλά το σενάριο αυτής της ταινίας το βρίσκω πολύ τραβηγμένη αμερικανιά.
    Σπόιλερ:

    Edit: spoiler tags
    Ktn
    Beast Of Prey
    Beast Of Prey
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1658
    Όνομα : Nikos
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Μέλος από : 07/01/2010

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Beast Of Prey Παρ Απρ 15, 2011 12:34 am

    The Kings Speech:Foberi tainia! i ermineia tou Colin Firth e3airetiki!genika marese kai san senario kai to cast! 9/10
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Ktn Παρ Απρ 15, 2011 12:47 am

    ^ Όντως, ταινιάρα το Kings Speech. Τρομερός ο Firth κι εξίσου τρομερός ο Rush. Το σενάριο να πω την αλήθεια δεν το βρήκα και τόσο εξαιρετικό (και ακόμα το θεωρώ τρελή αδικία που το πήρε αυτό κι όχι το Inception) αλλά σαν σύνολο ήταν πάρα-πάρα πολύ καλό.

    Εγώ πρόσφατα είδα το Rio και το Sucker Punch.

    Το πρώτο συμπαθέστατο animation, από τους παραγωγούς των Ice Age, με πολύ προσεγμένο 3D και αρκετές πετυχημένες ατάκες. Γέλια μέχρι δακρύων στη φάση με το "πνίγεσαι". :b

    Το δεύτερο, μέσες άκρες όπως το περίμενα. Γρήγορο action, με ένα υποτυπώδες σενάριο, που ωστόσο εκεί που δεν το περιμένεις πετάει μια στροφή 180 μοιρών και σε αφήνει ελαφρώς στον αερα. Κατά τα άλλα τυπικός Snyder, πολλά slow-mo, πάρα πολλά εφφε και πολύ kaboom, έτσι για να χουμε να βλεπουμε. Αν το φερναν και 3D θα χαμε κλάψει.
    Evrocks
    Evrocks
    Tarja Maniac
    Tarja Maniac


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 218
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Islanded in a stream of stars
    Μέλος από : 01/07/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από Evrocks Παρ Απρ 15, 2011 2:31 am

    Ktn έγραψε:Το δεύτερο, μέσες άκρες όπως το περίμενα. Γρήγορο action, με ένα υποτυπώδες σενάριο, που ωστόσο εκεί που δεν το περιμένεις πετάει μια στροφή 180 μοιρών και σε αφήνει ελαφρώς στον αερα. Κατά τα άλλα τυπικός Snyder, πολλά slow-mo, πάρα πολλά εφφε και πολύ kaboom, έτσι για να χουμε να βλεπουμε. Αν το φερναν και 3D θα χαμε κλάψει.

    όπως το πες co, Kaboom! καλό ήταν πάντως Wink
    *Missing Angel*
    *Missing Angel*
    Tarja Bronze Member
    Tarja Bronze Member


    Θηλυκό
    Αριθμός μηνυμάτων : 812
    Όνομα : Κορίνα Νο2
    Ηλικία : 38
    Τόπος : Αθήνα
    Μέλος από : 02/11/2008

    Ταινίες που είδαμε πρόσφατα - Σελίδα 7 Empty Απ: Ταινίες που είδαμε πρόσφατα

    Δημοσίευση από *Missing Angel* Τρι Απρ 19, 2011 7:54 am

    Just go with it : Adam Sandler, Jennifer Aniston. Ο,τι να 'ναι...Εντάξει, ο Sandler βγάζει πάντα γέλιο αλλά και παλι..2 ώρες απ'τη ζωή μου χαμένες. Razz

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μαρ 28, 2024 6:28 pm