Winter Storm Official Fan Club Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

+10
WTrocker
Katja-Turunen
evanescencespko
Ktn
FiGhT cLuB
modechristo
Madguy
BleKatsiki
SharonManiac
Frozen_Angel
14 απαντήσεις

    Delain

    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Delain - Σελίδα 8 Empty Απ: Delain

    Δημοσίευση από Ktn Τρι Σεπ 23, 2014 10:57 am

    Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να είναι ανάμεσα στις ελάχιστες μπάντες που δε μου κάθονται καθόλου. Σε θεωρητικό επίπεδο το παουερ μετσαλ τους δεν έχει κάτι, αλλά πρακτικά μου φαίνεται εκνευριστικά τυπικό. Βάλε με ν' ακούσω το πιο μεταλάδικο-τούπου-τούπου των Helloween ή το χαβαλετζίδικο των Sonata και παράπονο δε θα χω, αυτοί δεν. Και πέρα απ' αυτό είναι και το attitude, πακέτο με τα μονο μαιταλ οπαδιλίκια* που ελπίζω να μην έχουμε εδώ, έρχεται και δένει η κατάσταση.

    Για Battlebeast δεν έχω ψάξει ιδιαίτερα, κανα-δυο κομμάτια που έχω ακούσει εδώ κι εκεί συμπαθητικά, αλλά τίποτα το συγκλονιστικό.

    Και ένα μικρό ον τοπικ με την ευκαιρία. :b Αν έχουν παρόμοιο σετλιστ με μερικά που είδα παίζει να έχω τα τρελά παράπονα. Ελπίζω να μην το αδικίσουν το τελευταίο.

    * που τα 'χα δει και στους Grand Magus, αλλά εκεί τουλάχιστον είχαν έναν σχεδόν cheesy χαρακτήρα, βλέποντας ότι η όλη φασαρία γινόταν από παρέες παπάουερ
    Beast Of Prey
    Beast Of Prey
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1658
    Όνομα : Nikos
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Μέλος από : 07/01/2010

    Delain - Σελίδα 8 Empty Απ: Delain

    Δημοσίευση από Beast Of Prey Τετ Σεπ 24, 2014 1:18 am

    αχαχαχα παπάουερ Razz
    Εμένα το σετλιστ καλούτσικο μου φάνηκε. Μονο 2 απο Human Contradiction αλλά απο τα αλλα 3 παίζουν απτα καλύτερα θα ελεγα!
    Beast Of Prey
    Beast Of Prey
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1658
    Όνομα : Nikos
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Μέλος από : 07/01/2010

    Delain - Σελίδα 8 Empty Απ: Delain

    Δημοσίευση από Beast Of Prey Σαβ Ιαν 10, 2015 12:35 am

    http://www.setlist.fm/setlist/delain/2015/turbinenhalle-oberhausen-germany-23cab4cf.html

    Setlist από χθες.
    Μεχ μεχ δε τρελάθηκα. Μόνο Army of Dolls apo Human Contradiction. Και αμαν 2 κομμάτια παραπάνω αν έπαιζαν θα τους έπαρινε 10 λεπτά παραπάνω. Για να δούμε πώς και αν θα αλλάξει μέχρι τότε.
    Ktn
    Ktn
    Mod
    Mod


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 2029
    Ηλικία : 34
    Τόπος : The Quiet Place [Βόλος]
    Μέλος από : 01/07/2008

    Delain - Σελίδα 8 Empty Απ: Delain

    Δημοσίευση από Ktn Σαβ Ιαν 17, 2015 11:55 pm

    Έκανα κι εγώ το λάθος να δω σετλιστ. Θεούς και δαίμονες. Για τη διάρκεια δεν ήταν κάτι που δεν περίμενα -κατάρες στους Sabaton, just cause- αλλά και οι επιλογές τους δύσκολα θα ήταν πιο μεχ για τα γούστα μου.

    Σπόιλερ:
    Beast Of Prey
    Beast Of Prey
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1658
    Όνομα : Nikos
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Μέλος από : 07/01/2010

    Delain - Σελίδα 8 Empty Απ: Delain

    Δημοσίευση από Beast Of Prey Κυρ Ιαν 18, 2015 12:19 am

    Ναι ναι ναι και ναι!
    Το Army of Dolls εντάξει είναι το αγαπημένο μου μάλλον οπότε οκ! Αλλά Tell me mechanist είναι meh (ίσως το παίζουν για να έχουν κάτι πιο χεβι να ταιριάζει και με το κοινό) και ναι θέλω April Rain. To pristine που πήγαν και το ξέθαψαν ιδέα δεν έχω!

    Το καλό είναι ότι μάρεσαν και οι Battle Beast οπότε χαίρομαι που θα δω κι αυτούς!
    Beast Of Prey
    Beast Of Prey
    Tarja Gold Member
    Tarja Gold Member


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1658
    Όνομα : Nikos
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Μέλος από : 07/01/2010

    Delain - Σελίδα 8 Empty Απ: Delain

    Δημοσίευση από Beast Of Prey Κυρ Ιαν 25, 2015 10:17 pm

    Έλα νταξει άλλαξαν το Mechanist με το Vultures! Έτσι, έτσι. Το καλό που τους θέλω να μείνει έτσι μέχρι το Σάβατο!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μαρ 28, 2024 6:52 am